پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۶

به منظور دیدار با مردم چابهار:

رییس جمهوری وارد کنارک شد

رئیس جمهوری در دومین روز سفر استانی خود به استان سیستان و بلوچستان و به منظور دیدار با مردم و مسولان منطقه چابهار وارد کنارک شد و مورد استقبال جمعی از مقامات و مسئولان محلی قرار گرفت.

رییس جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در دومین روز سفر استانی خود در سیستان و بلوچستان و در اجتماع مردم شهرستان زابل با بیان اینکه تمام مردم این استان اعم از سیستانی و بلوچ، شیعه و سنی و دیگر طوایف با هم برادرند اظهار داشت: همه زیر پرچم واحد ایران و اسلام با اخوت و مهربانی و یکپارچگی زندگی می‌کنند.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در جمع مردم شهرستان زابل:

زابل نیز از طرح انتقال گاز به زاهدان و خاش بهره‌مند خواهد شد

رییس جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در دومین روز سفر استانی خود در سیستان و بلوچستان و در اجتماع مردم شهرستان زابل با بیان اینکه تمام مردم این استان اعم از سیستانی و بلوچ، شیعه و سنی و دیگر طوایف با هم برادرند اظهار داشت: همه زیر پرچم واحد ایران و اسلام با اخوت و مهربانی و یکپارچگی زندگی می‌کنند.

رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان سیستان و بلوچستان:

دولت مصمم به ایجاد فضای مناسب برای کار، تلاش و سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان است

رییس جمهوری شامگاه سه شنبه در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دولت مصمم است فضای مناسب برای کار، تلاش و سرمایه گذاری در این استان را ایجاد کند، گفت: تمهیداتی که دولت باید در راستای توسعه استان انجام دهد، حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری ها در مناطق مختلف کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان است.

رییس‌جمهوری در دیدار علما، فضلا و طلاب استان سیستان و بلوچستان:

اسلام، ایران، رهبری و قانون اساسی چتر وحدت آفرین شیعه و سنی است

رییس‌جمهوری در دیدار علما، فضلا و طلاب استان سیستان و بلوچستان رسالت و کار علما را در تبیین و ترویج دین خدا سنگین و پر افتخار توصیف کرد و گفت: انجام این وظیفه در دنیای امروز دشوارتر است زیرا حساسیت قدرت‌های جهان نسبت به اسلام و قدرت آن از هر زمان دیگری بیشتر شده است.

رییس جمهوری در دیدار با ایثارگران و منتخبین استان سیستان و بلوچستان:

امنیت و توسعه استان با حضور همه اقوام، مذاهب و اقشار مختلف محقق می‌شود

رییس‌جمهوری بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در جمع ایثارگران و منتخبین استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: توسعه استان منوط به امنیت و امنیت استان در گرو توسعه است و این وظیفه همه مردم، طوایف و قبایل است که با حضور در صحنه زمینه‌های توسعه و امنیت استان را فراهم آورند.

رییس‌جمهوری در اجتماع مردم زاهدان:

وظیفه دولت یازدهم را تلاش و ارائه خدمت بیشتر به استان‌های محروم می‌دانم

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در اجتماع مردم زاهدان با اشاره به اینکه سرزمین سیستان و بلوچستان مرز جغرافیایی ایران است اما مرز فرهنگی نیست، گفت: اینجا سرزمینی است که از آن در طول قرن ها فرهنگ اسلام و ایرانیت به شبه قاره هند و بنگال صادر شده است.

در جلسه هیأت دولت صورت گرفت:

راهکارها و برنامه اجرایی مدون برای کاهش آلودگی هوا

جلسه هیأت دولت عصر امروز (یکشنبه) به ریاست دکتر روحانی رییس‌جمهوری برگزار گردید و اعضای دولت درباره مهم‌ترین مسایل و مباحث روز کشور به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

پیام تبریک رییس جمهوری به مناسبت قهرمانی ایران در رقابت‌های وزنه‌برداری معلولان جهان

رییس جمهوری در پیامی قهرمانی ایران در رقابت‌های وزنه‌برداری معلولان جهان را به رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران و بویژه جامعه ورزشی کشور تبریک گفت.

دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز پنجشنبه به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد.

تشکیل جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی به ریاست رییس جمهوری

دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز پنجشنبه به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد.

رییس جمهوری در نشست مشترک خبری با علی اف:

دو کشور زمینه روابط بسیار توسعه یافته آینده را ترسیم کردند

رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان ظهر امروز (چهارشنبه) پس از انجام مذاکرات مشترک و امضای ۴ سند همکاری میان دو کشور به تشریح نتایج و دستاوردهای این مذاکرات پرداختند.

دکتر روحانی در ملاقات دوجانبه با رییس‌جمهور آذربایجان:

روابط نزدیک و برادرانه دو کشور باید روز به روز گسترش یابد

روسای جمهور ایران و آذربایجان در دیدار با یکدیگر ضمن تشریح اشتراکات و ظرفیت‌های موجود میان دو کشور در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی بر ضرورت تلاش مسئولان ایران و آذربایجان برای تحکیم و ارتقای روابط دو کشور تأکید کردند.