سه شنبه 30 مرداد 1397 - 11:18
فارسی | العربية | English

دکتر واعظی درگذشت پدر استاندار گیلان را تسلیت گفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی به استاندار گیلان ضمن تسلیت درگذشت ابوالشهید حاج عبدالحسین سالاری؛ از درگاه خداوند متعال برای آن پدر با ایمان رحمت واسعه و همجواری با فرزند شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.

دکتر واعظی انتصاب امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده به سمت «فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران» را تبریک گفت

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پیامی انتصاب امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده از سوی رهبر معظم انقلاب به سمت «فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران» را تبریک گفت.

دکتر واعظی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی به سمت «ریاست سازمان تبلیغات اسلامی» را تبریک گفت

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی از سوی رهبر معظم انقلاب به سمت «ریاست سازمان تبلیغات اسلامی» را تبریک گفت.

نقل قول منسوب به واعظی درخصوص رئیس مجلس تقطیع و تحریف شده است

روز گذشته نقل قولی از دکتر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در برخی رسانه ها مبنی براینکه «ما حساب آقای علی لاریجانی را از مجلس جدا می‌دانیم» منتشر شد که این نقل قول تقطیع وتحریف شده و نادرست است.

پیام دکتر روحانی تسلیم رئیس جمهور ترکیه شد/ابرازامیدواری اردوغان به دیدار دکتر روحانی

دکتر محمود واعظی فرستاده ویژه رئیس جمهوری به آنکارا، شامگاه پنجشنبه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دیدار و پیام کتبی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور را به وی تسلیم کرد.

در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر تجارت ترکیه تاکید شد؛

علاقه‌مندی بخش خصوصی ترکیه برای توسعه سرمایه‌گذاری در ایران

رئیس دفتر رئیس جمهور که برای ابلاغ پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به رئیس جمهوری ترکیه در آنکارا به سر می برد، عصر پنجشنبه و در ادامه دیدارهای خود با مقامات ترکیه ، با خانم "رخسار پیکچین" وزیر تجارت ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار واعظی و چاووش اوغلو مورد تاکید قرار گرفت؛

تقویت روابط ایران و ترکیه، تحکیم ثبات و امنیت منطقه

دکتر محمود واعظی، فرستاده ویژه رییس جمهور کشورمان به ترکیه، روز پنجشنبه با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه این کشور ملاقات و مسائل مورد علاقه دو کشور در عرصه های مختلف دو جانبه به ویژه اقتصادی و منطقه ای را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

رئیس دفتر رئیس جمهور:

تحریم‌های یکجانبه آمریکا دیگر کارایی ندارد

دکتر محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری ایران گفت که روش تحریم و اعمال فشار یکجانبه آمریکا علیه کشورها، دیگر کارایی ندارد و دوره این گونه اقدامات گذشته است.

دکتر واعظی در بازدید از موسسه مطبوعاتی ایران:

رسانه‌ها ضامن تحقق جمهوریت نظام هستند/ مسئولیت رسانه‌ها در غلبه بر جنگ روانی به راه افتاده علیه کشورمان بسیار مهم است/ موسسه رسانه‌ای ایران با وجود همه مشکلات نقش محوری و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های دولت دارد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور نقش و مسئولیت رسانه‌ها را در عبور از وضعیت خطیر امروز جامعه بسیار اساسی توصیف کرد و اظهار داشت: رسانه‌ها پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت، تسهیل‌گر و ارتقا دهنده شفافیت در جامعه، ضامن تحقق جمهوریت نظام و دارای نقش و مسئولیتی مهم برای غلبه بر جنگ روانی به راه افتاده علیه کشورمان در شرایط فعلی هستند.

رییس دفتر رییس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار:

اطلاع‌رسانی صحیح و جلب مشارکت افکار عمومی در دفاع از مصالح و منافع ملی، از مهم‌ترین وظایف امروز اهالی خبر است / تلاشگران عرصه خبر و رسانه وجدان همیشه بیدار جامعه هستند

رییس دفتر رییس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار با گرامیداشت این روز ، اطلاع‌رسانی صحیح و جلب مشارکت افکار عمومی در دفاع از مصالح و منافع ملی را از مهم‌ترین وظایف امروز اهالی خبر دانست و خاطرنشان ساخت: در شرایط کنونی افزایش امید و نشاط در جامعه و آماده‌سازی و روحیه‌بخشی برای گذر از تنگناها و بحران‌ها، رسالتی ملی است که خبرنگاری را تا حد مبارزه‌ای سرشار از حماسه و دلیری اعتلا می‌بخشد و جایگاه خبرنگار را به مقام مجاهده می‌رساند.

دکتر واعظی در دیدار وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری‌های نوین جمهوری آذربایجان:

روابط تهران – باکو برادرانه و رو به گسترش است/ تاکید بر ضرورت فعال تر کردن کمیسیون مشترک اقتصادی/ آمادگی برای انتقال تجربیات ایران به آذربایجان در زمینه فناوری ارتباطات

رئیس دفتر رئیس‌جمهور، روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را برادرانه و رو به گسترش دانست و اظهار داشت: امروز سطح روابط و همکاری‌های تهران – باکو در پرتو اراده سیاسی روسای جمهور دو کشور در همه زمینه‌ها در حال توسعه است.

دکتر واعظی در پایان جلسه هیات دولت:

فقط شخص رئیس جمهور درخصوص تغییرات احتمالی کابینه تصمیم می گیرند/ دیدار اخیر هیات دولت با مقام معظم رهبری بسیار مهم و خوب بود/ فرمانده واحدی برای تیم اقتصادی دولت معین می شود/ این ترامپ بود که 8 بار برای ملاقات تلاش کرد و نتیجه نگرفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان جلسه هیات دولت درباره تغییرات احتمالی در کابینه اظهارداشت: بعد از خروج آمریکا از برجام و موضوع بازگشت تحریم ها و از آن مهم تر جنگ روانی که با ارائه اطلاعات و تبلیغات غلط به راه انداخته اند و فشارهایی که سعی می کنند به ملت ایران تحمیل کنند، با شرایط جدیدی مواجه ایم و لذا نیازمند آن هستیم که اعضای محترم کابینه با توجه به شرایط جدید، امور را تنظیم کنند.

عیادت دکتر واعظی از دو هنرمند برجسته کشور

رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور در بیمارستان آتیه تهران از دو هنرمند برجسته کشورمان؛ آقایان "جمشید مشایخی" و "سید ضیاءالدین دری"، عیادت و برای آنان آرزوی سلامتی کرد.

حضرت آیت الله ابراهیم امینی در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور:

مادامی که مقام معظم رهبری و این مردم را داریم، آمریکا نمی‌تواند در برابر جمهوری اسلامی کاری از پیش ببرد /دکتر روحانی مدیریت خوبی داشته و نیت خالصی برای حل مشکلات دارند

حضرت آیت الله ابراهیم امینی روز جمعه در دیدار رئیس دفتر رئیس‌جمهور با ابلاغ سلام به دکتر روحانی و آرزوی موفقیت دولت، ‌گفتند: امروز دشمنی آمریکا آشکارتر از هر زمان دیگری شده و دیگر کسی نیست که در خباثت و خصومت آمریکا با جمهوری اسلامی و اصل نظام تردید داشته باشد.

حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار دکتر واعظی:

با  تشدید هجمه‌های دشمنان بیش از پیش به انسجام و همدلی نیاز داریم/ تقدیر از تلاش‌های دولت برای رسیدگی به محرومان و پیشگیری از تأثیرگذاری فشارهای دشمن بر معیشت عامه مردم

حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی روز جمعه در دیدار رئیس دفتر رئیس‌جمهور با ابلاغ سلام و آرزوی توفیق برای رئیس جمهور و دولت گفتند: وحدت، همواره یکی از اصولی‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای جامعه اسلامی بوده و است و امروز با توجه به تشدید هجمه‌های دشمنان بیش از پیش به انسجام و همدلی نیاز داریم.

حضرت آیت‌الله سیدجعفر کریمی در دیدار رئیس دفتر رئیس‌جمهور:

دکتر روحانی با همه وجود برای خدمت به مردم به میدان آمده اما برخی‌ها قدر نمی‌دانند / از خداوند می‌خواهم دکتر روحانی به عنوان ناصر اسلام را مورد تأیید دل همه مردم و مسئولان قرار دهد / کمک به دولت و تلاش برای وحدت امروز از اوجب واجبات و از نماز و روزه واجب‌تر است

حضرت آیت‌الله سیدجعفر کریمی با آرزوی سلامتی و توفیق برای دکتر روحانی و دولت، تصریح کردند: آقای دکتر روحانی را از 30 سال پیش می‌شناسم و باور دارم که تمام وجود ایشان اخلاص و انگیزه خدمت به مردم است و از خداوند می‌خواهم که ایشان را به عنوان ناصر اسلام به تأیید دل همه مردم و مسئولان برساند تا با او مهربان باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور:

برای مقابله با اسلام‌هراسی و بویژه شیعه‌هراسی، باید تلاش‌های مؤثر و جدی انجام دهیم/قدردانی از توجه و ارتباط مطلوب دولت با مراجع معظم تقلید و حوزه‌های علمیه

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی در ایران روز جمعه در دیدار رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به توطئه‌های دشمنان در منطقه برای معرفی چهره‌ای غلط از مسلمانان در جهان، با تأکید بر لزوم اتخاذ تدابیر مناسب در مقابل این اقدامات، گفت: لازم است، ضمن حفظ و تقویت وحدت و همدلی میان مسلمانان در راستای مقابله با اسلام‌هراسی و بویژه شیعه‌هراسی، تلاش‌های مؤثر و جدی انجام دهیم.

حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور:

باید تلاش کنیم با حفظ وحدت مردم را بیش از پیش به آینده امیدوار کنیم/ باید اختلاف سلایق را کنار گذاشت/ برخورد قاطع با سوء استفاده‌کنندگان از اوضاع امروز و مفسدان اقتصادی ضروری است

حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی پنج‌شنبه شب در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور با ابلاغ سلام به دکتر روحانی، گفتند: در وضعیت جدیدی که برای کشور پیش آمده است باید تلاش کنیم با حفظ وحدت مردم را بیش از پیش به آینده امیدوار کنیم که لازمه این مهم تأمین رضایت و مطالبات عامه مردم است.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار دکتر واعظی:

مهم‌ترین مسأله تقویت راههای انسجام و وحدت در داخل کشور است/ باید با تأمین مطالبات و نیازهای مردم رضایت آنها را حاصل کنیم

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی عصر پنج‌شنبه در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور با ابلاغ سلام به دکتر روحانی، گفتند: در وضعیت حاضر مهم‌ترین مسأله تقویت راههای انسجام و وحدت در داخل کشور است به گونه ای که  اختلاف و افتراقی ایجاد نشود تا دشمن بتواند از آن سوء استفاده کند.