رییس‌ جمهور در دیدار پادشاه لسوتو:

توسعه مناسبات با کشورهای آفریقایی برای ایران حائز اهمیت است/ تاکید بر معرفی ظرفیت های همکاری فعالان اقتصادی دو کشور

رییس‌ جمهور در دیدار پادشاه لسوتو با بیان اینکه توسعه مناسبات دوستانه با کشورهای آفریقایی همواره برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت بوده، اظهار امیدواری کرد این سفر آغازی برای توسعه همکاری‌ها و مناسبات ایران و لسوتو باشد.

شناسه خبر: 99989 -

يکشنبه 15 مرداد 1396 - 13:27

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی به وی برای حضور در مراسم تحلیف دوره دوازدهم ریاست جمهوری  گفت: دو ملت ایران و لسوتو از نظر افکار، اعتقادات، آرزوها و آرمان‌ها با هم نزدیک هستند و این اشتراکات فرهنگی، پایه و فرصتی است تا بتوانیم از آن به نفع ملت‌ها استفاده کنیم.

رییس‌ جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی برای گسترش روابط میان دو کشور قایل نیست، بر ضرورت نزدیکی شرکت‌ها و بخش‌های اقتصادی و فرهنگی و شناساندن ظرفیت‌های موجود در دو کشور تأکید کرد.

دکتر روحانی همچنین همکاری، مشارکت و رایزنی ایران و لسوتو در رابطه با حل و فصل مشکلات و معضلات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله مبارزه با تروریسم و جلوگیری از توسعه آن را حائز اهمیت دانست.

"لتسی سوم " پادشاه لسوتو نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهور کشورمان و تقدیر از میهمان‌نوازی شایسته جمهوری اسلامی ایران، گفت: دوستی و صمیمیت نزدیکی میان دو ملت ایران و لسوتو وجود دارد و امیدوارم این سفر موجب توسعه روابط و همکاری‌ها میان دو کشور باشد.

پادشاه لسوتو اظهار داشت: ما به همزیستی مسالمت‌آمیز، عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها و آرامش، صلح و امنیت، احترام می‌گذاریم و خواستار توسعه روابط و همکاری‌ با ایران و همه کشورهایی هستیم که در این راستا حرکت می‌کنند.

لتسی سوم همچنین خواستار افزایش دوستی، همکاری‌، مشارکت و حمایت ایران از لسوتو در سازمان‌های بین‌المللی شد.

شناسه خبر: 99989

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده