دکتر نهاوندیان در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان:

دولت برای حمایت از شرکت های استارت آپی و دانش بنیان اهتمام جدی دارد

معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان اهتمام جدی دولت برای حمایت از شرکت های استارت آپی و دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد.

دکتر نهاوندیان در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان:

تاکید بر تقویت رابطه تعاملی دو سویه فعالان بخش خصوصی و مدیران اقتصادی/ توسعه استان کردستان از اولویت های دولت و کشور است/ مبارزه با فساد باید به کاهش ریسک سرمایه گذاری در کشور منجر شود/ توسعه و پیشرفت کشور نیازمند وحدت و همدلی است

جلسه شورای گفتگوی دولت در بخش خصوصی استان کردستان به ریاست معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد و در آن پیشنهادات کارگروه برای توسعه استان در بخش‌های مختلف و نیز موانع موجود در این مسیر مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

دکتر نهاوندیان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان کردستان:

طرح بازآفرینی شهری و احیاء بافت‌های فرسوده موجب رونق اقتصادی، تقویت عدالت اجتماعی و امنیت می شود/تاکید بر جذب توسعه‌گر از بخش خصوصی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری

معاون اقتصادی رئیس جمهور اهتمام ویژه نسبت به اجرای برنامه‌های مختلف توسعه‌ای در استان کردستان را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای تسریع در روند توسعه استان کردستان، تلاش ها باید مضاعف شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور در مراسم نکوداشت استاد سید محمد هاشمی:

تجلیل از دکتر هاشمی نشان دهنده جایگاه شایسته‌ تلاشگران برای حقوق و آزادی‌های مردم است

 معاون حقوقی رییس‌جمهور با تجلیل از مقام استاد برجسته حقوق دکتر" سید محمد هاشمی" وی را استاد و محقق شاخص در حوزه قانون اساسی و حقوق توصیف کرد و گفت: خدمات ارزشمندی که این استاد عزیز در حوزه حقوق و ترویج آزادی‌های مردم به‌ویژه با تشریح فصل سوم قانون اساسی انجام دادند، ایجاب می‌کرد که از طرف خودم و دولت در این جلسه حضور یافته و از خدمات ایشان قدردانی کنم.

دکتر ابتکار در نشست آثار جنگ و مهاجرت بر زنان، خانواده و محیط زیست

جنگ دردهای بی شماری برای جوامع بدنبال دارد/ نگرانی از افزایش ناامنی و بی ثباتی در منطقه و جهان/ ضرورت توجه بیشتر دولتمردان و نهادهای بین المللی به آثار مخرب جنگ ها بر محیط زیست و خانواده

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، آثار جنگ و مهاجرت‌های ناشی از آن را بسیار ویران کننده دانست و گفت: زنان، خانواده و محیط زیست بر اثر جنگ و مهاجرت‌های ناشی از آن دچار صدمات فراوانی می‌شوند و ضروری است که دولتمردان و سازمان‌های بین‌المللی به صورت عملی برای از بین بردن و یا کاهش این آثار مخرب تلاش کنند.

دکتر نهاوندیان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم:

مدیران عالی نظام در حمایت از تک تک واحدهای تولیدی عزمی جدی دارند

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: عزم مدیریت عالی نظام حمایت همه جانبه از کارآفرینان و واحدهای تولیدی است.

دکتر ابتکار در دومین پویش ملی ارتقاء نشاط و سلامت زنان:

نیمی از سالن‌های ورزشی در شهرها باید در اختیار بانوان باشد/ تأکید بر مناسب‌سازی مدارس کشور برای ورزش و نشاط دختران

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه در توسعه فضاهای ورزشی نباید سهم زنان نادیده گرفته شود، گفت: در دسترسی به فضاهای ورزشی حق برابر برای زنان باید مورد توجه قرار بگیرد و نیمی از سالن‌های ورزشی در شهرها در اختیار بانوان باشد.

دکتر ابتکار در نشست مشاوران زنان دستگاه‌های اجرایی:

راهبرد دولت، تحقق عدالت جنسیتی از طریق برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری هدفمند است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده راهبرد اصلی دولت تدبیر و امید برای زنان و خانواده را تحقق عدالت جنسیتی از طریق برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری هدفمند توصیف کرد و گفت: همه دستگاه‌های اجرایی باید در راستای تحقق شاخص‌های عدالت جنسیتی و رفع فقر و تبعیض هم‌افزایی و همکاری داشته باشند.

دکتر ابتکار در نشست تخصصی روز جهانی زن و روستا و عشایر:

یکهزار صندوق اعتباری خرد به صندوق های محلی روستایی و عشایری اضافه شد/جمهوری اسلامی ایران همواره به جمعیت زنان روستایی و عشایری توجه ویژه ای دارد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه سه هزار و 200 صندوق خرد محلی برای توان افزایی زنان روستایی فعال است، گفت: این مهم می تواند به فعال شدن روستاها و تحولات اجتماعی و اقتصاد کشاورزی منجر شود.

دکتر امید در نشست خبری:

2 هزار و 480 پروژه روستایی مهر ماه امسال در روستاهای سراسر کشور به بهره برداری می رسد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اعلام برگزاری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر در روز دوشنبه 15 مهرماه در بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی، گفت: در این روز با حضور معاون اول رئیس جمهور ، 2 هزار و 480 پروژه روستایی به ارزش 714 میلیارد تومان در روستاهای سراسر کشور به بهره برداری می رسد.

مناسبت ها