به منظور شرکت در پنجمین جلسه شورای عالی روابط راهبردی ایران - ترکیه؛

دکتر روحانی عازم ترکیه شد

رییس جمهور اسلامی ایران به دعوت رسمی رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه ، در صدر هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی عازم آنکارا پایتخت ترکیه شد.

شناسه خبر: 107304 -

چهارشنبه 28 آذر 1397 - 16:38

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روزچهارشنبه با بدرقه رسمی معاون اول رییس جمهوری و دکتر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، به منظور شرکت در پنجمین جلسه شورای عالی روابط راهبردی دو کشور، تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.

دیدار دوجانبه  دکتر روحانی و آقای اردوغان ، حضور در پنجمین جلسه شورای عالی راهبردی ایران و ترکیه به ریاست رؤسای جمهوری دو کشور و بررسی راههای تقویت روزافزون همکاری ها و روابط تهران- آنکارا در بخش های مختلف و امضای اسناد مهمی در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از مهمترین برنامه های سفر دو روزه دکتر روحانی به ترکیه می باشد.

ایده تشکیل شورای عالی روابط راهبردی دو کشور نتیجه اولین سفر دکتر روحانی به ترکیه در دولت یازدهم بود و بر اساس آن رؤسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه روابط 30 میلیارد دلاری را هدف گذاری کردند.

رییس‌جمهوری کشورمان را در این سفر، دکتر واعظی رئیس دفتر، وزرای نفت، خارجه، صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی، نیرو، ‌راه و شهرسازی، رئیس کل بانک مرکزی و جمعی از معاونین رئیس جمهور و روسای سازمان‌های اقتصادی و همچنین نمایندگانی از بخش‌های خصوصی کشورمان همراهی می‌کنند.

دکتر روحانی شامگاه پنج شنبه آنکارا را به  مقصد تهران ترک خواهد کرد.

شناسه خبر: 107304

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده