دکتر واعظی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اصفهان:

سیاست جدی و محوری دولت حمایت از بخش خصوصی است / با تامین امنیت سرمایه گذاری و رفع موانع، مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران را در بخش تولید افزایش دهیم / اصفهان با برخورداری از نیروی متخصص و کارآمد جایگاه ویژه ای در کشور دارد/ با بهبود شرایط بین المللی شرایط به سرعت درحال تغییر است/ با تلاش مسئولان و مقاومت مردم، فشار اقتصادی دشمن شکست خورد/ تاکید بر ضرورت تلاش همه جانبه برای افزایش تولید

رئیس دفتر رئیس جمهور حمایت از بخش خصوصی را سیاست محوری و جدی دولت تدبیر و امید برشمرد و تاکید کرد که بخش خصوصی در شرایط سخت حاکم بر کشور در سه سال گذشته نقش مهمی در تامین نیازهای کشور و افزایش تولید ایفا کرده است.

شناسه خبر: 119869 -

پنجشنبه 7 اسفند 1399 - 23:08

دکتر محمود واعظی پنج شنبه شب در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اصفهان و تجلیل از صادرکنندگان نمونه این استان که در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، اظهارداشت: کشور در سه سال گذشته با شرایط سختی روبرو بوده است و جنگ اقتصادی دشمن و همچنین شیوع ویروس کرونا در یکسال اخیر، فعالیت های اقتصادی و تولید در کشور را دچار مشکلات زیادی کرد اما بخش خصوصی و تولیدگران کشور با تلاش های خود کمک کردند که کشور از این شرایط سخت عبور کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه اصفهان با برخورداری از نیروهای متخصص و کارآمد و ظرفیت های فراوان در حوزه های صنعتی و معدنی، نقش مهمی در تامین نیازهای کشور ایفا کرده است، افزود: کاهش نرخ بیکاری استان در شرایط سخت تحریم و کرونا از حدود 14 درصد به حدود 10 درصد نشان از تلاش مدیران موفق استان دارد که بسیار قابل توجه و ارزشمند است.

دکتر واعظی با بیان اینکه دولت هم تلاش خود را برای حل مشکلات تولیدکنندگان و رفع موانع تولید انجام داده و خواهد داد، افزود: اگر استانی مانند اصفهان حرکت رو به رشد داشته باشد، اقتصاد کشور رشد خواهد داشت و موفقیت این استان به عنوان قطب صنعت و گردشگری می تواند الگویی برای دیگر استان های کشور باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت نقش جوانان در توسعه و پیشرفت کشور، اظهارداشت: باید جوانان را جدی بگیریم و از نیروی خلاق ، جوان و تحصیلکرده در کارها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

دکتر واعظی با تاکید بر اهمیت نقش صادرات در مبارزه علیه جنگ اقتصادی دشمن و تقویت سیاست اقتصاد بدون نفت، گفت: در شرایطی که در سال های اخیر بدلیل تحریم های ظالمانه درآمد حاصل از فروش نفت به شکل قابل توجهی کاهش یافته است، صادرکنندگان با صادرات تولیدات غیر نفتی کشور نقش مهمی در تامین ارز مورد نیاز برای تهیه کالاهای اساسی و همچنین مواد اولیه تولید در کشور ایفا کردند که جای قدردانی دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: خوشبختانه بعد از سه سال فشار تحریم ها و جنگ اقتصادی بی سابقه دشمنان علیه ملت ایران، با رهنمودهای مقام معظم رهبری، تلاش و تدبیر مسئولان نظام و مقاومت ملت، امروز تحریم کنندگان ایران اذعان می کنند که فشار حداکثری شکست خورده است.  

پیش از سخنان رئیس دفتر رئیس جمهور در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان اصفهان به بیان دیدگاه ها و طرح مشکلات خود پرداخته و خواستار کمک دولت برای حل این مشکلات و حمایت از بخش خصوصی فعال در حوزه اقتصادی شدند.

در این جلسه همچنین با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور، استاندار اصفهان، رئیس اتاق بازرگانی و نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی، از صادرکنندگان نمونه و برتر استان اصفهان تجلیل شد.

شناسه خبر: 119869

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده