سرپرست دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور:

هیچ استثنایی در بازرسی و مقابله با فساد وجود ندارد/ رویکرد مبارزه با فساد باید عالمانه ، غیر احساسی و غیر سیاسی باشد

در سومین نشست تخصصی جامعه نظارت و بازرسی دولت، مهم‌ترین چالش‌های حوزه نظارت و بازرسی و اولویت‌های کاری مدیران بازرسی دستگاه‌های اجرایی در سال آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر نهاوندیان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی:

برای خدمت به مردم ، دولت و بخش خصوصی در کنار هم هستند/ ترکیب بخش خصوصی و منفعت عمومی گره گشای اقتصاد کشور/ تفویض اختیارات باید با قبول مسئولیت از طرف بخش خصوصی باشد/ فعالیت موسسات مالی غیر مجاز یکی ازعوامل اصلی افزایش نقدینگی

معاون اقتصادی رئیس جمهور عصر پنج شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی تبریز، تاکید کرد: شورای گفتگو براساس یک مفهومی متولد شده و بدون آن رشد نمی کند و آن مفهوم این است که دولت و بخش خصوصی برای خدمت به مردم در مقابل هم نیستند بلکه در کنار هم و در یک طرف میز قرار دارند.

دیدار دکتر نهاوندیان با خانواده شهیدان اذرآبادی حق در تبریز

معاون اقتصادی رئیس جمهور، پنج شنبه شب با حضور در منزل شهیدان محمد، رضا و یعقوب آذر آبادی حق در شهر تبریز، با پدر و مادر والامقام سه شهید سرافراز میهن اسلامی دیدار کرد.

دکتر نهاوندیان در جمع فعالان بخش خصوصی و نخبگان اقتصادی آذربایجان شرقی:

بخش خصوصی با مشارکت فعال برای حل مشکلات اقتصادی کشور راهکار ارائه دهد/ ضرورت استفاده از فرصت های ناشی از تحریم دشمنان / همگرایی بین سیاستگذار و بخش خصوصی برای عبور از بحران ضروری است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت اعتماد به بخش خصوصی، همگرایی بین سیاستگذار و بخش خصوصی را مهم و اساسی توصیف کرد و گفت: بخش خصوصی باید با استفاده از فرصت هایی که تحریم دشمنان و شرایط جنگ اقتصادی برای کشور ایجاد کرده، برای افزایش تولید و صادرات کالاهای داخلی تلاش کند.

دکتر نهاوندیان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری تبریز:

بازآفرینی شهری یک طرح ملی بوده و از اولویت های اصلی مدنظر رییس جمهور است/ عزم جدی دولت برای اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری

معاون اقتصادی رئیس جمهور طرح باز آفرینی شهری را یک موضوع مهم ملی دانست که به عنوان یکی از اولویت های اصلی دولت دوازدهم مد نظر رئیس جمهور قرار داشته و آیین نامه مربوط به آن با جدیت در دولت بررسی ، تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است.

معاون اقتصادی رییس جمهور با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی دیدار کرد

معاون اقتصادی رئیس جمهور که به تبریز سفر کرده است، صبح پنج شنبه با حجت الاسلام والمسلمین محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کرد.

معاون توسعه روستایی ومناطق محروم ریاست جمهوری:

اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان از جمله اقدامات بسیار ارزشمند دولت تدبیر و امید است/مهمترین حلقه پازل توسعه روستایی، بوم گردی است

معاون توسعه روستایی ومناطق محروم ریاست جمهوری ، اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان را از جمله اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید دانست و تاکید کرد که اشتغالزایی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و افزایش مهاجرت معکوس به روستا و همچنین احیای فرهنگ های مختلف کشور از نتایج و تاثیرات مهم بوم گردی در توسعه متوازن و پایدار روستاها است.

در حاشیه نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار انجام شد؛

امضا تفاهم نامه همکاری در حوزه زنان و خانواده میان ایران و افغانستان

دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و خانم دکتر «دلبر نظری» وزیر امور زنان افغانستان شامگاه سه‌شنبه در حاشیه دومین نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار، یادداشت تفاهم همکاری در حوزه زنان و خانواده را به امضا رساندند.

دکتر ابتکار در دیدار معاون وزیر امور زنان جمهوری آذربایجان مطرح کرد:

تاکید بر توسعه تعامل و همکاری های مشترک ایران و آذربایجان در حوزه زنان و خانواده

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تجارب موفق ایران و آذربایجان در حوزه‌های گوناگون مرتبط با زنان و خانواده بر ضرورت تعامل و توسعه همکاری های مشترک دو کشور در این راستا تاکید کرد.

دکتر ابتکار در دیدار وزیر امور زنان افغانستان:

تلاش در مسیر توسعه همه جانبه همکاری‌های تهران – کابل در حوزه زنان و خانواده ضروری است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به روابط دوستانه و روبه گسترش ایران و افغانستان در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، بر لزوم تلاش در راستای توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران – کابل در حوزه زنان و خانواده تاکید کرد.

دکتر ابتکار در در افتتاحیه نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار:

امیدواریم شایعه استعفای وزیر خارجه شجاع درست نباشد/ دکتر ظریف از مصلحت، عزت و حکمت جمهوری اسلامی به خوبی دفاع کرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه کشورمان در چهل سال گذشته دستاوردهای خوبی به ویژه در حوزه زنان داشته است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام و فعالیت های هسته ای ، پیشرفت های خوبی داشته و معتقدم این اقدامات به امنیت جهان کمک می کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

ایجاد زنجیره تولید و اشتغال روستایی هدف نهایی ارائه تسهیلات به روستائیان است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: تلاشهای خوبی برای توسعه روستایی انجام شده، اما هدف تسهیلات اعطایی از محل اعتبار 1.5 میلیارد دلاری صندوق ارزی به روستائیان، ایجاد زنجیره تولید و اشتغال در روستاهاست.

دکتر ابتکار در نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی تشکل های اجتماعی زنان و خانواده شهر تهران:

2700تشکل اجتماعی در حوزه زنان و خانواده ثبت شده است/ دولت همواره توجه و حمایت ویژه ای نسبت به نهادهای مدنی داشته است/ حضور سازمان های مردم نهاد در حوزه سیاستگذاری و برنامه های توسعه اهمیت اساسی دارد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید براینکه دولت از ابتدا توجه و حمایت ویژه ای نسبت به نهادهای مدنی داشته و حوزه زنان و خانواده جز راهبردهای اصلی بوده است، گفت: سازمان های مردم نهاد به جهت نگاه راهبردی، نقش مهمی در جلب مشارکت و حضور مردم در فضای عمومی سیاسی و اجتماعی دارند.

مناسبت ها