حجت الاسلام انصاری در دیدار خانواده شهیدان پناهی:

عزت ، قدرت و عظمت جمهوری اسلامی به پشتوانه خون شهیدان است/ رشد و پیشرفت ایران فقط در پرتو اتکا به فرهنگ ایثار و معنویت محقق خواهد شد

معاون حقوقی رییس جمهوری، فرهنگ شهادت و یاد شهدا را پشتوانه تداوم نهضت و انقلابی دانست که امام راحل آن را بنیان گذاشت و شهدا برای استقرار و حفظش جانشان را ایثار کردند و اظهار داشت: دولت یازدهم از ابتدا این افتخار را داشت که خود را خدمتگزار ایران به عنوان خانه شهدا و خانواده های شهدا بداند. اعتقاد راسخ داریم که رشد و پیشرفت این کشور فقط در پرتو اتکا به فرهنگ ایثار و معنویت که شهدا پیرو آن بودند، محقق خواهد شد.

شناسه خبر: 97532 -

دوشنبه 18 بهمن 1395 - 14:48

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری روز دوشنبه در ادامه برنامه های سفر به استان البرز در دیدار با خانواده شهیدان پناهی که سه فرزندشان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند، گفت: این انقلاب و آزادی ما دستاورد خون شهدا و فداکاری خانواده شهدا و بخصوص والدین شهداست که حق بزرگی به گردن همه ملت ایران دارند.

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: در سفری که به مناسبت ایام دهه مبارک فجر به کرج داشتم فرصت را مغتنم شمردم تا دیداری هم با شما به نمایندگی از خانواده های شهدای استان داشته باشم تا هم از شما قوت قلب بگیریم و هم از نورانیت شما بهره مند شویم.

حجت الاسلام انصاری به خانواده پناهی بابت تقدیم سه فرزندشان در راه اسلام تبریک گفت و خاطرنشان کرد: فرزندان شهید شما همچون مدال افتخاری بر سینه شما هستند و باید به خود ببالید که سه فرزند شما به عنوان اصحاب رسول الله پذیرفته شده اند. اگر چه فقدان آنها برای شما داغی سنگین است، اما این شهیدان سرمایه و پشتوانه انقلاب اسلامی هستند و عزت و قدرت و عظمت جمهوری اسلامی به پشتوانه خون همین شهیدان است.

وی تصریح کرد: در 38 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی سپری شده، عامل اصلی حفظ ایران از هر تهدیدی همین روحیه معنویت و ارتباط با خدا نزد مردم بوده است.

دکتر انصاری گفت: باید وحدت کلمه و اخلاق کریمه مدنظر قرآن را در جامعه محقق کنیم و زبان پیامبر را که زبان صلح ، آشتی ، وحدت و حفظ احترام است برای تعامل با یکدیگر انتخاب کنیم و اینکه گاهی رسانه ها و تریبونها عرصه تهمت و تخریب و غیبت می شوند، باعث تاسف خواهد بود.

در این دیدار پدر و مادر شهیدان پناهی نیز از اینکه مسئولان دولت با وجود همه مشغله های کاری، شهیدان و خانواده شهدا را فراموش نمی کنند، تشکر کرده و اظهار کردند که این انقلاب و نظام پس از خون شهدا، با درایت مسئولان و زحمت کشان در عرصه های مختلف به ویژه دولت حفظ شده و رشد کرده است.

شناسه خبر: 97532

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده