پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۲

رییس جمهوری در مراسم رژه روز ارتش:

روز ارتش ، روز قدرت ملت ایران است

رییس جمهوری صبح امروز (جمعه) در مراسم رژه ۲۹ فروردین - روز ارتش جمهوری اسلامی ایران- با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران شجره طیبه ای است که با ریشه های استوار در همه صحنه ها آماده ایثار و فداکاری هستند گفت: روز ارتش روز قدرت ملت ایران ، اتکاء مردم به نیروهای اسلامی، فداکار و مردمی و روز شادابی همه نیروهای مسلح و به معنای اتحاد بیشتر در صفوف به هم پیوسته آنان است.

دفتر رییس جمهوری در پیامی از استقبال، حضور و میهمان‌نوازی مردم خونگرم و شهیدپرور استان سیستان و بلوچستان در جریان سومین سفر کاروان تدبیر و امید به این استان تقدیر و تجلیل کرد.

با صدور پیامی از سوی دفتر رییس جمهوری صورت گرفت:

قدردانی از همه اقشار استان سیستان و بلوچستان در سومین سفر کاروان تدبیر و امید

دفتر رییس جمهوری در پیامی از استقبال، حضور و میهمان‌نوازی مردم خونگرم و شهیدپرور استان سیستان و بلوچستان در جریان سومین سفر کاروان تدبیر و امید به این استان تقدیر و تجلیل کرد.

گفتگوی رییس جمهوری در پایان سفر به سیستان و بلوچستان با خبرنگاران:

۹۹ طرح برای سیستان و بلوچستان نهایی شده است که تا پایان امسال یا در نیمه اول سال آینده اجرا خواهند شد

رییس جمهوری شامگاه چهارشنبه در پایان سفر به سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: بنای دولت بر این است که پیش از سفر تصمیمات و طرح های مورد نظر برای هر استان را در تهران مورد بررسی دقیق قرار داده و آن دسته از تصمیمات که نهایی می شوند در استان اعلام شوند.

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان:

باید از ارتباط دریایی، رابطه با همسایگان و سواحل این استان نهایت استفاده را برای شکوفایی اقتصادی بعمل آورد

رییس جمهوری شامگاه امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه مسئولین اجرایی باید خود را خدمتگزار مردم دانسته و احساس کنیم که کشور تعلق به مردم دارد.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در اجتماع مردم چابهار:

چابهار تبدیل به مرکزی برای صنعت، پتروشیمی و معدن خواهد شد

رییس جمهوری بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در اجتماع مردم چابهار گفت: با اتصال چابهار به شبکه سراسری گاز کشور، وضع این شهرستان برای تبدیل شدن به مرکزی صنعتی، پتروشیمی و فولاد و صنایع معدنی دیگر آماده خواهد شد.

رییس جمهوری در اجتماع مردم چابهار:

دولت برای رفاه مردم سیستان و بلوچستان اقدامات جدی انجام خواهد داد

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع مردم چابهار، معضل بیکاری را در کشور و از جمله در استان سیستان و بلوچستان مهم دانست و گفت: در رتبه اول توسعه کشاورزی استان مدنظر ماست و در این زمینه تلاش خواهیم کرد از آب هایی که در این استان وجود دارد استفاده بهینه شود.

در ادامه سفر کاروان تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان انجام شد:

بازدید رییس جمهوری از طرح توسعه جامع بندر شهید بهشتی

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در بندر شهید بهشتی چابهار، از طرح توسعه جامع این بندر بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان در جریان جزئیات و روند اجرای این طرح قرار گرفت.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در جمع مردم شهرستان زابل:

زابل نیز از طرح انتقال گاز به زاهدان و خاش بهره‌مند خواهد شد

رییس جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در دومین روز سفر استانی خود در سیستان و بلوچستان و در اجتماع مردم شهرستان زابل با بیان اینکه تمام مردم این استان اعم از سیستانی و بلوچ، شیعه و سنی و دیگر طوایف با هم برادرند اظهار داشت: همه زیر پرچم واحد ایران و اسلام با اخوت و مهربانی و یکپارچگی زندگی می‌کنند.

رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان سیستان و بلوچستان:

دولت مصمم به ایجاد فضای مناسب برای کار، تلاش و سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان است

رییس جمهوری شامگاه سه شنبه در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دولت مصمم است فضای مناسب برای کار، تلاش و سرمایه گذاری در این استان را ایجاد کند، گفت: تمهیداتی که دولت باید در راستای توسعه استان انجام دهد، حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری ها در مناطق مختلف کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان است.

رییس‌جمهوری در دیدار علما، فضلا و طلاب استان سیستان و بلوچستان:

اسلام، ایران، رهبری و قانون اساسی چتر وحدت آفرین شیعه و سنی است

رییس‌جمهوری در دیدار علما، فضلا و طلاب استان سیستان و بلوچستان رسالت و کار علما را در تبیین و ترویج دین خدا سنگین و پر افتخار توصیف کرد و گفت: انجام این وظیفه در دنیای امروز دشوارتر است زیرا حساسیت قدرت‌های جهان نسبت به اسلام و قدرت آن از هر زمان دیگری بیشتر شده است.

رییس جمهوری در دیدار با ایثارگران و منتخبین استان سیستان و بلوچستان:

امنیت و توسعه استان با حضور همه اقوام، مذاهب و اقشار مختلف محقق می‌شود

رییس‌جمهوری بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در جمع ایثارگران و منتخبین استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: توسعه استان منوط به امنیت و امنیت استان در گرو توسعه است و این وظیفه همه مردم، طوایف و قبایل است که با حضور در صحنه زمینه‌های توسعه و امنیت استان را فراهم آورند.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در اجتماع مردم زاهدان:

تامین امنیت استان بر عهده مردم است و نیروهای مسلح یاور آنها خواهند بود

رییس جمهوری امنیت را مسئله اول و اساسی استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد و گفت: تمام مردم و همه عزیزانی که در این استان زندگی می‌کنند بدانند که تامین امنیت بر عهده شماست و نیروهای مسلح در ایجاد امنیت پایدار در این سرزمین کمک شما خواهند بود.

رییس‌جمهوری در اجتماع مردم زاهدان:

وظیفه دولت یازدهم را تلاش و ارائه خدمت بیشتر به استان‌های محروم می‌دانم

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در اجتماع مردم زاهدان با اشاره به اینکه سرزمین سیستان و بلوچستان مرز جغرافیایی ایران است اما مرز فرهنگی نیست، گفت: اینجا سرزمینی است که از آن در طول قرن ها فرهنگ اسلام و ایرانیت به شبه قاره هند و بنگال صادر شده است.

در جلسه هیأت دولت صورت گرفت:

راهکارها و برنامه اجرایی مدون برای کاهش آلودگی هوا

جلسه هیأت دولت عصر امروز (یکشنبه) به ریاست دکتر روحانی رییس‌جمهوری برگزار گردید و اعضای دولت درباره مهم‌ترین مسایل و مباحث روز کشور به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.