ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر 15 مهرماه در بیرجند برگزار می شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اعلام برگزاری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر در روز دوشنبه 15 مهرماه در بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی، گفت: در این روز با حضور معاون اول رئیس جمهور ، 2 هزار و 480 پروژه روستایی به ارزش 714 میلیارد تومان در روستاهای سراسر کشور به بهره برداری می رسد.

دکتر ابتکار در نشست تخصصی حماسه و ایثار و زنان ایثارگر از نگاه دوربین و قلم:

باید مفاهیم و آرمان های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده بر ضرورت انتقال مفاهیم و آرمان های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس به نسل جوان تاکید کرد و گفت: باید به نسل جوان حق داد که پرسشگر باشند و باید این نسل را به مفاهیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وصل کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

دولت تدبیر و امید عنایت و توجه ویژه و خاص به روستاها دارد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری  با اعلام ابراز خرسندی مقام معظم رهبری از برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی روستائیان و عشایر، تاکید کرد که  دولت تدبیر و امید عنایت و توجه ویژه و خاص به روستاها دارد که مهمترین تمرکز و فعالیت دولت در زمینه تسهیلات کم بهره تخصیصی به روستاها به منظور اشتغالزایی روستاییان و عشایر است.

دکتر نهاوندیان در مراسم ختم مرحوم اسدالله عسگراولادی شرکت کرد

معاون اقتصادی رییس جمهوری در مراسم ختم مرحوم حاج اسدالله عسگراولادی در مسجد امام صادق (ع) تهران شرکت کرد.

همزمان با سومین روز ماه محرم انجام شد؛

تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام در نهاد ریاست جمهوری

پیکر مطهر دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس با حضور پرشور مدیران و کارکنان نهاد ریاست جمهوری تشییع شد.

دکتر جنیدی در پنجمین سالگرد درگذشت دکتر کاتوزیان:

تکریم و بزرگداشت دانشمندان و نخبگان، فروتنی در مقابل علم است

معاون حقوقی رئیس جمهور، مرحوم دکتر امیر ناصر کاتوزیان را از نخبگان و بزرگان علم حقوق ایران دانست و تاکید کرد: تکریم و بزرگداشت دانشمندان و فرهیختگان فروتنی در مقابل علم و دانش است.

دکتر نهاوندیان در بازدید از نمایشگاه عطر سیب:

انتقال پیام قیام حسینی به زبان روز به زبان هنر و به زبان بین نسلی وظیفه ما و اهل فرهنگ است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه تامین مالی بساط عزای امام حسین (ع) را در طول قرنها مردم برعهده داشته اند، گفت: وظیفه امروز ما و اهل فرهنگ انتقال درست پیام حسینی به زبان روز، به زبان هنر و به زبان بین نسلی است.

دکتر نهاوندیان در دیدار با مدیر حوزه های علمیه کشور:

افزایش سرمایه گذاری های اقتصادی در قم می تواند بیکاری و آسیب های اجتماعی را کاهش دهد/ همدلی و همگرایی در داخل، دشمنان نظام را مایوس می کند

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به شرایط کنونی کشور، گفت: همدلی و همگرایی در داخل کشور دشمنان نظام را از ادامه فشار و موثر بودن آن مایوس می کند.

دکتر نهاوندیان در نشست صمیمی با فعالان اقتصادی استان قم:

تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی کشور نیازمند حضور فعال بخش خصوصی است

معاون اقتصادی رئیس جمهور در دیدار فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان قم، در فضای صمیمی پیشنهادها ،مطالبات و مشکلات آنان را از نزدیک مورد رسیدگی قرار داد.

توصیه‌ آیت الله العظمی صافی گلپایگانی جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم و لزوم‌ رابطه با کشورهای جهان با حفظ عزّت و شرافت نظام اسلامی /دکتر نهاوندیان: دولت با تمام توان در مسیر خدمت به مردم و رفع مشکلات معیشتی مردم قرار دارد

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار با دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور با ابلاغ سلام به رییس جمهور و اعضای هیات دولت، اظهار امیدواری کردند ؛ دولت در ۲ سال باقی‌مانده از فرصت خدمت، بتواند کارهای بسیار مفیدتری برای مملکت و رفاه و آسایش بیشتر مردم و نیز خدمت به جهان اسلام بردارد، و این سرمایه خوب و ماندگاری برای دولت باشد.

نهاوندیان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم:

سیاست جدی دولت در مقابله با تحریم ، حمایت و تشویق صادرات است/ تصدی در اقتصاد را باید به بخش خصوصی بسپاریم/ از دوره مدیریت بحران عبور کرده ایم و در آستانه بازسازی رونقیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه شرایط اقتصادی کشور با تغییر شاخص های اقتصادی دگرگون خواهد شد، اظهارداشت: راه تحول و دگرگونی در اقتصاد کشور انتقال پیام قدرت و تاب‌آوری اقتصاد کشورمان به بیرون است. امروز باید آماده باشیم که در شرایط جدید ، شاهد تحول مجدد در شاخص‌های اقتصادی باشیم و مردم گشایش‌های اقتصادی را لمس کنند. 

نهاوندیان در جمع علما و روحانیون:

انسجام و اتحاد داخلی رمز موفقیت در برابر توطئه های دشمنان است/ نگاه بلند مدت داروی شفابخش اقتصاد است / در آستانه بهبود وضعیت اقتصادی کشور و خروج از شرایط بحرانی 18 ماهه ناشی از تحریم ها هستیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تشریح وضعیت اقتصادی و ارائه تصویری از راه طی شده 40 ساله در اقتصاد کشور، داشتن نگاه بلند مدت را داروی شفابخش اقتصاد دانست و تاکید کرد که در این راه و برای دستیابی به اهداف مد نظر، انسجام و هم‌افزایی و پرهیز از تفرقه و دو قطبی سازی ضروری است.

با حضور دکتر ربیعی انجام شد؛

رونمایی از کتاب «شکوه خاطرات» و افتتاح نمایشگاه «ایثار و شهادت به روایت اسناد»

نمایشگاه «ایثار و شهادت به روایت اسناد»به همت اداره کل پژوهش و اسناد معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، با حضور دکتر علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت افتتاح شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست خبری:

تلاش کرده‌ایم که پاسخگو بوده و ارتباط‌مان را با اصحاب رسانه تقویت کنیم / نگاه برنامه‌ای و علمی به موضوع عدالت جنسی داریم/ رویکرد دولت تدبیر و امید حمایت از نهادهای مدنی است/ بدنبال تعریف استانداردهایی برای مشاغل خانگی هستیم

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تشریح اقدامات، عملکردها و دستاوردهای معاونت متبوع خود طی 2 سال گذشته، اظهار داشت: در دوره دولت تدبیر و امید تلاش کرده‌ایم که پاسخگو بوده و ارتباط‌مان را با اصحاب رسانه تقویت کنیم و با تضمین جریان آزاد اطلاعات و شفاف‌سازی، اصحاب رسانه را در همه موضوعات کاری امین خود بدانیم.

دکتر جنیدی در جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی؛

کاهش پنجاه درصدی ایرادات هیات تطبیق به مصوبات دولت/ صدور 103 مورد رای دیوان عدالت اداری به نفع دولت / ضرورت ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی

معاون حقوقی رئیس جمهور از کاهش پنجاه درصدی ایرادات هیات تطبیق به مصوبات دولت در دوسال گذشته خبر داد و گفت: مصوبات هیات وزیران طی سال های گذشته سیر حقوقی بهتری را طی کرده است و ایرادات حقوقی که هیات تطبیق به مصوبات دولت وارد می کند کاهش پنجاه درصدی داشته است.

امید در نشست خبری نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر:

دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به اشتغال روستاییان دارد/افزایش مراکز بوم گردی از ۲۵۰ به 1800/ نرخ بیکاری در روستاها ۲ درصد کاهش یافته است/ روستاها باید به محل تولید و کار تبدیل شوند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به اشتغال روستاییان دارد، گفت: دولت برای فعالیت های کارآفرینانه و اشتغالزایی روستاییان، یک میلیارد و 500 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی درنظر گرفته است.

تشکیل جلسه مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سرپرست آموزش و پرورش/ تاکید دکتر ابتکار بر آمادگی معاونت امور زنان و خانواده برای همکاری مشترک با آموزش و پرورش

جلسه مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سرپرست وزارت آموزش و پرورش با هدف بررسی راههای ارتقاء و بهبود وضعیت آموزشی دانش آموزان دختر برگزار شد.

حجت الاسلام یونسی:

شیعه و سنی در ایران در همزیستی مسالمت آمیز با یکدیگر زندگی می کند/انقلاب اسلامی ایران با مشارکت همه اقوام و مذاهب شکل گرفت

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، الزام رعایت حقوق شهروندی برای همه مردم ایران،برداشته شدن موانع فکری و کاهش تبعیض‌ها بین شیعه و سنی را از جمله اقدامات و دستاوردهای دولت های یازدهم و دوازدهم برشمرد و تأکید کرد:صدای طرفداران وحدت و تقریب در جمهوری اسلامی ایران بلند شده و گروه‌های تندرو و توهین کننده در اقلیت هستند.

مناسبت ها