معاون حقوقی رئیس جمهور در نشست علمی پاسداشت چهلمین سالروز تصویب قانون اساسی:

قانون اساسی منشور و میثاق دولت وملت است / سنجش هر حکومت بر اساس میزان تأمین حقوق و آزادی‌های مردم/ تدوین لایحه«تضمین آزادی اجتماعات و راهپیمایی ها»/ضرورت تمهیدات قانونی برای حق اعتراض مدنی

معاون حقوقی رئیس جمهور قانون اساسی را منشور و میثاق ملی حکومت و مردم برای نحوه اداره کشور و ترتیبات تضمین حقوق مردم دانست و تاکید کرد: با توجه به مسئولیت خاص رئیس‌جمهور در اجرای قانون اساسی به موجب اصل (113) قانون اساسی و تفویض اختیارات معاونت اجرای قانون اساسی به معاونت حقوقی، این معاونت وظیفه خطیری در تمهید مقدمات لازم و شرایط اجرای قانون اساسی و نظارت بر حُسن اجرای آن دارد.

پاسخ روابط عمومی ریاست جمهوری به یک ادعا

مطالب مطرح شده به نقل از رئیس جمهور درخصوص تشریح علل حوادث پس از اصلاح قیمت بنزین در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کذب محض بوده و مصداق دروغ پراکنی است.

با حضور دکتر ابتکار و مدیرعامل بانک توسعه و تعاون امضا شد؛

تفاهم نامه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و بانک توسعه تعاون  برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و بانک توسعه تعاون تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور مقاوم سازی، توانمندسازی و اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار امضا کردند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری:

لازمه اداره زندگی، فعالیت و حتی برخورداری از امتیازات یا حقوق دیگر، حقوق اقتصادی است / باید مکان های امن و مشخصی برای اعتراض ها در نظر گرفته شود/ فعالیت کارشناسان حقوقی در بحث شفافیت اقتصادی می تواند در کشور بسیار موثر باشد

معاون حقوقی رئیس‌جمهور، فراگیرترین حقوق را حقوق اقتصادی دانست و تاکید کرد: لازمه اداره زندگی، فعالیت و حتی برخورداری از امتیازات یا حقوق دیگر، حقوق اقتصادی است و شاید برخی حقوق سیاسی مثل رأی دادن را جدّی نگیرند ولی هیچ‌کسی را نمی‌توان پیدا کرد که به حقوق اقتصادی خود بی اعتنا باشد و یا نخواهد از آن استفاده کند.

دکتر نهاوندیان در مراسم گرامیداشت مرحوم دکتر حائری یزدی:

تجلیل از آیت‌الله حائری، تجلیل از مقام علم، حکمت، عقلانیت و زندگی عقلانی است / امروز نیازمند الگوهای عقلانیت دینی هستیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور تجلیل از شخصیت‌هایی مانند مرحوم دکتر حائری یزدی را، تجلیل از مقام علم، حکمت، عقلانیت و زندگی عقلانی دانست و گفت: امروز جامعه اسلامی و بشری بیش از هر زمان دیگری به حکمت و عقلانیت نیاز دارد.

دکتر نهاوندیان در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان:

دولت برای حمایت از شرکت های استارت آپی و دانش بنیان اهتمام جدی دارد

معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان اهتمام جدی دولت برای حمایت از شرکت های استارت آپی و دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد.

مناسبت ها