به همت معاونت امور زنان ریاست جمهوری برگزار شد؛

پاسداشت نیم قرن مجاهدت و اندیشه ورزی منیر گرجی

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با همکاری سازمان کتابخانه و اسناد ملی در مراسمی از نیم قرن مجاهدت و اندیشه ورزی فعال سیاسی و قرآن پژوه خانم منیر علی (گرجی) تقدیر و تجلیل کردند.

شناسه خبر: 93057 -

دوشنبه 30 فروردين 1395 - 12:59

شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری روز دوشنبه در آیین پاسداشت تلاشهای منیر گرجی با ابراز خرسندی از اینکه در آستانه هفته معلم، توفیق نکوداشت این بانوی بزرگ نصیب او شده است، گفت: اگر چه ظرایف قرآن درباره جایگاه و منزلت زن امروز به لطف تکرار فراوان و زحمات افرادی چون خانم گرجی، دیگر در جامعه چندان غریب نیست، اما گویا الگوی نگاه انسانی قرآن به زن و از سرشت واحد دانستن زن و مرد هنوز بر مذاق برخی خوش نمی آید.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به انتخاب خانم گرجی به عنوان تنها بانوی عضو مجلس خبرگان قانون اساسی و مخالفت عده ای با حضور ایشان در این جایگاه اشاره کرد و اظهار داشت: خانم گرجی در واکنش به اعتراض این عده گفته بودند بر مسئولیتی که مردم به من واگذار کرده اند، استوارم، هر کس نمی تواند حضور یک زن را تحمل کند، برود و به این ترتیب توجه واضعین قانون اساسی را به حقوق زنان جلب کرده بودند.

در این مراسم از سردیس خانم گرجی که قرار است در موزه کتابخانه ملی نگهداری شود، رونمایی شد. همچنین تالار تخصصی منابع زنان و خانواده کتابخانه ملی نیز با حضور مولاوردی و صالحی امیری رییس سازمان کتابخانه و اسناد ملی افتتاح شد.

منیر علی مشهور به گرجی در انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی در سال 58 به عنوان تنها زن عضو مجلس برگزیده شد. پس از آن وی مشاورت و بازرس ویژه وزیر آموزش و پرورش، حضور در بعثه مقام معظم رهبری در حج، ریاست هیات بانوان ایرانی در سومین کنفرانس جهانی زن در نایروبی و تدریس در مراکز علمی و دانشگاهی و حوزوی را نیز در دوره های مختلف بر عهده داشته است.

بانو گرجی همچنین از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به برگزاری جلسات قرآنی و فعالیت های سیاسی و اجتماعی همت گماشته است.

شناسه خبر: 93057

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده