پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۵
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

پیام تبریک دکتر روحانی به رییس جمهوری برزیل

رییس جمهوری در پیامی پیروزی مجدد خانم دیلما روسف در انتخابات ریاست جمهوری برزیل را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف دوجانبه و چندجانبه بیش از پیش گسترش یابد.

به ریاست دکتر روحانی؛

هیات وزیران تشکیل جلسه داد

هیأت وزیران روز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد و اعضای دولت در خصوص مهم‌ترین مسایل روز کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

پیام تبریک دکتر روحانی به مناسبت روز ملی ترکیه

رییس‌ جمهوری در پیامی فرارسیدن روز ملی ترکیه را به «رجب طیب اردوغان» رییس‌ جمهوری، دولت و ملت آن کشور تبریک گفت و تأکید کرد: گسترش روابط حسنه میان دو کشور، صلح و امنیت پایدار در منطقه و جهان را به ارمغان خواهد آورد.

رییس جمهوری در دفاع از وزیر پیشنهادی علوم در مجلس:

دکتر نیلی فردی لایق، توانمند و پایبند به انقلاب و نظام است/ به وزیر پیشنهادی رای فراجناحی و ملی دهید

رییس جمهوری گفت: دكتر محمود نیلی احمدآبادی فردی لایق، با تجربه، شایسته از لحاظ علمی، توانمند از لحاظ مدیریتی، پایبند به نظام جمهوری اسلامی و فرامین مقام معظم رهبری، آماده برای تلاش و فداكاری و فردی معتدل و اخلاقی برای اداره وزارتخانه بزرگ علوم و تحقیقات و فنآوری است.

در جلسه ای به ریاست دکتر روحانی بررسی شد؛

راهکارهای عملیاتی نمودن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی

اولین جلسه دوره جدید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی عصر سه‌شنبه به ریاست دکتر حسن روحانی برگزار شد و اعضا به بحث و تبادل نظر درباره محورهای حکم مقام معظم رهبری برای دوره جدید فعالیت شورا و راهکارهای عملیاتی نمودن رهنمودها و مطالبات معظم‌له پرداختند.

در دیدار سفیر جدید ترکیه عنوان شد؛

دکتر روحانی: امنیت و ثبات در منطقه در راستای منافع تهران و آنکارا است/ لزوم احترام به تمامیت ارضی همسایگان
سفیر ترکیه: داعش تهدیدی برای امنیت ملی ترکیه است/ امیدواریم اردوغان بزودی به تهران سفر کند

رییس جمهوری با اشاره به مشترکات دینی، تاریخی، فرهنگی و نیز همسایگی میان دو ملت ایران و ترکیه، گفت: امنیت و ثبات در منطقه، در راستای منافع مشترک تهران و آنکارا است.

در دیدار سفیر جدید بلژیک مطرح شد؛

دکتر روحانی: تداوم تحریم ها به ضرر اروپا است/ با اراده سیاسی طرفین می توان به توافق رسید
سفیر بلژیک: امیدوارم بزودی شاهد حضور تجار بلژیکی در ایران باشیم

رییس جمهوری، تداوم تحریم ها را به ضرر همه طرفها و بویژه اتحادیه اروپا دانست و ابراز امیدواری کرد که با دستیابی به توافق جامع نهایی در خصوص موضوع هسته‌ای، شاهد گشوده شدن دروازه همکاری‌ها میان کشورهای اتحادیه اروپایی و بویژه بلژیک با ایران باشیم.

دکتر روحانی در دیدار سفیر جدید ایتالیا:

ظرفیت‌ها برای ارتقای سطح روابط تهران و رم چشمگیر است/ تروریسم یک تهدید فرامنطقه‌ای است

رییس جمهوری با بیان اینكه ایران و ایتالیا همواره پل ارتباطی مناطق شرق و غرب دنیا بوده اند، پتانسیل‌های موجود دو كشور برای توسعه روابط در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی را چشمگیر توصیف كرد.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید نروژ:

بهره گیری از فرصت ها و ظرفیت ها برای گسترش روابط تهران – اسلو ضروری است

رییس جمهوری با اشاره به روابط دیرینه ایران و نروژ تصریح کرد: ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش و تقویت روابط دو کشور در عرصه‌های دوجانبه و بین‌المللی وجود دارد که باید مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرند.