سه شنبه 10 شهريور 1394 - 14:33
فارسی | العربية | English

رییس جمهوری در کنگره شهدای ترور:

جهان باید با استاندارد واحد در برابر همه گروه های تروریستی بایستد/جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم مصمم است / نوبت کشورهای حامی گروه های تروریستی هم فراخواهد رسید

شرکت رییس جمهوری در اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و عضو مجلس خبرگان رهبری روز سه شنبه در هجدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری شرکت کرد.

پیام تسلیت دکتر روحانی به مناسبت درگذشت پدر شهیدان شجاعی فرد

رییس جمهوری در پیامی درگذشت مرحوم حاج مجید شجاعی فرد، الگوی صبر و فداکاری و پدر شهیدان صادق ، جعفر ، رضا شجاعی فرد را تسلیت گفت.

متن سخنان رییس جمهوری در کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور

رییس جمهوری در افتتاحیه دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور، با انتقاد از برخوردهای دوگانه برخی قدرتها با موضوع تروریسم ،تصریح کرد: چطور آمریکا و برخی کشورهای اروپایی مدعی مبارزه با تروریسم هستند اما تروریست های معروفی که در کشور ما هزاران بیگناه را به شهادت رساندند امروز آزادانه در کشور آنها  تحت عنوان فعالیتهای سیاسی ، فعالیت تروریستی می کنند.

در جلسه هیات دولت مطرح شد؛

قدردانی رییس جمهوری از حمایت و هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی/ دولت تمام تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تورم تک رقمی بکار خواهد گرفت

رییس جمهوری با قدردانی از حمایت و هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت طی دو سال گذشته و تاکید بر اینکه دولت یازدهم خود را ملزم به اجرای دقیق و کامل تاکیدات مقام معظم رهبری می داند، گفت: دولت تمام تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی بکار گرفته و خواهد گرفت.

پیام تبریک دکتر روحانی به مناسبت فرا رسیدن روز ملی ازبکستان

رییس جمهوری در پیامی فرا رسیدن روز ملی ازبکستان را به رییس جمهوری ، دولت و ملت آن کشور تبریک گفت .

دکتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید مغولستان:

شرکت های ایرانی برای فعالیت در بخش های انرژی، راه سازی و معدن مغولستان آماده اند

رییس جمهوری با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان برای همکاری اقتصادی میان ایران و مغولستان، آمادگی شرکت های ایرانی برای حضور در این کشور و فعالیت در بخش های مرتبط با انرژی، راه سازی و معدنی را اعلام کرد.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید ایرلند:

بسترهای لازم برای همکاری بخش های خصوصی ایران و ایرلند باید فراهم شود

رییس جمهوری با اشاره به روابط خوب تهران – دوبلین اظهار امیدواری کرد در شرایط بعد از مذاکرات موفق هسته‌ای و پایان دوران تحریم‌های غیرقانونی، همکاری‌های دو کشور بیش از پیش ارتقا یابد.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید سنگاپور:

هیچ مانعی در مسیر گسترش روابط ایران و سنگاپور وجود ندارد

رییس جمهوری با اشاره به اینکه شرایط جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته ای و رفع تحریم های غیرقانونی برای ایجاد و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با دیگر کشورها مناسب تر از گذشته خواهد بود، گفت: باید از این فرصت برای گسترش و تقویت مناسبات همه جانبه استفاده شود.

رییس جمهوری در نشستی با خبرنگاران داخلی و بین المللی:

ایران هراسی در حال مرگ همیشگی است/ انتخاباتی شکوهمند و رقابتی‌تر از گذشته برگزار می‌کنیم/ مهاجرت مغزها در ایران معکوس شده است/ رآکتور آب سنگین اراک با همکاری چین و احتمالا آمریکا پیشرفته تر خواهد شد /دولت دنبال بازسازی اقتصاد است/دولت فراجناحی است

رییس‌ جمهوری در نشستی با خبرنگاران داخلی و بین المللی که به مناسبت آغاز سومین سال فعالیت دولت یازدهم برگزار شد، ضمن تبیین برنامه‌ها و میزان تحقق شعارها، بر استراتژی کلی دولت مبنی بر «ایجاد آرامش و ثبات در بخش‌های مختلف جامعه» تأکید کرد و گفت: افزایش اعتماد و امید در جامعه دستاورد باارزش دولت است و این دولت ضمن همکاری با سایر نهادها بر وظیفه خود به عنوان مسئول قانون اساسی عمل خواهد کرد.