چهارشنبه 4 آذر 1394 - 13:38
فارسی | العربية | English

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه لوکزامبورگ:

ایران با شرایط ممتاز منطقه‌ای و لوکزامبورگ به عنوان مرکز مهم مالی و سرمایه‌گذاری باید مناسبات خود را توسعه دهند/ تاکید بر ضرورت اراده جدی برای مبارزه با تروریسم

رییس‌ جمهوری با اشاره به زمینه‌های گسترده برای توسعه روابط و همکاری ها میان ایران و لوکزامبورگ، گفت: دو کشور می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در راستای ارتقای سطح همکاری ها و مناسبات همه‌جانبه گام بردارند.

بیانیه مشترک روسای جمهوری اسلامی ایران و بولیوی منتشر شد

در بیانیه مشترک روسای جمهوری اسلامی ایران و بولیوی که در پایان سفر " اوو مورالس آیما " رییس‌ جمهوری بولیوی به تهران منتشر شد، بر گسترش بیش از پیش همکاریهای دو کشور در عرصه های مورد علاقه تاکید شده است.

پیام تبریک دکتر روحانی به مناسبت انتخاب رییس‌ جمهوری تانزانیا

رییس‌ جمهوری در پیامی به «جان ما گوفولی» انتخاب وی به ریاست‌ جمهوری متحده تانزانیا را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی توسعه یابد.

رییس جمهوری در نشست هیات های عالیرتبه ایران و بولیوی:

ایران آماده گسترش همکاری ها با بولیوی در همه عرصه ها است/ تاکید بر علاقه مندی تهران برای گسترش مناسبات با کشورهای آمریکای لاتین/ زیرپا گذاشتن استقلال و حق حاکمیت ملی کشورها غیرقابل قبول است

رییس جمهوری با تاکید بر علاقه مندی تهران برای گسترش و تقویت همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و از جمله بولیوی گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است همکاری خود  را با بولیوی به عنوان کشور دوست و انقلابی، در همه عرصه ها ارتقاء بخشد.

رییس جمهوری در دیدار نخست وزیر الجزایر:

بخشهای خصوصی ایران و الجزایر برای گسترش سطح مناسبات اقتصادی دوکشور تلاش بیشتری کنند/تأکید فعال تر شدن کمیسیون مشترک اقتصادی دوکشور

رییس‌ جمهوری، الجزایر را از کشورهای دوست، همفکر و برادر جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد که سطح همکاریهای دو کشور در همه عرصه ها بویژه اقتصادی، در سال های پیش رو باید به نفع دو ملت گسترش و تعمیق یابد.

دکتر روحانی در دیدار رییس جمهوری نیجریه:

توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است/تروریسم به عنوان یک بیماری مسری، همه کشورها و مناطق جهان را تهدید می‌کند/تاکید بر تعمیق و توسعه روابط تهران - ابوجا

رییس جمهوری، توسعه روابط با کشورهای آفریقایی را از جمله اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: ایران توانمندی‌های فراوانی در بخش‌های فنی مهندسی و از جمله نفت و گاز دارد که می‌تواند آن را در اختیار کشورهای آفریقایی و به ویژه نیجریه قرار دهد.

در مجموعه سعدآباد انجام شد؛

استقبال رسمی دکتر روحانی از رییس‌ جمهوری بوليوي

مراسم استقبال رسمی از «اوو مورالس» رییس‌ جمهوری بوليوي با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز سه شنبه در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعد آباد برگزار شد.

دکتر روحانی در نشست خبری با رییس جمهوری روسیه:

ایران و روسیه برای توسعه همکاری در زمینه فعالیت های صلح آمیز هسته ای مصمم هستند/ تهران و مسکو مبارزه عملی و جدی خود را با تروریسم نشان داده اند / تاکید بر ضرورت بهره گیری بخشهای خصوصی و دولتی دو کشور از فرصت‌های گسترده همکاری مشترک

رییس‌ جمهوری در نشست مشترک خبری با "ولادیمیر پوتین" همتای روسیه‌ای خود، با بیان اینکه دو کشور در مسیر توسعه هر چه بیشتر روابط خود گام برمی‌دارند،تصریح کرد:  شرایط بعد از برجام فرصت مناسبی برای توسعه مناسبات و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی بوجود آورده است که باید از این فرصت به نفع دو ملت و برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان استفاده کنیم.

در حاشیه نشست سران کشورهای صادرکننده گاز مطرح شد؛

تاکید روسای جمهوری اسلامی ایران و روسیه بر گسترش همه جانبه روابط تهران – مسکو

روسای جمهوری اسلامی ایران و روسیه با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌ها و تعمیق روابط همه جانبه دو کشور، بر تلاش برای تحکیم و گسترش هر چه بیشتر مناسبات تهران – مسکو تأکید کردند.

با حضور روسای جمهوری دو کشور؛

ایران و روسيه هفت سند همکاری امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و روسيه در حاشيه اجلاس مجمع كشورهاي صادركننده گاز و در راستاي تعمیق و تحکیم همکاری‌های مشترک ، ٧ سند و یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

رییس جمهوری در نشستی با خبرنگاران:

ایران بالاترین ذخایر گاز جهان را در اختیار دارد/ اجلاس بعدی مجمع در بولیوی خواهد بود/ برنامه‌ریزی ایران برای صدور گاز به آسیا، اروپا و کشورهای همسایه

رییس‌ جمهوری، سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز را باتوجه به حضور و استقبال سران کشورهای عضو ، دارای اهمیت خاص و ویژه‌ای دانست و اظهارداشت: دولت تلاش دارد حجم تولید گاز خود را طی دو سال آینده از رقم کنونی 600 میلیون متر مکعب به یک میلیارد متر مکعب افزایش دهد.

متن کامل بیانیه سومین اجلاس سران دولت‌ها و کشورهای عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز

سومین اجلاس سران دولت‌ها و کشورهای عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) دوشنبه شب با انتشار بیانیه ای به کار خود پایان داد.

رییس جمهوری در مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز:

ظرفیت تولید روزانه گاز ایران به بیش از 1000 میلیون متر مکعب خواهد رسید/ دولت ایران از سرمايه گذاري‌هاي بين‌المللي در صنعت نفت و گاز حمایت می کند/ تاکید بر تنظیم نقشه راه براي افزایش نقش مجمع در تامین امنیت انرژی جهانی

رییس جمهوری در مراسم افتتاحیه سومین مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز ، ايران را دارای ظرفیت بسيار بالايي براي توليد و صادرات گاز طبيعي و مشاركت بيشتر در تأمين امنيت عرضه انرژي جهاني دانست و تصریح کرد: ظرفیت تولید گاز ایران تا 2 سال آینده به بیش از 1000 میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید.

به ریاست دکتر روحانی و با حضور روسای 9 کشور؛

اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز آغاز شد

اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز با حضور روسای 9 دولت و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در تهران آغاز شد.

دکتر روحانی در دیدار رییس جمهوری ونزوئلا:

ایران آماده گسترش همه‌جانبه روابط با ونزوئلا است/ تاکید بر ضرورت فعال تر شدن کمیسیون اقتصادی مشترک دو کشور / اجلاس گازی تهران؛ نمادی از قدرت و اتحاد تولیدکنندگان و صادرکنندگان گاز

رییس‌ جمهوری، روابط سیاسی تهران – کاراکاس را مستحکم و بسیار دوستانه توصیف و آن را پشتوانه‌ای قابل اتکا برای روابط و همکاری‌های گسترده دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله در زمینه تعاملات اقتصادی دانست و تصریح کرد: : ایران آماده گسترش همه‌جانبه روابط خود با ونزوئلا است.