پنحشنبه 12 شهريور 1394 - 21:36
فارسی | العربية | English

رییس جمهوری در دیدار خانواده شهیدان قمی:

پاسداری و ادامه راه شهدا وظیفه ای همگانی است/ پیروزی در دفاع مقدس و مذاکرات هسته ای گواه عنایت الهی به این ملت و کشور است

پیام تسلیت رییس جمهوری به مناسبت درگذشت مادرشهیدان واضحی فرد

رییس جمهوری در پیامی درگذشت خانم صغری فتحی آشتیانی؛ مادر شهیدان سرفراز«جواد»، «عباس» و «حمیدرضا» واضحی فرد را تسلیت گفت.

رییس جمهوری در دیدار جانباز احمد تابندگان:

افتخار، عزت و سربلندی امروز مدیون ایستادگی ملت ایران و خانواده بزرگ ایثارگران است/ دولت خود را خادم ملت و خانواده شهدا و جانبازان می داند

رییس جمهوری در دیدار صمیمی با جانباز دفاع مقدس و خانواده وی، از ایثار و فداکاری آنان تجلیل کرد و گفت: افتخار، عزت و سربلندی امروز کشورمان مدیون مقاومت و ایستادگی ملت ایران و خانواده بزرگ ایثارگران است.

دکتر روحانی انتخاب رییس جمهوری سورینام را تبریک گفت

رییس جمهوری در پیامی به "دسی بوترسه"، انتخاب مجدد وی به عنوان رییس جمهوری سورینام را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد در پرتو تلاش های مشترک، روابط دو  کشور در همه زمینه ها بیش از پیش گسترش یابد.

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:

سیاست دولت، پیگیری جدی گسترش شبکه ملی اطلاعات پرسرعت، ارزان و ایمن است/ باید خدمات «دولت همراه» و «دولت الکترونیکی» گسترش یابد

رییس جمهوری با تأکید بر نقش توانمندساز فناوری اطلاعات وارتباطات در رونق اقتصادی و بهبود بهره‌وری در همه بخش‌ها، تصریح کرد: سیاست دولت پیگیری جدی گسترش شبکه ملی اطلاعات پرسرعت، ارزان و ایمن است.

دکتر روحانی روز ملی ویتنام را تبریک گفت

رییس جمهوری در پیامی با تبریک روز ملی ویتنام به «ترانگ تان سانگ»، رییس جمهوری، دولت وملت این کشور، ابراز امیدواری کرد در پرتو دیدگاه های مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوسیالیستی ویتنام در خصوص مسایل جهانی و منطقه ای، مناسبات فی مابین در تمامی زمینه ها توسعه یابد.

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر روحانی تصویب شد؛

تشکیل ستاد راهبری مهندسی فرهنگی کشور به ریاست رییس جمهوری

شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه شنبه ضمن بررسی موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص وظایف این شورا، مصوب کرد که ستاد راهبری مهندسی فرهنگی کشور به ریاست رییس جمهوری برگزار شود.

رییس جمهوری در کنگره شهدای ترور:

جهان باید با استاندارد واحد در برابر همه گروه های تروریستی بایستد/جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم مصمم است / نوبت کشورهای حامی گروه های تروریستی هم فراخواهد رسید

رییس جمهوری روز دوشنبه در افتتاحیه دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور، با تاکید بر اینکه "جهان باید با استاندارد واحد در برابر همه گروه های تروریستی بایستد"، گفت: ترور و تروریسم تا زمانی که ابزاری برای پیشبرد اهداف قدرتها است و تا زمانی که اراده قوی جمعی و عزم واقعی در جهان بوجود نیاید، از بین نخواهد رفت.