پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۹

در جلسه هیات وزیران به ریاست رییس جمهور تاکید شد:

عزم دولت برای بهبود نظام سلامت، توسعه پوشش بیمه و تأمین امنیت غذایی جدی است

جلسه هیأت وزیران به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رییس جمهور و با حضور اعضای دولت تشکیل شد و در خصوص موضوعات گوناگون کشور بحث و تصمیم‌گیری شد.

به ریاست رییس‌جمهور:

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی سه‌شنبه شب به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی، رییس‌جمهور تشکیل شد.

رییس‌ جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگاران:

اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به نفع و صلاح ملت ایران خواهد بود

رییس‌جمهوری پیش از ظهر امروز (دوشنبه) پس از نشست با وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگاران برنامه‌های دولت برای توسعه و ارتقای سطح محصولات کشاورزی و نیز چگونگی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها را تشریح کرد.

در جلسه هیأت‌دولت به ریاست رییس جمهوری صورت گرفت:

بررسی وضعیت زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی

هیأت دولت عصر امروز (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد و اعضای دولت به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مباحث روز کشور پرداختند.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در همایش ملی زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ:

حضور زنان در صحنه‌های اجتماعی فرصت است، نه تهدید

رییس جمهوری صبح امروز (یکشنبه) در همایش ملی زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ، با اشاره به اینکه تردید نکنید حضور زنان در صحنه‌های اجتماعی فرصت است و تهدید نیست و نباید با خشونت و تکبر با زنان عزیز جامعه برخورد شود، تاکید کرد: امروز زنان کشور در تمام صحنه‌ها با وقار، با کرامت، با شخصیت، با عفاف مانند مردان فعالیت می‌کنند و باید دارای فرصت، مصونیت و حقوق اجتماعی برابر باشند.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی
آرامش و امنیت با حاکمیت قانون محقق می‌شود

رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی سراسری فرماندهان نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید قدرتمند باشد، اما این حاکمیت قانون است که باعث استقرار امنیت می‌شود، اظهار کرد: وقتی رعایت قانون از سوی همه تبدیل به یک ارزش و اصل شد، آن زمان سرآغاز برقراری نظم، آرامش و امنیت خواهد بود.

رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی:

حضور نیروی انتظامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

رییس جمهوری در ادامه سخنرانی خود در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی، با تأکید بر اینکه کشور متعلق به مردم است و تمام مقامات ما بدون استثنا بطور مستقیم و غیرمستقیم منتخب مردم هستند گفت: همه ما در هر مسئولیتی که هستیم باید خودمان را خادم مردم بدانیم و با ادب و اخلاق و آنچه که در قانون بر آن تصریح شده است با شهروندان برخورد کنیم.

رییس جمهوری در مراسم رژه روز ارتش:

روز ارتش، روز قدرت ملت ایران است

رییس جمهوری صبح امروز (جمعه) در مراسم رژه ۲۹ فروردین - روز ارتش جمهوری اسلامی ایران- با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران شجره طیبه ای است که با ریشه‌های استوار در همه صحنه‌ها آماده ایثار و فداکاری هستند گفت: روز ارتش روز قدرت ملت ایران، اتکای مردم به نیروهای اسلامی، فداکار و مردمی و روز شادابی همه نیروهای مسلح و به معنای اتحاد بیشتر در صفوف به هم پیوسته آنان است.

گفتگوی رییس جمهوری در پایان سفر به سیستان و بلوچستان با خبرنگاران:

۹۹ طرح برای سیستان و بلوچستان نهایی شده است که تا پایان امسال یا در نیمه اول سال آینده اجرا خواهند شد

رییس جمهوری شامگاه چهارشنبه در پایان سفر به سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: بنای دولت بر این است که پیش از سفر تصمیمات و طرح‌های مورد نظر برای هر استان را در تهران مورد بررسی دقیق قرار داده و آن دسته از تصمیمات که نهایی می‌شوند در استان اعلام شوند.

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان:

باید از ارتباط دریایی، رابطه با همسایگان و سواحل این استان نهایت استفاده را برای شکوفایی اقتصادی بعمل آورد

رییس جمهوری شامگاه امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه مسئولین اجرایی باید خود را خدمتگزار مردم دانسته و احساس کنیم که کشور تعلق به مردم دارد.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در اجتماع مردم چابهار:

چابهار تبدیل به مرکزی برای صنعت، پتروشیمی و معدن خواهد شد

رییس جمهوری بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در اجتماع مردم چابهار گفت: با اتصال چابهار به شبکه سراسری گاز کشور، وضع این شهرستان برای تبدیل شدن به مرکزی صنعتی، پتروشیمی و فولاد و صنایع معدنی دیگر آماده خواهد شد.

رییس جمهوری در اجتماع مردم چابهار:

دولت برای رفاه مردم سیستان و بلوچستان اقدامات جدی انجام خواهد داد

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع مردم چابهار، معضل بیکاری را در کشور و از جمله در استان سیستان و بلوچستان مهم دانست و گفت: در رتبه اول توسعه کشاورزی استان مدنظر ماست و در این زمینه تلاش خواهیم کرد از آب‌هایی که در این استان وجود دارد استفاده بهینه شود.