دکتر نهاوندیان از بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ بازدید کرد

معاون اقتصادی رئیس جمهور بعد از ظهر شنبه با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) و نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید بازدید کرد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده:

دولت نسبت به حمایت و ارتقاء جایگاه دختران وجوانان کشورمان، اهتمام جدی دارد

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه دولت اهتمام خاصی به حمایت از دختران و جوانان عزیز کشور دارد ،اظهار داشت: به منظور حمایت و ارتقاء شان و جایگاه دختران و جوانان، برنامه ها و لوایح مختلفی تدوین شده است.

دکتر جنیدی در دیدار با سفیر ترکیه:

یکجانبه گرایی آمریکا در سطح بین الملل و خروج از معاهدات مهم بین المللی خطری بزرگ برای صلح و امنیت جهانی است/ امنیت ایران و ترکیه وابسته به یکدیگر است/اعلام آمادگی معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای حل مشکلات حقوقی و رویه های تجاری و سرمایه گذاری ایران و ترکیه

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به روابط دیرینه تجاری ایران و ترکیه و همچنین دوستی و ارتباطات نزدیک و تنگاتنگ بین تاجران دو کشور، تاکید کرد: معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای حل مشکلات حقوقی و رویه های سرمایه گذاری و تجاری دو کشور آمادگی کامل دارد.

دکتر ابتکار در دیدار جمعی از نمایندگان مجلس دانش آموزی:

توجه به گفت و گوی بین نسلی در مجلس دانش آموزی ضروری است/ تاکید بر ضرورت توجه ویژه به محیط زیست و توسعه پایدار / استقبال از حضور نمایندگان مجلس دانش آموزی در کارگروه های مختلف معاونت امور زنان و خانواده

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بر ضروت توجه جدی به موضوع گفت و گوی بین نسلی درمجلس دانش آموزی تاکید کرد و از نمایندگان این مجلس خواست تا این موضوع مهم اجتماعی را با الگوی طراحی شده در معاونت امور زنان و خانواده در دستور کار خود قرار دهند.

تفاهم نامه ملی قوای سه گانه در امر تنقیح قوانین و مقررات امضا شد

دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور، دکترحسین میرمحمد صادقی؛ معاون قوانین مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه روز سه شنبه تفاهم نامه همکاری قوای سه گانه در زمینه تنقیح قوانین و مقررات را به امضا رساندند.

حجت الاسلام یونسی:

شیعه و سنی در ایران در همزیستی مسالمت آمیز با یکدیگر زندگی می کند/انقلاب اسلامی ایران با مشارکت همه اقوام و مذاهب شکل گرفت

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، الزام رعایت حقوق شهروندی برای همه مردم ایران،برداشته شدن موانع فکری و کاهش تبعیض‌ها بین شیعه و سنی را از جمله اقدامات و دستاوردهای دولت های یازدهم و دوازدهم برشمرد و تأکید کرد:صدای طرفداران وحدت و تقریب در جمهوری اسلامی ایران بلند شده و گروه‌های تندرو و توهین کننده در اقلیت هستند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور:

سیاست قطعی و جدی دولت حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاری خارجی است

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: سیاست قطعی دولت استقبال و حمایت کامل و همه جانبه از سرمایه‌گذاری خارجی در کشور و به طور خاص در مناطق آزاد است.

دکتر نهاوندیان در جلسه بازآفرینی شهری و بافت‌های فرسوده استان سیستان و بلوچستان:

اهتمام جدی همه دستگاه‌های محلی و ستادی برای فعال‌تر کردن طرح بازآفرینی شهری ضروری است

معاون اقتصادی رئیس جمهور اهتمام جدی همه دستگاه‌های محلی و ستادی را برای فعال‌تر کردن طرح بازآفرینی شهری بویژه در استان سیستان و بلوچستان مورد تأکید قرار داد و گفت: طرح بازآفرینی شهری در کنار منافع اقتصادی برای مردم از آثار و تبعات مثبت اجتماعی و فرهنگی نیز برخوردار است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در جلسه هم‌اندیشی با نخبگان و دانشگاهیان سیستان و بلوچستان:

بزرگترین مسئولیت اجتماعی، تلاش دلسوزانه برای تقویت انسجام و سرمایه اجتماعی است/ رونق تولید بهترین پاسخ به مهاجم اقتصادی است/ با اتحاد، یکپارچگی و تدبیر باید بدخواهان را ناامید کرد

معاون اقتصادی رئیس جمهور نیاز همیشگی برای فائق آمدن بر چالش‌ها را تقویت و افزایش سرمایه اجتماعی دانست و تاکید کرد: امروز بزرگترین مسئولیت اجتماعی تلاش دلسوزانه برای تقویت انسجام و سرمایه اجتماعی است.

دکتر نهاوندیان در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی استان سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان می‌تواند پیشگام تجارت و صادرات باشد/ افزایش صادرات، نوک پیکان مقابله با تحریم‌ها است/ افزایش 81 درصدی صادرات در مرز میرجاوه نشان می دهد دشمنان با آتش‌افروزی و فضاسازی رسانه‌ای نمی‌توانند اقتصاد کشورمان را به زانو در آورند/ استراتژی تسهیل تجارت را در برابر تحریم‌های اقتصادی در پیش گرفته‌ایم

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه استان سیستان و بلوچستان با توجه به برخورداری از منابع و ذخایر فراوان می‌تواند پیشگام تجارت و صادرات باشد، اظهار داشت: امروز صادرات نوک پیکان مقابله با تحریم‌ها علیه کشورمان محسوب می‌شود و با افزایش صادرات می‌توان نشان داد که بر خلاف خواسته دشمنان نه تنها رابطه کشورمان با دنیا کاهش نیافته بلکه افزایش نیز داشته است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از بازارچه مرزی میرجاوه:

همه امکانات باید برای ایجاد جهش صادراتی و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی بسیج شود

معاون اقتصادی رئیس جمهور در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان، از منطقه ویژه اقتصادی، گمرک، پایانه و بازارچه مرزی میرجاوه بازدید کرد.

دکتر جنیدی:

فلسفه وجودی تشکیل دولت، تامین حقوق و آزادی های مردم است/ حوزه حقوق شهروندی، حقوق انسان و آزادی های مردم از اصیل ترین حوزه ها است/ فصل سوم قانون اساسی نسبت به دیگر قوانین برتری ماهوی دارد

معاون حقوقی رئیس جمهوربا تاکید براینکه فلسفه وجودی تشکیل دولت، تامین حقوق و آزادی های مردم است، تصریح کرد: هویت دولت ها از این مهم نشات می گیرد تا زمینه رشد و تعالی آنها فراهم شود.

مناسبت ها