معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد:

ضرورت صیانت از فرهنگ ایثار و شهادت/ باید تکریم خانواده شهدا و جانبازان به عنوان یک وظیفه در دستور کار همه مسئولین باشد

معاون اجرایی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم صیانت از فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع از آرمان و ایده شهداء گفت: صیانت از آرمان شهیدان رسالتی است که اگر بخوبی ایفا شود، ‌انقلاب اسلامی در مسیر اصلی خود با شتاب به پیش رفته و اثر بخش‌تر خواهد بود.

دکتر رضایی در دیدار با رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه:

توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی ایران و نیکاراگوئه به نفع پیشرفت و رفاه دو‌ ملت و حائز اهمیت است

دکتر محسن رضایی در دیدار با رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه توسعه علم و فناوری را موجب پیشرفت جامعه بشری دانست و گفت: باید علم و فناوری و صنعت با هم در آمیخته شود تا بتوانیم از آن در راستای تولید ثروت استفاده کنیم.

دکتر رضایی در دیدار وزیر بهداشت و مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان تامین اجتماعی نیکاراگوئه:

جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال تجربیات و فناوری های خود در حوزه بهداشت و ‌درمان به نیکاراگوئه است

معاون اقتصادی رئیس جمهور تلاش در راستای سلامت مردم و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آنان را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه همکاری ها و انتقال تجربیات و دستاوردهای خود در بخش های مختلف بهداشت و درمان بویژه در زمینه مقابله با بیماری کرونا با نیکاراگوئه است.

دکتر رضایی در دیدار رئیس مجلس نیکاراگوئه:

صلح و پیشرفت بدون قدرت طلبی و زیاده خواهی آمریکا بیشتر برای جهانیان در دسترس خواهد بود

معاون اقتصادی رئیس جمهور بر ضرورت تعامل و همکاری مجالس ایران و نیکاراگوئه در راستای قانون گذاری و تسهیل شرایط در مسیر توسعه همکاری ها و روابط دو‌کشور تاکید کرد.

دکتر رضایی در دیدار با رئیس جمهور نیکاراگوئه:

کشورهای مقاوم باید با تلاش مضاعف در راستای گسترش روزافزون مناسبات و دوستی های خود گام بردارند

معاون اقتصادی رئیس جمهور اشاره به روابط دوستانه و برادرانه ایران و نیکاراگوئه بر توسعه، تعمیق و تحکیم بیش از پیش مناسبات و همکاری های دوجانبه و بین المللی تهران - ماناگوآ تاکید کرد.

دکتر رضایی در دیدار رئیس جمهور کوبا:

باید با توسعه همکاری‌ها، تحریم و فشار دشمنان را خنثی و توطئه آنان علیه ملت‌های مقاوم را بی‌اثر کنیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توسعه همکاری ها و مناسبات تهران- هاوانا در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، بهداشتی، علمی و همکاری‌های فناورانه، بر تلاش مسوولان دو کشور برای ارتقای سطح روابط و مبادلات فی مابین تاکید کرد.

حضور دکتر رضایی در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه

معاون اقتصادی رئیس جمهور به نمایندگی از سوی آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، در مراسم تحلیف «دانیل اورتگا» رئیس جمهور منتخب مردم نیکاراگوئه شرکت کرد.

دکتر محسن رضایی عصر دوشنبه به وقت محلی با حضور در میدان انقلاب ماناگوآ پایتخت نیکاراگوئه در مراسم تحلیف دانیل اورتگا رئیس جمهور این کشور شرکت کرد.

دکتر رضایی در دیدار وزرای «اقتصاد و دارایی»، «معادن»، دستیار ارشد رئیس جمهور و مدیران بخش نفت و انرژی نیکاراگوئه:

توسعه و تقویت همکاری کشورهای مقاوم، سیلی محکمی بر صورت آمریکا و قدرت‌های زورگوی جهان است/ جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت‌ها و ملت‌های مقاوم بوده و نسبت به آن مصمم است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تقویت همکاری‌های ایران و نیکاراگوئه بویژه در حوزه نفت و انرژی، خواستار تلاش مسئولان دو کشور در راستای افزایش سطح مبادلات تجاری فی مابین به نفع توسعه رفاه و پیشرفت دو ملت شد.

دکتر رضایی در دیدار مسئولان و مدیران فرهنگی و رسانه‌ای نیکاراگوئه:

فرهنگ، رسانه و آموزش موضوعی مهم در تعمیق روابط ملت‌ها است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به نقش فرهنگ و تعاملات فرهنگی در نزدیکی ملت‌ها به یکدیگر بر تلاش مضاعف مسئولان ایران و نیکاراگوئه در راستای افزایش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای دو کشور تاکید کرد.

دکتر رضایی در دیدار وزیر امور خارجه نیکاراگوئه:

دوران تحقیر ملت‌ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده و پیروزی قطعا متعلق به دولتها و ملت‌های مبارز است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در ایران و نیکاراگوئه بر توسعه، تحکیم و تقویت همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دو‌ کشور تاکید کرد.

به منظور شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه:

دکتر محسن رضایی وارد ماناگوا شد

معاون اقتصادی رئیس جمهور به نمایندگی از آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به منظور شرکت در مراسم تحلیف دانیل اورتگا، رئیس جمهور منتخب مردم نیکاراگوئه بعد از ظهر یکشنبه به وقت محلی وارد ماناگوآ پایتخت این کشور شد.

لطیفی در آئین تودیع و معارفه دبیران سابق و فعلی هیات عالی گزینش:

گزینش در تمام دنیا از حلقه‌های مهم، لازم و موثر مدیریت منابع انسانی است/ گزینش باید تحول‌خواه و هدایت‌گر باشد

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه تایید یک فرد فاقد صلاحیت و رد یک فرد دارای صلاحیت هر دو اشتباه و خطاست، اظهار داشت: گزینش در تمام دنیا از حلقه‌های مهم، لازم و موثر مدیریت منابع انسانی است. هر چه استخدام افراد با شاخص‌های سخت‌گیرانه‌تری انجام شود، مدیریت این نیروها راحت‌تر و موفق‌تر خواهد بود.

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی:

وجود جنگ و تنش در جهان به خاطر انحراف از توصیه‌های انبیاء الهی است/ همه ایران در شعار آزادی، آزادگی و نوع دوستی در کنار هم هستند

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با حضور در کلیسای «ماگیورگیس قدیس» میلاد حضرت عیسی مسیح( ع) را به همه مسیحیان و همه انسان های آزاده جهان تبریک گفت.

درخواست ایران برای صدور قطعنامه محکومیت ترور شهید قاسم سلیمانی در مجمع عمومی سازمان ملل؛

مصونیت بانیان ترور مقامات دولتی و دیپلماتیک صلح بین‌الملل را به مخاطره انداخته است

معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، در نامه‌ای به رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با بیان اینکه مصونیت بانیان ترور مقامات دولتی و دیپلماتیک صلح بین‌الملل را به مخاطره انداخته است، خواهان صدور قطع‌نامه برای محکومیت بانیان ترور سپهبد قاسم سلیمانی شد.

بازدید دکتر مرتضوی از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی

معاون اجرایی رئیس جمهور از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی ۱۴۰۰ دیدن کرد.

دکتر رضایی: اقتصاد کشور ما نیازمند نقشه راه مشخص است/ تاکید دولت بر استفاده از نخبگان برای رفع مشکلات اقتصادی

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت ها و مجالس قبلی دراداره کشور متاسفانه نقشه راه مشخصی برای اقتصاد نداشته اند: اقتصاد نیازمند نقشه راه مشخص است که در این زمینه استفاده از نخبگان مورد تاکید رئیس جمهور است.

مشاور رئیس‌جمهور در دیدار با نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی

تأکید بر ضرورت توجه به حقوق اقلیت‌های دینی در کشور

دکتر ماموستا عبدالسلام کریمی؛ مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی عصر روز گذشته، با نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌و گو کرد.

دکتر رضایی:

مصمم هستیم که تحریم‌های داخلی و خارجی برداشته شود

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به نقش کارآفرینان در حل مشکلات اقتصادی کشور،‌ گفت: مصمم هستیم که تحریم‌های داخلی و خارجی برداشته شود.

دکتر محسن رضایی:

بانک ها و بازار سرمایه باید همکاری تنگاتنگی برای ایجاد ثبات در بازار مالی داشته باشند

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ثبات مالی و همکاری نزدیک بانک‌ها و بازار سرمایه در زمینه ثبات بازار مالی گفت: ارکان بازار مالی از جمله بانک‌ها و بازار سرمایه باید همکاری تنگاتنگی برای ایجاد ثبات در بازار مالی داشته باشند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور:

دولت استفاده از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه را برای اداره کشور ضروری می داند/ ایجاد سیستم اجماع نخبگانی برای شتاب بخشیدن به توسعه اقتصادی موثر است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم ایجاد سیستم و نظام اجماع نخبگانی در روند اداره اقتصادی کشور، گفت: دولت مصمم است قبل از تصمیم گیری های مهم اقتصادی با اساتید و نخبگان اقتصاد، همفکری و هم اندیشی کند.

مناسبت ها