آیت‌الله رئیسی در نشست خبری پایان سفر به کرمان: در دور دوم سفرها، گام‌های برتری را در جهت پیشرفت و عدالت برخواهیم داشت/ به وزرا تاکید شد اختیارات لازم به استانداران واگذار شود/ اصحاب رسانه با پیگیری روند اجرای مصوبات، دولت را در آبادانی استان‌ها یاری دهند‌ دکتر رئیسی در دیدار خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان استان کرمان: بنای دولت مردمی، توسعه شبکه نخبگانی در کشور و التزام به بهره‌گیری از نظرات نخبگان در اداره کشور است/ امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار بزرگ عدالت است/ نقش مردم در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در منظومه گفتمانی دولت مردمی بسیار موثر است دکتر رئیسی در اجتماع آحاد مردم بم: دولت اهتمام جدی دارد با توانمندسازی بخش‌ خصوصی گام‌های موثری در مردمی‌سازی اقتصاد بردارد/ اجرای عدالت بر مبنای سند آمایش سرزمینی مهم‌ترین ماموریت دولت است/ تمجید از صبوری مردم در مصیبت زلزله و تلاش برای بازسازی بم در آغاز دومین روز از سفر دولت مردمی به استان کرمان؛ رئیس جمهور مزار شهید سلیمانی و گلزار شهدای کرمان را زیارت کرد رئیس جمهور در دیدار با اقشار مختلف مردم جیرفت: وقتی در اجتماعات مردمی هستم احساس خستگی نمی‌کنم/ هرچه سریعتر منطقه ویژه اقتصادی جازموریان راه‌اندازی شود/ شرکت‌های معدنی منطقه مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند / استان جنوبی کرمان حتما تشکیل خواهد شد

دکتر رئیسی در دیدار خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان استان کرمان:

بنای دولت مردمی، توسعه شبکه نخبگانی در کشور و التزام به بهره‌گیری از نظرات نخبگان در اداره کشور است/ امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار بزرگ عدالت است/ نقش مردم در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در منظومه گفتمانی دولت مردمی بسیار موثر است

رئیس جمهور نقش مردم در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها را در منظومه گفتمانی دولت مردمی بسیار موثر توصیف و تصریح کرد: دولت مردمی به دنبال ایجاد تحولی اساسی بر محور عدالت است و ایجاد این تحول در گرو نقش آفرینی همه آحاد جامعه است.

دکتر رئیسی در اجتماع آحاد مردم بم:

دولت اهتمام جدی دارد با توانمندسازی بخش‌ خصوصی گام‌های موثری در مردمی‌سازی اقتصاد بردارد/ اجرای عدالت بر مبنای سند آمایش سرزمینی مهم‌ترین ماموریت دولت است/ تمجید از صبوری مردم در مصیبت زلزله و تلاش برای بازسازی بم

رئیس جمهور در اجتماع مردم بم، اجرای عدالت بر مبنای سند آمایش سرزمینی را مهم‌ترین ماموریت دولت برشمرد و بر بهره‌گیری از نخبگان بومی در همه استانها، از جمله استان کرمان تاکید کرد.

در آغاز دومین روز از سفر دولت مردمی به استان کرمان؛

رئیس جمهور مزار شهید سلیمانی و گلزار شهدای کرمان را زیارت کرد

رئیس جمهور در آغاز دومین روز سفر دولت مردمی به استان کرمان در گلزار شهدای کرمان حضور یافت و ضمن زیارت مزار شهید حاج قاسم سلیمانی یاد مجاهدت‌های شهیدان به ویژه سیدالشهدای مقاومت را گرامی داشت.

رئیس جمهور در دیدار با اقشار مختلف مردم جیرفت:

وقتی در اجتماعات مردمی هستم احساس خستگی نمی‌کنم/ هرچه سریعتر منطقه ویژه اقتصادی جازموریان راه‌اندازی شود/ شرکت‌های معدنی منطقه مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند / استان جنوبی کرمان حتما تشکیل خواهد شد

دکتر رئیسی با تاکید بر ضرورت حضور میدانی دولتمردان برای غلبه بر مشکلات مزمن کشور، گفت: لذت من با مردم و در میان مردم بودن، گوش سپردن به سخنان و رفع دغدغه‌های آنان است. لذت‌بخش‌ترین لحظات زندگی‌ام زمانی است که احساس کنم گره‌ای از زندگی مردم گشوده شده است.

در ادامه برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان کرمان انجام شد؛

حضور آیت‌الله رئیسی در جمع مردم روستای کروچان کرمان با وجود طوفان شن

طوفان شن هم مانع از حضور رئیس جمهور در جمع مردم روستای کروچان از توابع زهکلوت در جنوب استان کرمان نشد.

در ادامه برنامه‌های سفر دولت مردمی به کرمان؛

دکتر رئیسی با مردم روستای تنگ‌شاه کرمان دیدار و گفتگو کرد

رئیس جمهور با مردم روستای محروم تنگ‌شاه، از توابع عنبرآباد کرمان دیدار و گفتگو کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.

آیت الله رئیسی در اجتماع اقشار مختلف مردم کرمان:

برخی سعی کردند دولت را به حاشیه‌ها بکشانند، اما به عنوان خدمتگزار به دولتمردان تأکید کردم به هیچ عنوان گرفتار حاشیه‌ها نشوید/ آمارها نشان می‌دهد وعده‌های دولت در ایجاد اشتغال برای سال اول محقق شده است/ اهتمام دولت برای رفع عقب‌ماندگی‌ها در حوزه عدالت اجتماعی، اجرای عدالت و اصلاحات اقتصادی

رئیس جمهور با اشاره به اینکه به عنوان خدمتگزار مردم اجازه ندادم دولت گرفتار حاشیه‌ها شود، اظهار داشت: دولت مردمی با پرهیز از حاشیه‌ها توانسته وعده‌های خود در زمینه ایجاد اشتغال، ساخت مسکن، رفع عقب‌ماندگی‌ها در حوزه عدالت اجتماعی، توسعه روابط همسایگی و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را محقق کند.

دکتر رئیسی در نشستی با جمعی از فعالان اقتصادی کرمان:

خودکفایی، استقلال و عزت کشور را در گرو تقویت رونق تولید است/ فعالان اقتصادی افسران حوزه تولید کشور هستند/ دولت مردمی گام‌های موفقی در رفع موانع داخلی رشد اقتصادی و تسهیل تعاملات تجاری خارجی برداشته است

رئیس جمهور در جمع فعالان اقتصادی استان کرمان، با تشریح اقدامات و برنامه‌های دولت در راستای رونق تولید در کشور، گفت: رونق تولید کلید غلبه بر همه مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری و اولویت اصلی کشور در شرایط فعلی است.

دکتر رئیسی در بدو ورود به استان کرمان:

مکتب شهید سلیمانی همواره باید مورد توجه همگان قرار گیرد/ کرمان بهشت معادن ایران است/ با وجود ظرفیت‌های متنوع فقر و محرومیت در استان پذیرفتنی نیست

آیت الله رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمان در حوزه‌هایی چون کشاورزی، باغداری، معادن، مراکز متعدد علمی، نیروی انسانی کارآمد و جوان، گفت: با وجود ظرفیت‌های متنوع وجود فقر و محرومیت در استان پذیرفتنی نیست.

در آخرین مقصد از دور نخست سفرهای استانی دولت مردمی؛

آیت‌الله رئیسی وارد استان کرمان، دیار کریمان شد

رئیس جمهور در سی و یکمین سفر از دور نخست سفرهای استانی، دقایقی قبل وارد مرکز استان کرمان شد.

پیام تسلیت رئیس جمهور به مناسبت درگذشت همسر شهید مصطفی اردستانی

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت همسر شهید سرلشکر خلبان مصطفی اردستانی تصریح کرد: بی‌تردید رشادت‌های مجاهدانی همچون خلبان شهید اردستانی در مقاطع حساس دفاع از ارزش‌ها در سایه همراهی‌های بی‌دریغ چنین بانوان صبور و فداکاری بود که عزت و اقتدار را برای میهن اسلامی به ارمغان آوردند.

رئیس جمهور درگذشت برادر آیت‌الله طه‌محمدی را تسلیت گفت

رئیس جمهور در پیامی درگذشت برادر آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

پیام تسلیت رئیس جمهور به مناسبت درگذشت مادر شهیدان قاسمی

دکتر رئیسی با صدور پیامی درگذشت مادر 3 شهید دفاع مقدس را تسلیت گفت و از درگاه خداوند برای آن مرحومه علوّ درجات و همجواری با فرزندان شهیدش مسألت کرد.

رئیس جمهور درگذشت شاعر پرآوازه کشورمان، امیرهوشنگ ابتهاج را تسلیت گفت

رئیس جمهور در پیامی درگذشت شاعر پرآوازه کشورمان، مرحوم امیر هوشنگ ابتهاج را به خانواده، جامعه فرهنگی و هنری و مردم ادب‌پرور ایران تسلیت گفت.

در جلسه هیات دولت تصویب شد؛

تصویب آیین نامه‌های حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه‌های اقتصاد، علوم و صنعت/ موافقت با ‌آیین نامه اجرایی قانون نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

در جلسه صبح روز چهارشنبه هیات دولت که به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، آیین نامه‌های حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه‌های اقتصاد، علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت، معدن و تجارت، به تصویب رسید.

آیت‌الله رئیسی در جلسه هیات دولت:

دولت سیزدهم بنا دارد عقب ماندگی‌ها در حوزه هوافضا را جبران کند/ همکاران دولت در تعاملی سازنده با اصحاب رسانه، اقدامات دولت را به مردم گزارش دهند/ کسانی که دلسوز ایران و اسلام‌ند، قدردان مجاهدت‌های مدافعان حرم هستند

رئیس جمهور اظهار داشت: در آینده شاهد رونمایی از دستاوردهای جدیدی در زمینه دانش هوافضا خواهیم بود که کمک شایانی به محیط زیست، اکتشافات معدنی، مدیریت مخاطرات طبیعی و پایش مرزها می‌کند.

آیت‌الله رئیسی در دیدار جمعی از فعالان مردمی راهپیمایی اربعین:

سیاست قطعی دولت، استفاده از ظرفیت‌های مردمی در برگزاری مراسم اربعین است/ از شکل گیری ستاد مردمی اربعین حمایت می‌کنیم و آن را به رسمیت میشناسیم/ کلیه استانداران و مسولین دولتی موظف به حمایت و میدان دادن به ستادهای مردمی اربعین هستند.

رئیس جمهور با استقبال از پیشنهاد تشکیل ستاد مردمی اربعین گفت: سیاست قطعی دولت، استفاده از ظرفیت‌های مردمی در برگزاری مراسم اربعین است و از شکل‌گیری ستاد مردمی اربعین حمایت می‌کنیم و آن را به رسمیت می‌شناسیم.

با حضور رئیس جمهور انجام شد؛

بررسی آخرین وضع بازار سرمایه در جلسه ستاد اقتصادی دولت/ اتخاذ تصمیماتی برای بهبود روند و ثبات‌بخشی به بازار سرمایه

آخرین تحولات مربوط به بازار سرمایه در جلسه ستاد اقتصادی دولت مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در راستای ثبات‌بخشی و بهبود روند این بازار اتخاذ شد.

دکتر رئیسی درگذشت پدر سردار غلامرضا سلیمانی را تسلیت گفت

رئیس جمهور در پیامی درگذشت پدر سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین را تسلیت گفت.

با حضور رئیس جمهور؛

مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد (ع) در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد

مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد (ع) با حضور آیت الله رئیسی، در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

آیت‌الله رئیسی فرارسیدن روز ملی سنگاپور را تبریک گفت

دکتر رئیسی در پیامی فرارسیدن روز ملی سنگاپور را به رئیس جمهور و مردم این کشور تبریک گفت.

دکتر رئیسی در پیامی به مناسبت روز خبرنگار:

امروز نقش اصحاب رسانه، در ایستادگی در برابر امواج دروغ و فریب، بیش از همیشه مهم است/ تعالی ایران جز در سایه اطلاع‌رسانی منصفانه و مسئولانه به دست نخواهد آمد/ روز خبرنگار، مجالی برای پاسداشت شفافیت و حق مردم بر دانستن است

رئیس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار آورده است: روز خبرنگار، علاوه بر گرامیداشت مسئولیت و جایگاه مهم خبرنگاران، مجالی برای پاسداشت حقیقت‌جویی، شفافیت و حق مردم بر دانستن و دسترسی آزاد به اطلاعات است.