در آستانه سفر رییس‌ جمهوری به استان سمنان؛

سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت در استان سمنان افتتاح شد

سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد) در استان سمنان روز دوشنبه و در آستانه سفر کاروان تدبیر و امید به این استان، با حضور معاون اجرایی رییس‌ جمهوری افتتاح شد.

شناسه خبر: 93061 -

دوشنبه 30 فروردين 1395 - 14:12

در مراسم افتتاح سامانه سامد استان سمنان مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان، محمدرضا خباز استاندار، اسماعیل سماوی رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری و منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

این سامانه با شماره تماس 111 این امکان را ایجاد می کند که مردم بتوانند از امروز به مدت سه روز تا پایان روز چهارشنبه، مشکلات، معضلات، مطالبات، انتقادها و پیشنهادهای خود را به شکل مستقیم ارائه کنند.

در این سامانه بیش از 800 کاربر آماده دریافت نظرات شهروندان هستند.

معاون اجرایی رییس جمهوری در حاشیه این مراسم گفت: هدف کاروان تدبیر و امید در سفرهای رییس جمهوری به استانها، توجه به اجرای طرحهایی است که در زندگی مردم اثر گذار بوده و پیشران دیگر بخشهای اقتصادی استان محسوب می شوند.

دکتر محمد شریعتمداری به خبرنگاران اظهار داشت: مسئولان کشور با بررسی جامع نیازهای اساسی و طرحهای در دست اجرا در استان و با پیشنهاد استاندار و با نظر وزیران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، به تصمیم های خوبی برای استان سمنان رسیده اند.

معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به بررسی کارشناسی مجموعه دستگاههای دولتی و انجام سه دوره نظرسنجی از مردم در استان سمنان درباره نیازها و طرحها، افزود: در این بررسی ها مشخص شد مشکلات مردمی با پیشنهادهای مسئولان استان مطابقت دارد و دولت نیز به دنبال تحقق همین طرحهاست.

وی با بیان اینکه برخی طرحهای در حال اجرا در استان سمنان جنبه ملی و عمومی دارد که نیاز به نگاه ویژه در مقیاس ملی دارد، یادآور شد: در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و با برچیده شدن زنجیره تحریمهای ظالمانه نظام سلطه از پای ملت ایران، دولت تدبیر و امید در کنار طرحهای ملی، اراده محکمی برای حل مشکلات محلی دارد.

تقدیر از فعالیت دست اندرکاران ستاد سامد

همچنین دکتر مرتضی بانک معاون سرپرست کل نهاد ریاست جمهوری  در جمع خبرنگاران با تقدیر از فعالیت دست اندرکاران ستاد سامد گفت: آنچه من امروز دیدم فعالیت عزیزانی است که به صورت عاشقانه و با تمام وجود برای خدمت به مردم در حال انجام وظیفه هستند.

بانک،  نوع فعالیت ستاد سامد را بسیار تخصصی برشمرد و با بیان اینکه کار علمی، شاخص و با کیفیت مناسب از ویژگی های ستاد سامد است، خاطرنشان کرد: عزیزانی که در این فضا در حال انجام وظیفه هستند باید با مباحث جامعه شناسی، روانشناسی و کار علمی آشنا باشند تا کار قدرتمندی صورت پذیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه بزرگترین نقطه قوت این ستاد این است که مردم را عزیز و محترم برمی شمارد، گفت:  نباید شخصیت مردم بابت برخی نیازهایشان تحقیر شود همانگونه که الان یک نفر به جای دویدن دنبال خودروی مسئول و ارائه درخواست خود، به راحتی در منزل خود با شماره 111 تماس گرفته و دغدغه هایش را با مسئولان در میان می گذارد.

معاون سرپرست کل نهاد ریاست جمهوری  از دیگر نقاط قوت ستاد سامد را استفاده از تجهیزات و نرم افزار بروز در جهت پاسخگویی بهتر به مردم عنوان کرد و گفت این امر سبب شده تا آمار و اطلاعات به صورت دقیق و شفاف باشد.

شناسه خبر: 93061

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای استانی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده