معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار رییس بنیاد صلح ساساکاوا ژاپن:

دولت ژاپن در روابط منطقه ای جایگاه مهمی برای ایران دارد

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری در حاشیه حضور در دومین سمپوزیوم «زنان ایران و ژاپن» در توکیو در دیدار با یوهی ساساکاوا رییس بنیاد صلح ساساکاوا و بانی این نشست، با اشاره به اهمیت توسعه روابط با کشورهای مختلف در دولت یازدهم، برگزاری مشترک این سمپوزیوم با ژاپن را نمودی از اراده کشورمان برای تعامل سازنده و گسترش روابط خارجی عنوان کرد.

شناسه خبر: 97790 -

پنجشنبه 28 بهمن 1395 - 08:32

شهیندخت مولاوردی گفت: دولت ژاپن جایگاه مهمی در روابط منطقه ای برای ایران دارد و دولت یازدهم با رویکرد برد – برد به دنبال توسعه همکاریها و تبادل تجارب با کشورهایی است که علاوه بر نگاه جهانی، راهبردهای بومی و محلی موفقی داشته اند. ژاپن ازجمله کشورهایی است که ظرفیتهای مختلفی در حوزه تکنولوژی و فناوریهای نوین، توسعه بنیادها و شرکتهای فعال ایجاد کرده و این بخش ظرفیت مهمی را برای تبادل تجارب فراهم می آورد.

مولاوردی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در حال حاضر نیمی از جمعیت کشورمان را جوانان تشکیل می دهند که نیمی از آنان دختران هستند، اظهار داشت: امروز این موضوع به عنوان امری بدیهی پذیرفته شده که زنان در ترویج صلح، حفظ محیط زیست و توسعه آموزش نقش مهمی دارند. با توجه به ترکیب جمعیتی جوان کشورمان، محوریت یافتن موضوع زنان و خانواده در برنامه های مشترک ایران و ژاپن با توجه به اشتراکات فرهنگی دوطرف، فرصت خوبی برای تعمیق روابط است.

یوهی ساساکاوا رییس بنیاد صلح ساساکاوا نیز در این دیدار مهمترین ماموریت بنیاد تحت مدیریت خود و فعالیتهای آن را ایفای نقش فعال در جامعه بین الملل به منظور گسترش فرهنگ صلح و توسعه گفتمان صلح عنوان کرد.

ساساکاوا ابراز امیدواری کرد که برنامه های مشترک در این حوزه بتواند ترویج کننده گفتمان صلح و دوستی توسط دو کشور باشد.

شناسه خبر: 97790

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده