حجت الاسلام انصاری در دیدار خانواده شهید جنتی:

شهید حجت الاسلام جنتی آبروی روحانیت بوده و هستند

معاون حقوقی رییس جمهوری در ادامه سفر خود به استان البرز، در منزل شهید حجت الاسلام جنتی از مبارزین نهضت و انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس حضور یافت و با تجلیل و قدردانی از تلاش ها و جانفشانی های این شهید ، بر ادامه راه شهدای والامقام تاکید کرد.

شناسه خبر: 97558 -

سه شنبه 19 بهمن 1395 - 12:17

 حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری شامگاه دوشنبه در این دیدار با اشاره به اینکه آقای جنتی در طول دوران نهضت و انقلاب اسلامی، در منطقه کرج نقش هدایتگری فکری داشت، تاکید کرد: ایشان آبروی روحانیت بوده و هستند و نسل جدید باید با مطالعه دقیق تر تاریخ انقلاب، مطلع شود که چه سرمایه هایی در مسیر انقلاب اسلامی هزینه شدند و این انقلاب از چه مسیر سختی به پیروزی رسید.

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه انسان وقتی یاد کسانی می افتد که در دوران غربت امام خمینی(ره) به او و راهش ایمان آوردند و ایستادگی کردند، احساس کوچکی و حقارت می کند، گفت: افراد زیادی در دورانی که کسی امام خمینی را نمی شناخت، اطراف او گرد آمدند که بعضی از ایشان با همه مجاهدتها و ایثارگری ها پس از پیروزی انقلاب نیز تصمیم گرفتند در گمنامی به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خدمت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری افزود: این شهید والامقام پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثر و پررنگی در هدایت حرکتهای انقلابی مردم به ویژه در کرج داشت. ایشان اولین اعتصاب عمومی در مجموعه جهان چیت را رهبری فکری کرد و در سد کردن راه لشکر زرهی قزوین در 19 بهمن 57 که برای سرکوب تظاهرات مردم عازم تهران بود، نقش موثر ایفا کرد.

اعضای خانواده حجت الاسلام جنتی نیز در این دیدار با بیان اینکه متاسفانه حرکت مردم کرج در 19 بهمن 57 در سد کردن راه لشکر زرهی قزوین به سمت تهران در تاریخ انقلاب آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است، خواهان بازنگری در این زمینه و ثبت این حرکت به عنوان افتخار مردم استان البرز و سهم آنان در پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام جنتی از مبارزین پیش از انقلاب اسلامی و مجاهدین و رزمندگان دوران دفاع مقدس در سال 86 بر اثر جراحات وارده از دوران دفاع مقدس به شهادت رسید.

شناسه خبر: 97558

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده