رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا:

ایجاد تحرک در روابط با ونزوئلا بویژه در عرصه اقتصادی /بهای کنونی نفت به زیان تولید کنندگان و ثبات بازار جهانی است

رییس جمهوری با بیان اینکه تهران علاقه‌مند به توسعه بیش از پیش روابط با کاراکاس است، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از ایجاد تحرک در روابط خود با ونزوئلا بویژه در عرصه اقتصادی، استقبال می کند.

شناسه خبر: 86363 -

دوشنبه 31 فروردين 1394 - 19:10

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا، گفت: اراده ملت و دولت ایران، توسعه روابط دوستانه و همکاری با ونزوئلا در همه عرصه ها است.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه دوران دخالت قدرتهای بزرگ در امور داخلی سایر کشورها به سر آمده است، تصریح کرد: دخالت برخی قدرتها در امور داخلی کشورهای مستقل از جمله ونزوئلا از دیدگاه ایران غیرقابل قبول است.
دکتر روحانی همچنین با اشاره به کاهش بهای جهانی نفت، گفت: بهای امروز نفت به زیان تولیدکنندگان و ثبات بازار جهانی است و امیدواریم تلاش هماهنگ صادرکنندگان نفت برای بازگرداندن تعادل به بازار نفت، ادامه یابد تا با ایجاد ثبات و توازن قیمت در بازار، همگان از آن سود ببرند.
رییس جمهوری با اشاره به رایزنی های ونزوئلا برای ایجاد تعادل در بهای جهانی نفت اظهارداشت: امیدواریم این حرکت به ثبات و تعادل قیمت نفت در بازارهای جهانی بیانجامد.
"دلسی رودریگرز" وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت استحکام بیش از پیش روابط کارکاس با جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران برای ونزوئلا یک دوست و شریک راهبردی است و ملت و دولت ونزوئلا پیوسته در کنار ایران خواهد بود.

شناسه خبر: 86363

- سخنراني ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده