دکتر ابتکار در نشست تخصصی ارائه گزارش تحولات جامعه زنان عشایری و روستایی:

باید برای ارتقاء و بهبود وضعیت زنان روستایی و عشایری گام‌های موثری برداشته شود

نشست تخصصی ارائه گزارش تحولات جامعه زنان عشایری و روستایی که به مناسبت روز ملی روستا و عشایر و با حضور دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در جمع خبرنگاران:

مصادیق عملیاتی شده اشتغال پایدار روستایی و عشایر را به جامعه معرفی خواهیم کرد/ فعالیت‌های روستائیان و عشایر در حوزه‌های مختلف، می‌تواند برای جامعه الگو و نمونه باشد/3 هزار و 293 میلیارد تومان تسهیلات به روستاییان پرداخت شده است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه روستا علاوه بر اینکه یک واحد تولیدی و کشاورزی محسوب می‌شود، مجموعه غنی هنری و فرهنگی است ، گفت: مصمم هستیم با توان‌افزایی و ارایه تسهیلات سریع، صریح و دقیق‌تر جامعه پایداری را در روستاها تشکیل داده و ضمن تثبیت جمعیت روستاها موضوع مهاجرت معکوس به روستاها نیز شکل بگیرد.

نشست بیان تجارب زیسته زنان در دفاع مقدس با حضور دکتر ابتکار برگزار شد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در هفتمین نشست بیان تجارب زیسته زنان در دفاع مقدس با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان، گفت: این ایام برای همه ملت ایران مهم، ارزشمند و یادآور دلاوری‌ها و از خودگذشتگی‌های جوانان این مرز و بوم است.

دکتر ابتکار در نشست هم اندیشی با جامعه مدنی:

نهادهای مدنی می توانند کمک موثری به عبور کشور از مسیر ناهموار پیش رو داشته باشند/ دولت به اهمیت نقش و جریان سازی سمن ها اعتقاد دارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه نگاه دولت در عرصه فعالیت سمن ها محدود به زمینه خاصی نیست، اظهار داشت: دولت باور دارد که سازمان های مردم نهاد باید در زمینه های سیاستگذاری و برنامه ریزی، اجرا و دیده بانی و نظارت در عرصه های مختلف مشارکت داشته باشند و این حکومت است که باید برای این مشارکت زمینه سازی کند.

دکتر معظم زاده در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان شاغل نهاد:

قافله‌سالار ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم و جور، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) بود/ خون شهدایمان دیواری آهنین در مقابل هر تهاجم نابجایی است/ فرهنگ بسیجی و جهادی، دفاع مقدس را به یک دانشگاه تبدیل کرده بود/ دولت در دوران دفاع مقدس در کنار دیگر ارکان نوپا، اقدامات پشتیبانی‌کننده فراوانی در حمایت از رزمندگان غیورمان انجام داد

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با تبریک هفته دفاع مقدس و ضمن تعظیم و تکریم به تمامی اسوه‌های ایثار و شهادت، گفت: قافله‌سالار ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم و جور، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) بود که این ایام بوی عطر حسینی‌اش فضای ما را مست و مدهوش معرفت به او نموده است.

مولاوردی در دیدار سفیر ژاپن در تهران:

مناسبات  تهران - توکیو با توجه به زمینه های گسترده همکاری، باید بیش از پیش توسعه یابد

سفیر ژاپن در پایان مأموریت خود در تهران با دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی دیدار و خداحافظی کرد.

دومین نشست هم اندیشی دستیاران امور حقوق شهروندی دستگاههای اجرایی برگزار شد

دستیار امور حقوق شهروندی رئیس جمهور اظهار داشت: روند اجرای منشور حقوق شهروندی، تحرکات جدیدی در همه دستگاههای اجرایی برای انطباق بیشتر فعالیت ها در جهت رعایت حقوق مردم شکل داده است اما هنوز سازوکار مناسب پیگیری همه جانبه تحقق حقوق شهروندی در کلیه دستگاهها شکل نگرفته است.

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت دادگستری

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت دادگستری تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور هم افزایی فعالیت ها و هماهنگی برای استفاده از ظرفیت دستگاه‌های دولتی و سازمان های مرتبط در زمینه حقوق زنان و کودکان و حمایت از حقوق آنان به عنوان شهروند مورد حمایت خاص، امضا کردند.

نشست دکتر جنیدی با نمایندگان نهادهای قضایی، صنفی، مدنی و جامعه حقوقی استان البرز

معاون حقوقی رئیس جمهور در نشستی با نمایندگان نهادهای قضایی، صنفی، مدنی و جامعه حقوقی استان البرز به بحث و تبادل نظر درباره برخی مسائل حقوقی مربوط به استان و مسائل مبتلا به جامعه حقوقی کشور پرداختند.

دکتر جنیدی در نشست علمی "سوءاستفاده از حق و آسیبهای اجتماعی ناشی از آن":

اجرای حق همواره با آسیبهایی همراه است اما اگر قانون گذاری کارشناسانه، ضمانت اجرا مناسب و اجرا به درستی انجام شود، منافع اجرای حق در مجموع از آسیبهای آن بزرگتر است/ سه نظریه عمده برای تعیین معیار سوء استفاده از حق و به تبع پیشگیری از آسیبهای ناشی از آن وجود دارد

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در اجرای حق معمولا آسیبهایی نیز بروز می کند، اظهار داشت: اگر چه در گذشته آسیبهای ایجاد شده در اثر اجرای حق امری پذیرفته شده بود و کسی قائل به احتمال سوءاستفاده در این زمینه نبود، اما امروزه بر اساس سه نظریه عمده تلاش می شود معیار سوء استفاده از حق به هدف جلوگیری ازآن و محدود کردن آسیبهای ناشی از آن به دست آورده شود .

معاون حقوقی رئیس جمهور در جلسه رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور:

شفافیت و حاکمیت قانون، از مبانی ارزشی دولت دوازدهم است/سامانه ملی قوانین و مقررات راهی برای دسترسی مردم به قوانین کشور است

معاون حقوقی رئیس جمهور روز سه شنبه در مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور با تاکید بر ضرورت دسترسی مردم به قوانین و مقررات کشور گفت: شفافیت و حاکمیت قانون، از مبانی ارزشی دولت دوازدهم است و راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی قوانین و مقررات در راستای این دو هدف می باشد.

همزمان با هفته دولت و توسط معاون حقوقی ریاست جمهوری انجام شد؛

رونمایی از پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور

معاون حقوقی رییس جمهور همزمان با هفته دولت، پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور به آدرس اینترنتی www.DOTIC.ir را رونمایی کرد.

دکتر رضوی در نشست خبری همایش استارت آپ‌های روستایی:

با عملیاتی کردن استارت آپ‌ها می توان خدمات بیشتری به مردم به ویژه در روستاها ارائه داد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به نو بودن موضوع استارت‌ آپ‌ها گفت: با عملیاتی کردن استارت‌ آپ‌ها، به عنوان سرعت‌دهنده و شتاب‌دهنده کارها، می‌توان خدمات بیشتری را به مردم به ویژه در روستاها ارائه داد و به همین منظور با برگزاری همایش استارت‌ آپ‌های روستایی در مناطق مختلف کشور می‌توان علاوه بر کمک به صاحبان ایده‌ها، زمینه را برای توسعه بیشتر روستا‌ها فراهم کرد.

مناسبت ها