دکتر واعظی در حاشیه جلسه دولت:

گزینه نهایی وزارت آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور قطعی می شود/ دولت برای رونق تولید از همه امکانات خود استفاده می کند/ همبستگی و انسجام داخلی توطئه های دشمنان را خنثی می کند/ نامه نماینده ایران به دبیرکل سازمان ملل و اعتراض جدی به ایجاد محدودیت های غیر قانونی آمریکا علیه دکتر ظریف

رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص معرفی گزینه مد نظر دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش، گفت: با توجه به آماده شدن مقدمات بازگشایی مدارس، در چند هفته گذشته بررسی گزینه های مختلف انجام شده و گزینه نهایی از میان 5 الی شش نفر کنونی، تا نیمه اول شهریور ماه قطعی خواهد شد.

دکتر واعظی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار:

دولت تدبیر و امید اهمیت ویژه ای برای جامعه رسانه ای قایل است/قدردانی از زحمات اهالی رسانه و خبرنگاران/ تاکید بر ضرورت ارتباطات بیشتر بین دولت و جامعه رسانه ای کشور

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش ها و خدمات اهالی رسانه و خبرنگاران، بر ضرورت همکاری و هماهنگی بیشتر بین وزرا و مسوولان دولتی با اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: دولت تدبیر و امید اهمیت ویژه ای برای جامعه رسانه ای کشور قایل است.

دکتر واعظی با حضور در وزارت امور خارجه و دیدار با دکتر ظریف:

نظام در محکومیت اقدام آمریکا و حمایت از دکتر ظریف یکپارچه است/ مسوول اصلی دیپلماسی کشور، وزیر امور خارجه است

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه اقدام دولت آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه به بهترین وجه تناقص و دروغین بودن ادعاهای آنها در مورد مذاکره را در سطح جهانی آشکار ساخت، تاکید کرد: نظام در محکومیت این اقدام آمریکا و حمایت از دکتر ظریف یکپارچه است.

عیادت معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور از «سیف الله یزدانی» روزنامه نگار پیشکسوت

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از «سیف الله یزدانی» مدیر مسئول روزنامه عصر اقتصاد و روزنامه نگار پیشکسوت عیادت کرد.

دکتر واعظی در دیدار وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان:

روابط و همکاری های تهران - باکو همچنان در حال گسترش است/ افزایش بیش از دو برابری مبادلات تجاری تهران – باکو / گسترش فعالیت در کریدور شمال - جنوب

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به افزایش چشمگیر سطح روابط و همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، تاکید کرد: روابط و همکاری های تهران-باکو علیرغم تحریم های آمریکا، بیش از گذشته در ابعاد مختلف گسترش یافته است.

در دیدار دکتر واعظی با رئیس جمهور ترکیه بررسی شد؛

اجلاس سران روند آستانه در ترکیه برگزار می شود/ برگزاری کمیسیون مشترک همکاریهای ایران و ترکیه در شهریور ماه

رئیس دفتر رئیس جمهوری عصر جمعه با آقای "رجب طیب اردوغان " رئیس جمهور ترکیه دیدار و درباره راههای تقویت همکاری های دو کشور در همه عرصه های مورد علاقه گفت و گو و تبادل نظر کرد.

در دیدار دکتر واعظی و وزیران انرژی و دارایی ترکیه؛

راههای توسعه و تقویت بیش از پیش همکاری های اقتصادی تهران و آنکارا بررسی شد/ کمیسیون مشترک همکاریهای دو کشور بزودی برگزار می شود

راههای توسعه و تقویت بیش از پیش همکاری های اقتصادی تهران و آنکارا، روز جمعه در نشست مشترک رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران و وزیران انرژی و منابع طبیعی و دارایی و خزانه داری ترکیه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر واعظی با تجار و اعضای انجمن شورای همکاری اقتصاد خارجی ترکیه دیدار کرد/ شورای عالی رفع مشکلات تجار دو کشور تشکیل می شود

رئیس دفتر رئیس جمهور روز جمعه در استانبول با اعضای انجمن شورای همکاری اقتصاد خارجی ترکیه و مدیران ارشد عمده شرکتهای ترکیه ای که علاقه مند به همکاری با ایران هستند، دیدار و درباره رفع موانع احتمالی بر سر راه فعالیت های آنان و گسترش بیش از پیش همکاری ها گفت گو کرد.

دکتر واعظی در حاشیه جلسه دولت:

آمریکا دربرابر سیاست خارجی منطقی ایران در موضع انفعالی قرار گرفته است/ امنیت خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه تضمین شود

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آمریکایی ها در تحریم و دیپلماسی عقب نشینی کرده اند و حرکات انفعالی انجام می دهند، اظهارداشت: آمریکا دربرابر سیاست خارجی منطقی جمهوری اسلامی ایران در موضع انفعالی قرار گرفته است.

دکتر واعظی در نشستی با مدیران عامل بانک ها:

بانک ها می توانند خط مقدم ایجاد تحولات زیرساختی در کشور باشند/ ساماندهی مطالبات معوق و واگذاری اموال مازاد، از جمله خواسته های دولت از نظام بانکی است/ تقدیر از نقش آفرینی بانک ها در رونق تولید

رئیس دفتر رئیس جمهور با تقدیر از خدمات شایسته نظام بانکی در حوزه کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور، تصریح کرد: بانک ها می توانند خط مقدم ایجاد تحولات زیرساختی در کشور باشند.

دکتر واعظی از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید و بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ بازدید کرد/ تاکید بر لزوم تلاش برای ارتقای هر چه بیشتر کیفیت محصولات داخلی و حمایت دولت از کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها

رییس دفتر رییس جمهور روز جمعه از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید و بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بازدید کرد و از نزدیک با تولید کنندگان و فعالان کسب و کارهای نوپا به گفت و گو پرداخت.

دکتر واعظی در پایان جلسه هیات دولت:

برنامه موشکی، خط قرمز کشور است و در این زمینه مذاکره نمی کنیم/ نرخ کنونی ارز با رقم واقعی فاصله دارد

رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به تفسیری غلط از یک مصاحبه وزیر امور خارجه تصریح کرد: برنامه موشکی، بنیه دفاعی و خط قرمز کشور است و به هیچ وجه در این زمینه مذاکره نمی کنیم.

با حضور دکتر واعظی؛

مراسم معارفه معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور برگزار شد

جلسه معارفه دکتر «فریدون وردی نژاد» معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور روز سه شنبه با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

دکتر واعظی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی:

دولت به استان‌های تازه تأسیس نگاه ویژه دارد

رئیس دفتر رئیس جمهور شنبه شب در دیدار با آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه دولت به استان‌های تازه تأسیس نگاه ویژه دارد، گفت: معتقدیم ایران فقط تهران و تعدادی از کلانشهرها نیست و توسعه کشور باید همه جانبه بوده و همه جای کشور باید آباد شود.

دکتر واعظی در نشست با فعالان سیاسی استان خراسان شمالی:

با وحدت و انسجام باید دشمنان نظام را مأیوس کنیم

رئیس دفتر رئیس جمهور روز شنبه در دیدار با فعالان سیاسی استان خراسان شمالی، بر ضرورت تقویت وحدت و همبستگی در جامعه تأکید کرد و گفت: در شرایطی که دشمنان ملت ایران با توطئه‌های مختلف و اعمال تحریم‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی و به راه انداختن جنگ تبلیغاتی و روانی به دنبال ضربه زدن به ملت و نظام هستند تنها با انسجام و وحدت و کنار گذاشتن اختلافات است که می‌توانیم در مقابل دشمنان بایستیم و آنها را مایوس کنیم.

دکتر واعظی در نشست با فعالان اقتصادی و کارآفرینان استان خراسان شمالی:

برای توسعه کشور همه باید دست به دست هم دهیم / مشکلات اقتصادی و فشار دشمنان بر اراده و تلاش دولت برای توسعه کشور تأثیر نداشته است / با همکاری و وحدت، از مشکلات عبور می‌کنیم/ ارز کشور باید برای تأمین کالاهای ضروری مردم هزینه شود

رئیس دفتر رئیس جمهور همت بیشتر و اختصاص بودجه بیشتر برای ارتقاء و توسعه سریع زیرساخت‌های استان‌ های تازه تاسیس از جمله خراسان شمالی را سیاست دولت تدبیر و امید عنوان کرد و اظهارداشت: برای تحقق این هدف، دولت، بخش خصوصی و کارآفرینان باید دست به دست هم دهند.

دکتر واعظی در فرودگاه بجنورد:

توسعه و پیشرفت استان خراسان شمالی برای دولت بسیار حائز اهمیت است/ دولت طی 6 سال گذشته سالانه بیش از 450 میلیارد تومان در این استان سرمایه‌گذاری کرده است

رئیس دفتر رئیس جمهور توسعه و پیشرفت استان خراسان شمالی را برای دولت بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: در چارچوب همین سیاست، طی 6 سال گذشته سالانه بیش از 450 میلیارد تومان از سوی دولت در این استان سرمایه‌گذاری شده است که نزدیک به 3 برابر میزان سرمایه‌گذاری در دولت‌های قبل است.

مناسبت ها