دکتر واعظی در دیدار جمعی از مدیران اجرایی، سیاسی و اقتصادی:

کمک به سیل زدگان و جبران خسارت ها وظیفه همگانی است/ تبلور همبستگی ملی از نقاط مثبت سیل بود/ اقدام نابخرادنه ترامپ به همبستگی و اتحاد بیشتر ملت ایران منجر شد

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دشمنی آمریکا علیه ملت ایران بی انتها است و در مقاطع مختلف این دشمنی به شکل های متفاوت نشان داده می شود، گفت: اقدام نابخردانه اخیر آمریکایی ها درمورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای آنها نتیجه معکوس به همراه داشت، با محکومیت عمومی مواجه و به همبستگی و اتحاد ملی در ایران منجر شد.

شناسه خبر: 109215 -

شنبه 24 فروردين 1398 - 15:50

دکتر محمود واعظی روز شنبه در دیدار جمعی از مدیران اجرایی، سیاسی و اقتصادی کشور با بیان اینکه دشمنان و در راس آنها آمریکا دست به اقداماتی می زنند که با هیچ عقل و منطق سیاسی سازگاری ندارد، گفت: هدف آمریکایی ها از این اقدامات نابخردانه ایجاد تفرقه و شکاف در بین ارکان نظام اسلامی و ملت ایران است که خوشبختانه در طول 40 سال گذشته به هدف خود دست نیافته اند و تلاش آنها نتیجه معکوس داشته و به افزایش اتحاد و همبستگی ملی در کشور تبدیل شده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه  سال گذشته با اعمال تحریم ها و فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران سال سختی بود، گفت: خوشبختانه با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش همه جانبه دولت و دیگر نهادهای مسئول کشور و همچنین مقاومت و ایستادگی مردم در برابر مشکلات، از بسیاری از سختی ها عبور کردیم.

دکتر واعظی تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی از دیماه سال 95 در مقاطع مختلف از جمله 13 آبان و 22 بهمن، با جنگ تبلیغاتی و روانی و اعمال تحریم های اقتصادی تلاش کردند سرمایه اجتماعی را در کشور کاهش دهند اما به هدف خود نرسیدند.

وی با اشاره به وقوع حادثه سیل در کشور، افزود: سال 98 با سیل گسترده  در 25 استان کشور آغاز شد که خسارت های فراوانی به همراه داشت که همه ما وظیفه داریم با سعی و تلاش نسبت به حل مشکلات مردم و جبران خسارت های ناشی از این سیل که در تاریخ کشور به لحاظ گستردگی بی سابقه بوده است، بکوشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: البته سیل اخیر در کنار ویرانی ها و مشکلات و خسارت های زیادی که ایجاد کرد، نقاط مثبتی هم به همراه داشت که مهمترین آن، تقویت روحیه همبستگی ملی بود و انسجام، همیاری و اتحاد مردم، مسئولان و نهادها، نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و بسیج و همچنین نیروهای امدادی را در کمک به حل مشکلات مردم و امداد رسانی به همراه داشت.

دکتر واعظی افزود: بارش های اخیرمزیت دیگری هم داشت و آن برطرف شدن مشکل کم آبی و رفع بخش زیادی از اثرات خشکسالی درکشور بود به طوری که خوشبختانه امروز 90 درصد سدهای کشور پراز آب شده، تالاب های متعددی که همه خشک شده بود، لبریز از آب هستند، بیش از 40 سانتی متر به آب دریاچه ارومیه افزوده شده، سطح آب های زیرزمینی بالا آمده و در نقاط مختلف کشور چشمه های جدیدی ظهور کرده است که همه اینها نوید سالی خوب را می دهد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در سال جاری همه باید دست به دست هم دهیم و با تلاش همه جانبه و کمک به رونق تولید ملی، برای حل مشکلات مردم بکوشیم ، اظهارداشت: من تردید ندارم که ملت ایران با وحدت، انسجام و همبستگی ملی  آمریکا، صهیونیست ها و حامیانشان را ناامید خواهد کرد.

شناسه خبر: 109215

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده