پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۱
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

رییس جمهوری درگذشت حجت الاسلام و المسلمین دعاگو را تسلیت گفت

رییس جمهوری در پیامی در گذشت حجت الاسلام والمسلمین محسن دعاگو امام جمعه شمیرانات را به مقام معظم رهبری، مردم شمیرانات بالاخص خانواده، منسوبان و علاقه مندان ایشان تسلیت گفت.

متن گفت‌وگوی رییس جمهوری با شبکه تلویزیونی آمریکایی "ان بی سی"

رییس جمهوری در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی آمریکایی "ان بی سی"، با تشریح مهمترین مواضع دولت و ملت ایران در خصوص مسایل منطقه ای و بین المللی از جمله تروریسم و چگونگی برخورد موثر با آن، گفت: تروریسم به هر شكل و نامی، می تواند تهدیدی برای صلح، آرامش، زندگی انسانها و تهدید بزرگ برای توسعه باشد.

پیام تبریک رییس جمهوری به رییس جدید شورای اروپایی

رییس جمهوری در پیامی انتخاب دونالد توسک را به عنوان رییس جدید شورای اروپایی تبریک گفت.

رییس جمهوری سالگرد استقلال نیکاراگوآ را تبریک گفت

رییس جمهوری در پیامی سالروز استقلال نیکاراگوآ را به " خوزه دانیل اورتگا ساودرا" رییس جمهور، دولت و ملت این کشور تبریک گفت.

در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی عنوان شد؛

به طور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنید/ مصوبات دولت برای ساماندهی بهینه مصرف آب در تهران و واكنش نسبت به مشتركان پرمصرف/ ضرورت تبدیل کشور به کریدور ترانزیت کالا

هیات وزیران روز چهارشنبه با توجه به وضعیت منابع آب كشور و كاهش بارندگی ها نسبت به سال گذشته و سالهای قبل و كمبود شدید ذخایر آبی، از عموم مردم ایران و بویژه مردم شهر تهران خواست به طور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنند.

رییس‌جمهوری در دیدار وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان:

نهال روابط دوستانه و صمیمانه ایران و آذربایجان باید تنومندتر شود/ نباید به كشورهای ثالث اجازه دهیم که در روابط صمیمی تهران - باکو اخلال ایجاد کنند

رییس‌جمهوری صبح امروز (چهارشنبه)، آقای «شاهین مصطفی یف» وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان و رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را به حضور پذیرفت.

رییس جمهوری در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی:

کیفیت آموزش و پرورش کشور باید بیش از پیش ارتقا یابد/ تخصیص صددرصد بودجه مصوب طرح‌های عمرانی در استان‌ها

رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت و جایگاه ویژه آموزش و پرورش، گفت: زیربنای تحول بزرگ روحی، فکری و علمی نسل جوان کشور آموزش و پرورش است و باید با کمک همه بخش‌های جامعه کیفیت آموزش و پرورش کشور بیش از پیش ارتقا یابد.

رییس‌ جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری خلق کره:

ایران برای گسترش روابط با شرق آسیا اهمیت خاصی قایل است

دکتر روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و تقویت روابط با کشورهای شرق آسیا اهمیت خاصی قایل است، اظهار داشت: ایران و کره با فعال کردن ظرفیت‌های خود می‌توانند تحرک بیشتری در روابط و مناسبات خود ایجاد کنند.

رییس جمهوری در دیدار معاون نخست وزیر و وزیر خارجه اسلواک:

ایران از افزایش همکاری ها با اسلواک استقبال می کند/ اینکه تجهیز کنندگان گروههای تروریستی ناگهان به دنبال مبارزه با آنها افتاده اند، طنز است/ تحریم باید از روابط بین الملل حذف شود

رییس جمهوری روز دوشنبه در دیدار معاون نخست وزیر و وزیر امورخارجه اسلواک تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از اراده اسلواك برای افزایش سطح رایزنی ها و همكاریهای دو جانبه، منطقه ای و بین المللی استقبال می كند.