پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
پنج‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۳
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

دکتر روحانی در دیدار جانباز دفاع مقدس:

صبر جانبازان و خانواده های آنان برای همه ما یک درس بزرگ است/ اهدای لوح تقدیر رییس جمهوری به "محمدرضا خردمند نسب"جانباز۷۰ درصد

رییس‌جمهوری با تجلیل از ایثارگری و فداکاری جانبازان ۸ سال دفاع مقدس، گفت: صبر و استقامت رفیع جانبازان و خانواده های آنان ، برای همه ما یک درس بزرگ است.

رییس جمهوری: شرکتهای ایرلندی از فرصت سرمایه گذاری در ایران بهره مند شوند
رییس مجلس ایرلند: امروز جهان رییس‌ جمهوری ایران را به عنوان مرد صلح می شناسد

رییس جمهوری با اشاره به امکانات گسترده برای همکاری میان ایران و ایرلند خواستار گشوده شدن دروازه‌های دو کشور برای حضور سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی شد.

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:

تعامل سازنده با ایران، خواست اکثر کشورها/ ایران پرچمدار مبارزه با افراط، خشونت و تروریسم است/ مبنای مذاکره تامین حقوق و منافع ملت است/ دریای خزر باید بدون مسابقه تسلیحاتی باشد

رییس جمهوری روز چهارشنبه و در جلسه‌ هیأت دولت با تشریح دستاوردهای سفر خود به نیویورک و آستراخان به نقش بی‌بدیل ایران اسلامی در منطقه و جهان پرداخت و تصریح کرد: اکثر کشورها می‌خواهند با جمهوری اسلامی ایران ارتباط خوب و تعامل سازنده‌ای داشته باشند.

پیام تبریک رییس جمهوری به مناسبت روز ملی قبرس

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در پیامی روز ملی قبرس را به "نیکوس آناستاسیادس"، رییس جمهور، دولت و ملت این کشور تبریک گفت.

حضور دكتر روحانی در مراسم ختم والده آیت الله هاشمی شاهرودی

رییس جمهوری در مراسم ختمی كه به مناسبت درگذشت مادر آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شده بود، شركت كرد.

رییس جمهوری در فرودگاه مهرآباد:

مذاکرات هسته ای ادامه می یابد/ مصالحه با ایران به نفع همه است/ کسی که در قرن ۲۱، در فضای قرن ۱۹ فکر کند، به خودش ضرر زده است/"کامرون"از ما درخواست ملاقات داشت/ تصویب پیشنهاد ایران درباره میزان حاکمیتی ۵ کشور در دریای خزر

رییس جمهوری دوشنبه شب با تشریح نتایج و دستاوردهای سفر خود به نیویورک و آستراخان گفت: نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل وضعیت و مسایل پیش آمده در منطقه ما و اساساً وضعیتی که در دنیا بوجود آمده، اهمیت مضاعفی داشت و در سخنرانی ام در مجمع عمومی سازمان ملل، مواضع ملت ایران را تشریح کردم.

پس از سفر به نیویورک و آستراخان؛

رییس جمهوری به تهران بازگشت

رییس‌ جمهوری که به منظور شرکت در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و چهارمین نشست سران کشورهای ساحلی دریای خزر به نیویورک و استراخان سفر کرده بود، دوشنبه شب به تهران بازگشت.

در چهارمین دیدار طی یکسال اخیر؛

روسای جمهور ایران و روسیه روند همکاری‌های دوجانبه را بررسی کردند

روسای جمهوری ایران و روسیه در چهارمین دیدار خود طی یکسال اخیر روند توافقات و همکاری‌های تهران - مسکو را بررسی کردند.

رییس جمهوری در مراسم امضای اسناد همکاری میان کشورهای ساحلی دریای خزر:

کشورهای ساحلی دریای خزر به تعامل و منافع مشترک بیاندیشند/ تاکید بر ضرورت اجماع در تدوین مقررات و قوانین مربوط به دریای خزر/ نیروی نظامی هیچ کشور خارجی نباید در دریای خزر قدم بگذارد

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه کشورهای ساحلی دریای خزر علاوه بر منافع خود باید به منافع مشترک و تعامل با یکدیگر بیاندیشند، گفت: منافع ملت‌ها و همکاری‌های مشترک می‌تواند اتحاد میان کشورهای ساحلی دریای خزر را تقویت کند.