معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار نخست وزیر سوئد:

سوئد در حافظه تاریخی ایرانیان از تصویر مثبت و شایسته ای برخوردار است/ اجرای کامل برجام مستلزم تعهد همه طرفین به این توافق است

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه سوئد در حافظه تاریخی ایرانیان از تصویر مثبت و شایسته ای برخوردار است، گفت: حضور سوئد در جمع اعضای غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل فرصتی است تا از ظرفیت آن بعنوان کشوری چند جانبه گرا و میانه رو در حل و فصل درگیری ها در منطقه و جهان و ایجاد ثبات استفاده شود و قطعنامه 1325نیز در زمینه حضور زنان در پروسه صلح و امنیت در جهان مورد توجه جدی قرار گیرد.

شناسه خبر: 97705 -

يکشنبه 24 بهمن 1395 - 12:56

شهیندخت مولاوردی روز یکشنبه در دیدار استفان لوفون نخست وزیر سوئد با اشاره به روند رو به رشد روابط و مناسبات تهران استکهلم بویژه بعد از توافق برجام اظهار داشت: ترکیب هیات همراه نخست وزیر سوئد نشان دهنده عزم جدی این کشور برای گسترش روابط  با ایران است و معتقدیم تبادل هیات های مختلف بین دو کشور یکی از راه های ایجاد روابط  مستقیم میان دو ملت است.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با قدردانی از مواضع متعادل سوئد در جریان مذاکرات هسته ای کشورمان ، خاطرنشان کرد: برجام می تواند الگو و الهام بخش برای حل و فصل مشکلات دیگری باشد که امروز در سطح جهان و منطقه شاهد آن هستیم .

مولاوردی تاکید کرد: اجرای کامل برجام مستلزم تعهد همه طرفین به این توافق است . جمهوری اسلامی ایران صادقانه وارد این مذاکرات هسته ای شده و به تمام تعهدات خود در یکسال گذشته عمل کرده است.

وی همچنین با اشاره به امضای یادداشت تفاهم همکاری در حوزه زنان و خانواده بین ایران و سوئد گفت: امیدوارم با اجرای کامل این سند همکاری و تعریف برنامه های مشخص و با تبادل تجربیات بتوانیم گام های مفید و جدی در راستای ارتقاء وضعیت زنان برداریم و حضور قابل ملاحظه ایرانیان در سوئد نیز می تواند زمینه مناسبی برای توسعه روابط فرهنگی بین دو کشور باشد.

استفان لوفون نخست وزیر سوئد نیز در این دیدار، مذاکرات و سفر خود به تهران را بسیار سازنده و مفید توصیف کرد و اظهارداشت: این سفر اراده سوئد و عزم ما را برای تحکیم روابط  با جمهوری اسلامی ایران اثبات می کند و امیدواریم شاهد آینده خوبی در روابط  دو کشور باشیم.

نخست وزیر سوئد گفت که مصمم هستیم حجم تعاملات تجاری خود را با ایران به قبل از اعمال تحریم ها برسانیم و امیدواریم با اجرای توافقات انجام شده بین دو کشور بتوانیم روابط پایدار و خوبی را ایجاد کنیم .

استفان لوفون خاطرنشان کرد: سوئد از اجرای کامل توافق برجام حمایت می کند و تمامی تلاش خود را برای اجرای آن و ایجاد روابط مالی و بانکی بکار می گیرد.

شناسه خبر: 97705

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده