با حکم دکتر واعظی؛

پرویز اسماعیلی به عنوان «مشاور رئیس دفتر رئیس‌جمهور» منصوب شد

رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری طی حکمی آقای پرویز اسماعیلی را به عنوان «مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور» منصوب کرد.

با حکم رئیس دفتر رئیس جمهور؛

علیرضا معزی به سمت «معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور» منصوب شد

رئیس دفتر رئیس جمهور در حکمی آقای علیرضا معزی را به سمت «معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور» منصوب کرد.

بازدید دکتر واعظی از پایانه مرزی شلمچه

رئیس دفتر رئیس جمهور در بازدید چند ساعته از پایانه مرزی شلمچه ،مسایل مربوط به تردد زوار از این پایانه را از نزدیک مورد بررسی و رسیدگی قرار داد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در جریان بازدید از پایانه مرزی چذابه:

مسولین استانی و کشوری همه تلاش خود را برای راحتی زائران اربعین بکار گرفته اند/ تمهیدات مناسبی در چهار مرز کشور برای تردد زوار فراهم شده است

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: همه مسولین استانی و کشوری همه تلاش خود را بکار گرفته اند تا زائران اربعین اباعبدالله الحسین(ع) با راحتی بیشتری به این سفر معنوی بپردازند.

به منظور بررسی آخرین وضعیت تردد زایران؛

رئیس دفتر رئیس جمهور وارد پایانه مرزی چذابه شد

رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور در پایانه مرزی چذابه از نزدیک روند تردد زائران حسینی و مشکلات آنان را مورد رسیدگی قرار داد.

دکتر واعظی در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران:

دولت خدمت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) را وظیفه خود می داند/ جمعیت زائران حسینی نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر شده است /قدردانی از دولت و ملت عراق برای میزبانی از زایران

رئیس دفتر رییس جمهور امکانات و تسهیلات فراهم شده برای تردد راحت و آسان زائران را غیر قابل مقایسه با سال های گذشته دانست و گفت: دولت خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) را وظیفه خود می داند و به آن افتخار می کند.

بازدید دکتر واعظی از پایانه مرزی مهران

رئیس دفتر رئیس جمهور از پایانه مرزی مهران بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت تردد زائران اربعین حسینی قرار گرفت.

به منظور بررسی روند تردد زائرین اربعین حسینی؛

دکتر واعظی وارد ایلام شد

رئیس دفتر رئیس جمهور به منظور بررسی اقدامات انجام شده برای تسهیل در روند تردد زائران اربعین حسینی و بازدید از پایانه های مرزی وارد ایلام شد.

دکتر واعظی در حاشیه جلسه دولت:

از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه استقبال می کنیم/ ایران نگرانی های ترکیه را در مرزهای خود با سوریه درک می کند اما لشکرکشی امنیت ایجاد نمی کند/ امیدواریم اروپایی ها پیام گام سوم ایران را جدی بگیرند / حقوق شهروندی جزو اولویت های دولت و رئیس جمهور است/ از هر اقدامی برای ایجاد صلح و آرامش در منطقه استقبال می کنیم

رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد که ایران نگرانی های ترکیه را در مرزهای خود با سوریه درک می کند  اما اینکه با لشکرکشی بدنبال ایجاد امنیت باشند، برداشت و شناخت ما از شرایط منطقه این است که به ضرر منطقه بوده و موجب ایجاد امنیت نخواهد شد.

دکتر واعظی در دیدار وزیر کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان:

روابط تهران- باکو در سایه اعتماد و اهتمام روسای جمهور دو کشور، مستحکم و رو به توسعه است

رئیس دفتر رئیس جمهور، روابط تهران- باکو را در سایه اعتماد و اهتمام روسای جمهور دو کشور، مستحکم و رو به توسعه خواند و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با همسایگان و بویژه جمهوری آذربایجان هیچ محدودیتی قائل نیست.

دکتر واعظی درگذشت دکتر ملایری چهره برجسته علمی کشور را تسلیت گفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم دکتر محمد حسین ملایری از خداوند سبحان برای این چهره فرهیخته و متعهد علو درجات و همجواری با صالحان و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.

دکتر واعظی با حضور در جمع مردم در فرودگاه مهراباد برای خوشامدگویی به رئیس جمهور:

این محبت های مردم، انگیزه دولتمردان برای خدمت بیش از پیش به مردم دوچندان می کند/ رئیس جمهور قدردان محبت ها و صبر و بردباری ملت بزرگ ایران است

رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور در جمع گروهی از مردم که برای استقبال و خوشامدگویی به رئیس جمهور در فرودگاه مهرآّباد گردهم آمده بودند، تاکید کرد که این محبت های مردم، انگیزه دولتمردان برای خدمت بیش از پیش به مردم دوچندان می کند.

دکتر واعظی در دیدار با وزیر بهداشت ترکیه:

تهران و آنکارا می‌توانند مکمل نیازهای یکدیگر در بخش بهداشت و درمان باشند

رئیس دفتر رئیس جمهور ایجاد کمیته سلامت در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه را نشانه توجه دو کشور به ظرفیت‌های فراوان همکاری‌ در عرصه بهداشت و درمان دانست.

دکتر واعظی در همایش فرصت های سرمایه گذاری ایران و ترکیه:

تشکیل کمیته مشترک ویژه امکان رفع سریع تر مشکلات تجار دو کشور را مهیا می سازد/ ایران و ترکیه می توانند هسته اصلی تعامل توسعه محور با کشورهای منطقه باشند/ با جدیت بدنبال گسترش حجم روابط و مبادلات هستیم/ سند نهایی بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و ترکیه امضا شد

رئیس دفتر رئیس جمهور، از ایران و ترکیه به عنوان دو کشور اسلامی و همسایه با ظرفیت های سیاسی ، اقتصادی و جغرافیایی استثنایی در بین کشورهای اسلامی منطقه نام برد و تاکید کرد: تهران و آنکارا می‌توانند هسته اصلی تعامل توسعه محور با سایر کشورهای منطقه باشند.

دکتر واعظی در دیدار با وزیر تجارت ترکیه خبر داد:

ایجاد دبیرخانه ای متمرکز اجرای تصمیمات کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه و رفع موانع تجار

رییس دفتر رییس جمهور و رییس ایرانی کمیسیون همکاریهای اقتصادی ایران و ترکیه در صدر هیاتی با وزیر تجارت ترکیه دیدار و تاکید کرد: اراده ای که سران دو کشور برای توسعه بیش از پیش روابط دارند، بزرگترین پشتوانه و انگیزه برای فعالیت و عملیاتی شدن تصمیمات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه است

با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور؛

بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه در آنکارا افتتاح شد

رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه صبح سه‌شنبه با وزیر انرژی ترکیه و همتای خود در کمیسیون مشترک دو کشور دیدار و بیست و هفتمین نشست این کمیسیون را افتتاح کردند.

دکتر واعظی در پاسخ به خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت:

تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی نمی توان نتایج توافقات با فرانسه و اروپا را اعلام کرد/ درصورت عدم توافق قطعی، گام سوم کاهش تعهدات برجامی را بر می داریم/ مذکرات علیرغم پیچیدگی ها در مجموع پیشرفت هایی داشته است/ باید پیام ما، وحدت، همفکری و انسجام باشد

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه نتایج مذکرات با اروپایی ها با توجه به پیچیدگی ها، در مجموع پیشرفت هایی داشته است، تصریح کرد: تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی نمی توان نتایج توافقات با فرانسه و اروپا را اعلام کرد اما درصورت عدم توافق قطعی، گام سوم کاهش تعهدات برجامی را بر می داریم.

دکتر واعظی در جمع خبرنگاران:

اقتصاد دانش بنیان نیاز کشور است / باید به جوانان، دانشمندان و فارغ التحصیلان دانشگاههای کشور اعتماد کنیم/ تولید کنندگان با استفاده از شرکت های دانش بنیان، کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: امروز کشور در شرایط سخت بیش از هر زمان دیگر نیاز به این دارد که شرکت های دانش بنیان در کنار بنگاه های تولیدی و صنعتی بزرگ قرار بگیرند و برای اینکه اقتصاد کشور دانش بنیان شود باید به جوانان، دانشمندان و فارغ التحصیلان دانشگاههای کشور اعتماد کنیم.

مناسبت ها