با شعار «ائتلاف امید» و «ابتکار صلح هرمز» ؛

رئیس جمهور فردا برای سخنرانی در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر می کند

رئیس جمهور کشورمان برای سخنرانی و تبیین مواضع کشورمان در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، فردا دوشنبه اول مهر ماه به نیویورک سفر می کند.

دکتر واعظی انتصاب رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشور را تبریک گفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی انتصاب حجت الاسلام و المسلمین حسین درویشیان را به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور تبریک گفت.

رئیس دفتر رئیس جمهور درگذشت والده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تسلیت گفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مادر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از درگاه خداوند متعال برای آن مادر مومنه رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.

دکتر واعظی در دیدار با وزیر بهداشت ترکیه:

تهران و آنکارا می‌توانند مکمل نیازهای یکدیگر در بخش بهداشت و درمان باشند

رئیس دفتر رئیس جمهور ایجاد کمیته سلامت در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه را نشانه توجه دو کشور به ظرفیت‌های فراوان همکاری‌ در عرصه بهداشت و درمان دانست.

دکتر واعظی در دیدار با وزیر تجارت ترکیه خبر داد:

ایجاد دبیرخانه ای متمرکز اجرای تصمیمات کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه و رفع موانع تجار

رییس دفتر رییس جمهور و رییس ایرانی کمیسیون همکاریهای اقتصادی ایران و ترکیه در صدر هیاتی با وزیر تجارت ترکیه دیدار و تاکید کرد: اراده ای که سران دو کشور برای توسعه بیش از پیش روابط دارند، بزرگترین پشتوانه و انگیزه برای فعالیت و عملیاتی شدن تصمیمات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه است

با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور؛

بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه در آنکارا افتتاح شد

رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه صبح سه‌شنبه با وزیر انرژی ترکیه و همتای خود در کمیسیون مشترک دو کشور دیدار و بیست و هفتمین نشست این کمیسیون را افتتاح کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور درگذشت مرحوم حاج اسدالله عسگراولادی را تسلیت گفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم حاج اسدالله عسگراولادی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان رحمت و واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت:

پیام برکناری بولتون، درک پایان دوران جنگ طلبی و رویکردهای تهدید و تحریم است/ بولتون، حقوق بگیر منافقین بود

رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، گفت: پیام این برکناری این بود که حتی دولت تندرو آمریکا هم به این نتیجه رسیده که دوران جنگ طلبی و رویکردهای تهدید و تحریم به سر آمده و منطق، تنها راه تعامل با دنیا است.

دکتر واعظی در پاسخ به خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت:

تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی نمی توان نتایج توافقات با فرانسه و اروپا را اعلام کرد/ درصورت عدم توافق قطعی، گام سوم کاهش تعهدات برجامی را بر می داریم/ مذکرات علیرغم پیچیدگی ها در مجموع پیشرفت هایی داشته است/ باید پیام ما، وحدت، همفکری و انسجام باشد

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه نتایج مذکرات با اروپایی ها با توجه به پیچیدگی ها، در مجموع پیشرفت هایی داشته است، تصریح کرد: تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی نمی توان نتایج توافقات با فرانسه و اروپا را اعلام کرد اما درصورت عدم توافق قطعی، گام سوم کاهش تعهدات برجامی را بر می داریم.

دکتر واعظی در جمع خبرنگاران:

اقتصاد دانش بنیان نیاز کشور است / باید به جوانان، دانشمندان و فارغ التحصیلان دانشگاههای کشور اعتماد کنیم/ تولید کنندگان با استفاده از شرکت های دانش بنیان، کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: امروز کشور در شرایط سخت بیش از هر زمان دیگر نیاز به این دارد که شرکت های دانش بنیان در کنار بنگاه های تولیدی و صنعتی بزرگ قرار بگیرند و برای اینکه اقتصاد کشور دانش بنیان شود باید به جوانان، دانشمندان و فارغ التحصیلان دانشگاههای کشور اعتماد کنیم.

دکتر واعظی در مراسم اختتامیه گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌های صنعت غذایی:

اقتصاد دانش‌بنیان یکی از پیش‌نیازهای اقتصاد مقاومتی و پیشران برای توسعه کشور است/ نسل جوان تحصیلکرده سرمایه عظیم کشور است/ دولت حامی تحول و ایجاد کسب و کارهای جدید است

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در اقتصاد مقاومتی زمانی موفق خواهیم بود که بتوانیم شرکت‌های دانش‌بنیان را به عنوان بخشی از این اقتصاد توسعه دهیم، اظهارداشت: اقتصاد دانش‌بنیان یکی از پیش‌نیازهای اقتصاد مقاومتی و پیشران برای تولید و توسعه کشور است که باید در این راستا حمایت‌های خود را برای شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش دهیم.

دکتر واعظی از نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی بازدید کرد

رئیس دفتر رئیس جمهور از نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی بازدید کرد.

دکتر واعظی در جلسه «هم‌اندیشی با علما و روحانیت»:

معیار اصلی دولت رسیدگی به طبقه متوسط و ضعیف جامعه است/ دفتر رئیس جمهور به دنبال هماهنگی و تعامل نزدیک با همه ارکان و دلسوزان نظام است/برجام دستاوردی است که به همه نظام و مردم تعلق دارد

رئیس دفتر رئیس جمهور با تأکید بر اینکه یکی از اهداف دولت رسیدگی به وضعیت معیشتی طبقه متوسط و ضعیف جامعه است، اظهار داشت: معتقدیم که دولت باید تمام توان خود را برای رسیدگی به طبقات ضعیف جامعه بکار بگیرد و بتوانیم با ایجاد شرایط مناسب 2 سال باقیمانده را نیز به بهترین شکل در خدمت مردم باشیم.

دکتر واعظی در دیدار اعضای هیات اجرایی مرکزی خانه کارگر:

رسیدگی به امور مربوط به کارگران اولویت دولت است/ دولت حامی کارگران است/ ضرورت تقویت همبستگی و انسجام ملی برای عبور از مشکلات

رئیس دفتر رئیس جمهور رسیدگی به امور کارگران و حل مشکلات این قشر زحمتکش جامعه را از اولویت های دولت یازدهم و دوازدهم عنوان کرد و گفت که این دولت حامی کارگران عزیز است.

دکتر واعظی در حاشیه جلسه دولت:

گزینه نهایی وزارت آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور قطعی می شود/ دولت برای رونق تولید از همه امکانات خود استفاده می کند/ همبستگی و انسجام داخلی توطئه های دشمنان را خنثی می کند/ نامه نماینده ایران به دبیرکل سازمان ملل و اعتراض جدی به ایجاد محدودیت های غیر قانونی آمریکا علیه دکتر ظریف

رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص معرفی گزینه مد نظر دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش، گفت: با توجه به آماده شدن مقدمات بازگشایی مدارس، در چند هفته گذشته بررسی گزینه های مختلف انجام شده و گزینه نهایی از میان 5 الی شش نفر کنونی، تا نیمه اول شهریور ماه قطعی خواهد شد.

مناسبت ها