پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۴:۳۳
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

دکتر روحانی در دیدار سفیر جدید کنیا:

فجایع شرم‌آور گروه‌های تروریستی نظیر بوکوحرام، وجدان بشری را متاثر کرده است

رییس جمهوری با اشاره به گسترش تروریسم در منطقه خاورمیانه و آفریقا گفت: فجایع شرم‌آوری که توسط گروه‌های تروریستی نظیر «بوکوحرام» انجام می‌شود، وجدان بشری را در سرتاسر جهان متأثر کرده است.

دکتر روحانی در دیدار سفیر جدید اردن:

ریشه مشکلات منطقه اشغال غاصبانه سرزمین فلسطین است/ افکار عمومی جهانی تجاوزهای صهیونیست‌ها را محکوم می‌کند

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه معتقدیم ریشه مشکلات منطقه اشغال غاصبانه سرزمین فلسطین است، گفت: امروز افکار عمومی در سطح جهان ظلم و تجاوزهای رژیم صهیونیستی را نه تنها تحمل نمی‌کند، بلکه آن را محکوم می‌کند.

در جلسه هیأت وزیران تصویب شد؛

تحویل سوخت به ناوگان حمل بار و مسافر به نسبت پیمایش/ اصلاح اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

جلسه هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست دکتر روحانی رییس‌ جمهوری برگزار شد و در آن، مهم‌ترین مسایل جاری کشور مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

رییس جمهوری در دیدار معاون اول نخست وزیر کرواسی:

برای احقاق حقوق خود محکم و پابرجا ایستاده‌ایم/ خواهان تعامل هستیم، وضعیت حاکم برجهان وضعیت زورآزمایی نیست/ رسیدن سریع به نتیجه در مذاکرات، نیازمند اراده سیاسی طرف مقابل است/ صدای واحد در برابر خشونت و ترور باید شنیده شود

رییس جمهوری در دیدار معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی با تاکید بر اینکه تهران از گسترش همکاریهای اقتصادی و فرهنگی با زاگرب استقبال می کند، گفت: کرواسی می‌تواند نقطه اتصال ایران به اروپا در عرصه‌های مختلف از جمله در زمینه انرژی باشد.

رییس جمهوری در دیدار رییس مجلس گرجستان:

شتاب در مناسبات و همکاری‌های تهران و تفلیس ضروری است/ گرجستان می‌تواند از راه‌های صادرات گاز ایران به اروپا باشد/ راهی جز همکاری برای ایجاد ثبات و امنیت وجود ندارد/تنش بین کشورهای همسایه به ضرر ثبات منطقه است

رییس جمهوری با اشاره به روابط تاریخی و اشتراکات فرهنگی ایران و گرجستان،فعال کردن تمام ظرفیت‌های موجود بین دو کشور را به منظور ایجاد تحرک و شتاب در مناسبات و همکاری‌های تهران و تفلیس ضروری دانست.

پیام تبریک دکتر روحانی به پادشاه جدید عربستان

رییس جمهوری در پیامی انتخاب «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» را به عنوان پادشاه جدید عربستان سعودی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد روابط میان تهران-ریاض در کلیه زمینه های مورد علاقه طرفین بیش از پیش توسعه یابد.

نشست دوره‌ای كمیسیون سیاسی – اجتماعی و كمیسیون حراست مجلس خبرگان رهبری با حضور اعضای این دو كمیسیون به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی برگزار شد.

برگزاری دو كمیسیون مجلس خبرگان رهبری به ریاست دكتر روحانی

نشست دوره‌ای كمیسیون سیاسی – اجتماعی و كمیسیون حراست مجلس خبرگان رهبری با حضور اعضای این دو كمیسیون به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی برگزار شد.