در گفت وگوی دکتر واعظی و وزیر امور مالی و خزانه داری ترکیه تاکید شد؛

اعلام آمادگی برای فعالیت 24 ساعته گمرکات دو کشور با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی/ آمادگی ایران برای ارائه هر نوع کمک و انتقال تجارب خود در مقابله با کرونا به ترکیه

رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر امور مالی و خزانه داری ترکیه روز پنجشنبه درباره تازه روند مقابله با بیماری کرونا در کشورهایشان گفت و گو و بر همکاری دو کشور در این عرصه تاکید کردند.

پنجشنبه 21 فروردين 1399 - 18:43

دکتر محمود واعظی و آقای "برات آلبایراک" در این گفت و گو، رایزنی نزدیکتر میان وزیران بهداشت دو کشور و انتقال تجربیات در عرصه مبارزه با بیماری کرونا را ضروری خواندند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در این گفت وگو با قدردانی ارسال کمکهای انساندوستانه ترکیه، گفت که ایران آماده ارائه هر نوع کمک و انتقال تجارب خود در مقابله با کرونا به دولت دوست ترکیه است.

دو طرف در این گفت وگوی تلفنی با ابراز خرسندی از گام های موثری که در روند توسعه و تسهیل همکاری های اقتصادی دو کشور برداشته شده، اعلام آمادگی کردند که با رعایت تمام شرایط و رعایت پروتکل های بهداشتی ، گمرکات دو کشور می توانند 24 ساعته در خصوص نقل و انتقال کالاها همکاری کنند.

واعظی و آلبایراک در عین حال برضرورت تسهیل تبادلات تجار و بازرگانان دو کشور در شرایط کنونی و رسیدن به یک پروتکل دقیق بهداشتی تاکید کردند.

شناسه خبر: 114658