دکتر واعظی در آیین آغاز عملیات حفاری خط دو قطار شهری اصفهان؛

خوشبختانه امروز همه ایران و از جمله اصفهان به کارگاه سازندگی تبدیل شده و این نشان از شکست جنگ اقتصادی دشمن است

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به افتتاح پروژه‌های متعدد برای توسعه و عمران اصفهان گفت: خوشبختانه امروز همه ایران و از جمله اصفهان به کارگاه سازندگی تبدیل شده و این نشان می‌دهد که فشار حداکثری و جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران شکست خورده است.

شناسه خبر: 119880 -

جمعه 8 اسفند 1399 - 12:18

دکتر محمود واعظی روز جمعه در آیین آغاز عملیات حفاری خط دو قطار شهری اصفهان از مسیر غرب به شرق تاکید کرد: صمیمیت، همدلی و وحدت بین مدیریت استان موجب توسعه و پیشرفت اصفهان شده و ما امروز شاهدیم که طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی فراوانی در استان افتتاح شده و یا در حال اجرا است.
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما در امنیت و ساختن کشور و همچنین خدمت به مردم هیچ اختلاف نظری نداریم، گفت: اختلاف سلیقه‌های سیاسی نباید ما را از کار اصلی‌مان که همان خدمت به مردم و تلاش برای توسعه و پیشرفت کشور است، غافل کند.
دکتر واعظی با بیان اینکه فشار حداکثری و تحریم آمریکا علیه ایران با این هدف بود که جلوی توسعه و پیشرفت کشور گرفته شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز تحریم و جنگ اقتصادی 100 درصد شکست خورده و این در حالی است که در طول این سال‌های سخت هیچ پروژه‌ای در کشور تعطیل نشد و با توانمندی و ظرفیت متخصصان داخلی راهِ توسعه و پیشرفت کشور با قدرت ادامه یافت.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه امروز به رغم همه مشکلات و سختی‌های ناشی از تحریم‌های ناعادلانه و فشار حداکثری ملت ایران سربلند و سرافراز هستند، گفت: امروز مردم ایران با مقاومت و تلاش خود پیروز واقعی‌ هستند و تردیدی ندارم که آینده برای کشور ما روشن و شرایط ما در سال آینده به مراتب بهتر از امسال خواهد بود.
دکتر واعظی با اشاره به اینکه توسعه قطار شهری نقش مهمی در کاهش ترافیک و همچنین آلودگی هوا و اتلاف وقت دارد، از مجموعه مدیریت شهری اصفهان برای اجرای این پروژه مهم قدردانی کرد.
عملیات حفاری خط دو قطار شهری اصفهان که از مسیر غرب به شرق، به طول 6.5 کیلومتر و با هزینه بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء اجرا می‌شود، امروز با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور آغاز شد.
رئیس دفتر رئیس جمهور پیش از حضور در آیین افتتاح عملیات حفاری قطار شهری اصفهان، از پروژه عظیم مرکز همایش‌ها و سالن اجلاس بین‌المللی اصفهان که در زمینی به وسعت 72 هکتار و با هزینه بالغ بر 750 میلیارد تومان در دست ساخت و تکمیل است، بازدید کرد و در جریان روند تکمیل این پروژه قرار گرفت.
دکتر نوروزی شهردار اصفهان با ارائه گزارشی از روند اجرای این پروژه گفت: کلنگ احداث این پروژه در سال 90 به زمین زده شد و قرار بوده که دو ساله ساخته شود، اما تا سال 96 تنها 40 درصد پیشرفت داشته است.
به گفته شهردار اصفهان با پیگیری‌های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید این پروژه بزرگ در مراحل پایانی ساخت خود قرار دارد و تا اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح خواهد شد.
سالن اصلی مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان گنجایش 157 هیات 7 نفره را دارد.

شناسه خبر: 119880

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده