دوشنبه 2 اسفند 1395 - 05:12
فارسی | العربية | English

حجت‌الاسلام انصاری در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی:

آیت الله هاشمی رفسنجانی عاشق ساختن کشور، مردمی سرزنده و اهل نشاط و ایرانی آباد بود/ آیت الله هاشمی از دولت تدبیر و امید و دکتر روحانی تا روز آخر حمایت های قاطع داشتند/ تجلیل از نقش بی بدیل همسر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام

معاون حقوقی رییس جمهوری، آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را درخت تناوری در سایه اصول تربیتی ، اندیشه، مدیریت و عشق به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی توصیف کرد که به قهرمان ملی و یک روحانی در تراز مردان بزرگ تاریخ تبدیل شد.

مولاوردی در دیدار معاون نخست وزیر ژاپن:

ایران و ژاپن برنامه های مشترکی برای ارتقای توانمندی های اجتماعی و اقتصادی زنان دارند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ،توانمندسازی زنان را یکی از راهبردهای مهم برای استفاده بهتر از ظرفیتهای ایجاد شده در سایه پیشرفتهای تکنولوژیک و ارتباطاتی دانست و با اشاره به همکاری ایران و ژاپن در این زمینه اظهار امیدواری کرد با ادامه برنامه ها و اقدامات مشترک دو کشور این هدف مهم محقق شود.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری در دیدار رییس دانشگاه کیوتو:

مشارکت زنان تحصیلکرده در اقتصاد ایران ، تحول مهمی را رقم خواهد زد

شهیندخت مولاوردی در ادامه سفر به ژاپن به منظور شرکت در دومین سمپوزیوم زنان ایران و ژاپن به دعوت دانشگاه «دوشیشا» شهر کیوتو برای سخنرانی به این شهر سفر کرد و پیش از سخنرانی خود دیداری کوتاه نیز با رییس دانشگاه دوشیشا داشت.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار رییس بنیاد صلح ساساکاوا ژاپن:

دولت ژاپن در روابط منطقه ای جایگاه مهمی برای ایران دارد

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری در حاشیه حضور در دومین سمپوزیوم «زنان ایران و ژاپن» در توکیو در دیدار با یوهی ساساکاوا رییس بنیاد صلح ساساکاوا و بانی این نشست، با اشاره به اهمیت توسعه روابط با کشورهای مختلف در دولت یازدهم، برگزاری مشترک این سمپوزیوم با ژاپن را نمودی از اراده کشورمان برای تعامل سازنده و گسترش روابط خارجی عنوان کرد.

مولاوردی در دانشگاه کیوتو ژاپن:

اراده و فضای مثبتی برای استفاده از توان واقعی زنان در ایران وجود دارد/ زنان و دختران ایرانی سطح معلومات و دانش و مهارتهای خود را به نحو آشکاری ارتقا داده اند/ به عنوان یک نهاد سیاستگذار بسترهای لازم را برای ایفای نقش آفرینی بیش از پیش زنان فراهم ساخته ایم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: اراده و فضای مثبتی برای استفاده از توان واقعی زنان و دختران ایرانی وجود دارد که طی سال های گذشته در دانشگاه ها و مراکز آموزشی، سطح معلومات دانش و مهارت های خود را ارتقاء داده اند و پیشرفت های زیادی در رشته های مختلف علمی کسب کرده اند و بیش از پیش آماده ورود به بازار کار و تجارت و انجام همکاری های سازنده با شرکتهای سرمایه گذار در ایران هستند.

مولاوردی در دیدار وزیر توانمندسازی زنان ژاپن:

تقویت نهاد خانواده در کانون توجه مجموعه نظام جمهوری اسلامی است/ تاکید بر ضرورت تبادل تجربیات موفق و ایده های جدید برای ارتقاء جایگاه و نقش زنان

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار "کاتسونوبو کاتو" وزیر توانمندسازی زنان ژاپن با اشاره اینکه در نگاه ایرانیان زنان ژاپنی، زنانی سختکوش و قدرتمند هستند که برای خانواده ارزش زیادی قائلند، گفت: در ایران نیز نهاد خانواده و تقویت آن ، در کانون توجه مجموعه نظام جمهوری اسلامی است و زن در نقطه مرکزی کانون خانواده قرار دارد.

مولاوردی در دومین سمپوزیوم زنان ایران و ژاپن:

ارتقای سطح دانش آموختگی، توان افزایی اقتصادی زنان را در ایران به موضوعی کلیدی تبدیل کرده است/ توسعه زمینه های اشتغال پایدار با تاکید بر حفظ کرامت انسانی، راهبرد اساسی ایران برای توان افزایی اقتصادی زنان است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه تغییر شرایط زنان در ایران از جمله افزایش میزان حضور در مراکز علمی و تمایل آنان به مشارکت در بازار کار، باعث شده اشتغال و توان افزایی اقتصادی زنان به موضوعی کلیدی تبدیل شود، اظهار داشت: راهبرد اساسی دولت ایران در این زمینه شامل «مدیریت، ساماندهی، توانمندسازی و توسعه زمینه های اشتغال پایدار زنان بویژه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست، دختران فارغ التحصیل دانشگاهی و زنان روستایی و عشایری با تأکید بر حفظ شأن و کرامت انسانی زنان در خانواده و اجتماع، تحقق عدالت اجتماعی و توجه به تحکیم بنیان خانواده» است.

مولاوردی در کنفرانس خبری مشترک با همسر نخست وزیر ژاپن:

تبادل تجربیات و ایده ها می تواند حضور زنان در برنامه های توسعه ایران و ژاپن را تقویت کند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین ایران و ژاپن تبادل تجربیات و ایده ها می تواند به پیشبرد برنامه ها و تقویت حضور موثر زنان در روند توسعه و اداره  دو کشور کمک کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

زنان در دهه‌های مختلف نقش‌آفرینی کرده و حضور خود را در اجتماع پایدار ساختند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر پشتوانه دینی و تاریخی خود مبنی بر برابری زن و مرد در شأن و کرامت انسانی که در مقدمه و اصول 19، 20 و 20 قانون اساسی تجلی یافته است، طی 38 گذشته به ارتقاء جایگاه زنان و توانمندسازی آنان اهتمام نموده و در برنامه‌های توسعه ای ملی خود همواره این امر را مورد توجه قرارد اده است.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار نخست وزیر سوئد:

سوئد در حافظه تاریخی ایرانیان از تصویر مثبت و شایسته ای برخوردار است/ اجرای کامل برجام مستلزم تعهد همه طرفین به این توافق است

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه سوئد در حافظه تاریخی ایرانیان از تصویر مثبت و شایسته ای برخوردار است، گفت: حضور سوئد در جمع اعضای غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل فرصتی است تا از ظرفیت آن بعنوان کشوری چند جانبه گرا و میانه رو در حل و فصل درگیری ها در منطقه و جهان و ایجاد ثبات استفاده شود و قطعنامه 1325نیز در زمینه حضور زنان در پروسه صلح و امنیت در جهان مورد توجه جدی قرار گیرد.

حجت الاسلام انصاری در راهپیمایی 22 بهمن:

آمریکایی ها اگر گوش شنوا داشته باشند، درسهای لازم را از راهپیمایان 22 بهمن خواهند گرفت

معاون حقوقی رییس جمهوری در اجتماع عظیم و باشکوه راهپیمایان 22 بهمن گفت: انسان از دیدن چنین سیل جمعیتی احساس افتخار می کند و مسئولین آمریکایی نیز اگر گوش شنوایی داشته باشند، درسهای لازم را از این جمعیت خواهند گرفت.

بانک در مراسم گرامیداشت انقلاب اسلامی در شهرستان قرچک:

ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال کار بزرگی است که باید ادامه داشته باشد/دعوت از مردم شریف ایران برای حضور میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

معاون کل نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: ۳۷ سال مقاومت و پایداری برای حفظ انقلاب، اسلام و دستاوردها، پشتوانه عظیمی برای تضمین آینده کشور است.

بانک با خانواده شهید زارعی دیدار و گفت و گو کرد

معاون کل نهاد ریاست جمهوری در ادامه سفر به شهرستان قرچک در منزل شهید والا مقام، الله بخش زارعی حضور یافت و از ایثارگری های خانواده معظم این شهید قدردانی کرد.

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انجام شد؛

افتتاح و کلنگ زنی ۵ طرح ورزشی، عمرانی، شهری و صنعتی قرچک

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، ۵ پروژه روستایی شهرستان قرچک با حضور مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری و دیگر مقامات ارشد محلی افتتاح و کلنگ زنی شد.

با حضور در گلزار شهدای قرچک انجام شد؛

ادای احترام آقای بانک به مقام شامخ شهیدان

معاون کل نهاد ریاست جمهوری همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با حضور در مزار شهدای روستای ولی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان قرچک ، با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس این شهرستان ادای احترام کرد.

حجت الاسلام انصاری در همایش" تدبیر دولت، امید انقلاب" در شهرستان شهریار:

باور اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند،فرمول محاسبه شده در نگاه توحیدی امام بود/ امروز ایران قدرتی بلامنازع و تعیین کننده در منطقه و جهان است/ با تدابیر دولت 5 درصد در مصرف آب زراعی صرفه جویی شده است

معاون حقوقی رییس جمهوری در همایش "تدبیر دولت، امید انقلاب" در شهرستان شهریار با اشاره به اینکه در آستانه رسیدن به بلوغ کامل و 40 سالگی انقلاب اسلامی هستیم و دو سال دیگر با اقتدار و پیشرفت بیشتر آن را جشن می گیریم، گفت: انقلاب اسلامی بزرگترین تحول حادثه ساز مردمی با ویژگی های منحصر به فرد در قرن بیستم بود.

«بانک» در همایش تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان رباط کریم:

پیوند دین باوری و مردم سالاری با سیاست دو عنصر مهم در انقلاب اسلامی است/ تعارض و اختلاف بین دولتمردان آمریکا بر سر برجام و انقلاب اسلامی نشانگر هوش بالا در تامین منافع ملی است

معاون کل نهاد ریاست جمهوری پیوند دین باوری و مردم سالاری با سیاست را دو عنصر مهم در انقلاب اسلامی برشمرد و تاکید کرد: مردم در انقلاب اسلامی به این باور رسیده اند که می توان با پیگیری همین مسیر امام خمینی(ره) ، کشور را با استقلال و تکیه بر توان داخلی بدون نیاز به کشورهای خارجی اداره کرد.

حجت الاسلام انصاری در نشست خبری را نمایندگان رسانه ها در البرز:

رییس جمهوری جدید آمریکا تاریخ 38 ساله ملت ایران را دقیق تر مطالعه کند/ دولت به توسعه حقوقی و گسترش فرهنگ نقدپذیری در جامعه پایبند است/ بسیاری از بسترهای فساد اقتصادی و رانت را حذف یا اصلاح کردیم

معاون حقوقی رییس جمهوری در نشستی با نمایندگان رسانه ها در استان البرز به سوالات آنها درباره مواضع دولت و رییس جمهوری جدید آمریکا، برنامه دولت برای اجرای منشور حقوق شهروندی، سیاستهای اقتصادی و کیفیت اطلاع رسانی از اقدامات دولت پاسخ گفت.