با حضور دکتر واعظی؛

جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کردستان برگزار شد

جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کردستان به منظور بررسی طرحها، برنامه ها و راهکارهای دولت تدبیر و امید برای پیشرفت و توسعه بیش از پیش این استان برگزار و بر ضروت بهره گیری از ظرفیت های بالای این استان در جهت رشد و پیشرفت اقتصادی کشور تاکید شد.

شناسه خبر: 109203 -

چهارشنبه 21 فروردين 1398 - 19:15

در این جلسه که عصر چهارشنبه با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد، دکتر محمود واعظی با بیان اینکه حادثه سیل فروردین ماه 98 باوجود رنج و خسارات به مردم، برکاتی از جمله تامین آب پشت سدها و رفع مشکلات محیط زیستی به همراه داشت، تاکید کرد: در این حادثه شاهد همبستگی و همدلی بین همه نهادها، ارگان ها، نیروهای مسلح و مردم بودیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: باید روند کمک رسانی به حادثه دیدگان هدفمند باشد و به همین منظور فرماندهی ستاد مدیریت بحران سیل اخیر با وزارت کشور و استانداری ها است.
دکتر واعظی در ادامه با اشاره به موقعیت ژئوپلتیک استان کردستان و همجواری با کشور عراق، تاکید کرد: همین امر باعث شده تا بخش دولتی و غیر دولتی نگاهی ملی نسبت به توسعه، آبادانی و مسائل این استان داشته باشند.
رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید براینکه اقتصاد کشور زمانی اصلاح می شود که بودجه دولتی برای سرمایه گذاری در استان ها به صفر و تامین مالی و سرمایه گذاری بانک ها و بخش خصوصی به اوج برسد، گفت: فعالیت و ورود جمعی و تیمی بانک ها و بخش خصوصی در پروژه های کشوری و استانی منجر به تقسیم سود و کاهش ریسک سرمایه گذاری ها می شود.
دکتر واعظی بر ضرورت توجه بیشتر به استان های مرزی از جمله کردستان تاکید و خاطرنشان کرد: این استان ها آئینه کشور هستند چرا که اکثر مبادلات و مراوادت کشورهای همسایه، نه در تهران بلکه دراین استان ها انجام می شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران، شریک اول عراق بوده و بالاترین میزان واردات این کشور از ایران است، گفت: عراق و اقلیم کردستان، فرصتی بسیار عالی برای توسعه صادرات و عبور از تحریم های ظالمانه است چراکه درصورت افزایش حجم مبادلات تجاری، مالی و درهم تنیدگی اقتصادی، جلوی دخالت های بیگانگان در روابط بین کشورها گرفته می شود.
دکتر واعظی با تاکید بر اینکه توسعه خط ریلی به سنندج و در مرحله بعدی به مرز ایران و عراق از سیاست ها و برنامه های جدی دولت تدبیر و امید است، ابراز امیدواری کرد با تامین سرمایه مورد نیاز، این پروژه عملیاتی شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به مزیت های بالای کشاورزی، دامپروری، گردشگری و معادن کردستان، تصریح کرد: باید با حمایت بانک ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال مجریان مناسب دارای اهلیت باشیم.
دکتر واعظی با اشاره به امضای تفاهم نامه با عراق برای احداث 5 شهرک صنعتی مشترک، افزود: یکی از این شهرک های صنعتی در کردستان احداث می شود.

شناسه خبر: 109203

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

- جلسات

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده