پنحشنبه 3 اسفند 1396 - 00:26
فارسی | العربية | English

دکتر نهاوندیان در دیدار دانشگاهیان یزد:

انقلاب اسلامی یک اقدام ریشه ای برای اصلاح ساختارهای کشور بود/ باید پیوند بین پژوهش، سیاستگذاری و اجرا قویا برقرار شود/ فضای دانشگاهی، دانشجویی و روشنفکری کشور باید به سمت راه حل گرایی سوق یابد/ آرامش به بازار ارز بازخواهد گشت

معاون اقتصادی رییس جمهور با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 57 آغاز یک اقدام ریشه ای برای اصلاح ساختارهای کشور بود، اظهارداشت: در این زمینه دانشگاهها مهمترین مسئولیت را برای هدایت مسیر اصلاح ساختارهای کشور بر عهده دارند.

دکتر نهاوندیان در اجتماع باشکوه راهپیمایان 22 بهمن یزد:

امروز روز تجدید عهد مردم با آرمانهای انقلاب و تجدید عهد مسئولان در خدمت و امانتداری است/ کسانی که می خواستند با تحریم، ایران را منزوی کنند، امروز خودشان منزوی تر از همیشه هستند

معاون اقتصادی رییس جمهور در اجتماع باشکوه راهپیمایان 22 بهمن یزد ، جشن 22 بهمن را جشن شادمانی شجاعان توصیف کرد و گفت: پیام 22 بهمن، پیام استقامت بر پیمان است. امروز روز تجدید عهد مردم با آرمانهای انقلاب اسلامی و روز تجدید عهد مسئولان در خدمت و امانتداری است. باید با جشن 22 بهمن، سرمایه اجتماعی کشور را بیشتر کنیم و در مسیر عزت، استقلال و آزادی سریع تر و منسجم تر حرکت کنیم.

دکتر نهاوندیان در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی استان یزد:

هدف دولت دوازدهم نوسازی اقتصادی ایران در همه ابعاد است/ سیستم بانکی باید با تمام قوا در خدمت تولید باشد/ حضور و برنده شدن در رقابت جهانی نیازمند یک کار تیمی منسجم است/ بخش خصوصی برای برعهده گرفتن سکان اقتصاد باید جامع، ملی و آینده نگر باشد و راه حل ارائه کند

معاون اقتصادی رییس جمهور، بزرگ شدن غیرطبیعی و غیرمدبرانه پدیده جدیدی به نام موسسات عمومی غیردولتی را یکی از مسائل پرآسیب در دهه های اخیر دانست و تاکید کرد: این موسسات که عملا دولت و دستگاههای نظارتی بر فعالیتهای آنها نیز نظارتی ندارند ، باید فعالیتهای اقتصادی خود را به بخش خصوصی واگذار کنند و این از تصمیمات جدی دولت است.

مولاوردی در همایش "جامعه و دختران جوان" در شهریار:

تحقق منشور حقوق شهروندی در گرو مطالبه گری همگانی اجرای آن است

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه دولت دوازدهم تلاش دارد در قالب منشور حقوق شهروندی، مطالبات همه آحاد جامعه از جمله زنان و دختران جوان را محقق سازد، گفت: این مساله یک شرط اساسی دارد و آن اینکه شما جوانان و دختران عزیز به حقوق تان که در منشور به رسمیت شناخته شده آگاهی داشته باشید و در گام بعد مطالبه گر باشید.

به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد؛

تجدید میثاق دکتر ابتکار و فعالان حوزه زنان و خانواده با آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهیدان انقلاب اسلامی

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و جمعی از فعالان حوزه زنان و خانواده با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

دکتر نهاوندیان در دیدار استانداران سراسر کشور و شهرداران مراکز استان‌ها:

رویکرد دولت دوازدهم، نوسازی همه جانبه اقتصادی است/ استانداران مسئول حسن اجرا و تسریع در عملیاتی شدن طرح های اشتغال و فقرزدایی هستند

معاون اقتصادی رئیس جمهور، اشتغال مولد و فقرزدایی را دو اولویت اصلی دولت دوازدهم دانست و استانداران سراسر کشور را به لزوم نظارت بر حسن اجرا و تسریع در عملیاتی شدن هدف‌گذاری‌های دولت برای تحقق دو اولویت مذکور بویژه در حوزه بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری و نوسازی ناوگان جاده‌ای فراخواند.

دکتر جنیدی در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاهها:

اعاده جایگاه حقوقی قوه مجریه بین دیگر قوا و میان مردم هدف برگزاری نشست های هماهنگی است

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به اینکه تحقق دو هدف را از ارتقای انسجام و هماهنگی معاونتهای حقوقی دستگاههای اجرایی در نشستهای شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاهها در نظر داریم، گفت: به دنبال اعاده جایگاه حقوقی قوه مجریه در میان دیگر قوا و همچنین اعاده جایگاه حقوقی قوه مجریه در میان مردم هستیم؛ می خواهیم ببینیم دولت تا چه میزان توانسته کارآمدی موثر و رضایتخش برای مردم داشته باشد.

دکتر ابتکار در دیدار جمعی از دهیاران زن سراسر کشور:

اشتغال زنان و مردان روستایی مورد توجه ویژه دولت است/ تبدیل روستاها به مقاصد گردشگری از برنامه‌های دولت است

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ضرورت تلاش برای دستیابی به روستاهایی سبز و‌ تاب آور، گفت: روستاهای ما در عین حالی که محیط زیست و طبیعت سبز خود را حفظ می‌کنند، باید در مسیر توسعه و ‌پیشرفت هم گام بردارند.

حجت الاسلام و المسلمین یونسی در مراسم جشن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و تقدیر از ایرانیان مسیحی:

ما ملتی متحد، همدل و منسجم هستیم که هیچ عامل خارجی هرگز نمی تواند ما را از هم جدا کند/ باید در کنار هم زندگی کرده و تفاوت ها را به رسمیت بشناسیم/ نباید اجازه دهیم کوچکترین حرکت در کشور موجب امیدواری دشمنان و دلسردی دوستان نظام شود

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در مراسم جشن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و تقدیر از ایرانیان مسیحی که با حضور دکتر محمد علی نجفی شهردار تهران و بزرگان و اقلیت های دینی و مذهبی کشورمان برگزار شد، از ابتکار برگزاری این جشن از سوی شهرداری تهران تقدیر و اظهار امیدواری کرد این اقدامات برای احیای دیگر مناسبت های ملی و مذهبی توسعه پیدا کند.

مولاوردی در دیدار اسقف کلیسای حضرت یوسف (ع):

پیروان ادیان الهی باید مروج عملی ارزشها باشند

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی اظهار داشت: امیدوارم همه ما پیروان ادیان الهی، آموزه های اصلی و اساسی ادیان مثل محبت و صلح دوستی را که بین همه ما مشترک است، به خوبی درک کرده و به کار ببندیم و مروج عملی این ارزشها باشیم.

دکتر رضوی در نشست هم افزایی دستگاههای اجرایی در امور توسعه روستایی:

تسهیلات تخصیصی از صندوق توسعه ملی فرصت خوبی برای توسعه و ایجاد اشتغال در روستاها است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه تسهیلات تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی فرصت بسیار خوبی برای توسعه و ایجاد اشتغال در روستاهاست، گفت: با اطمینان می گویم اگر این تسهیلات خوب تخصیص یافته و صحیح به مصرف برسد، تکرار خواهد شد.