دکتر امین زاده به نمایندگی از دولت و در دیدار خانواده یکی از آتش نشانان مفقود حادثه پلاسکو:

امروز آتش نشانان کشورمان، قهرمانان بزرگ همه ایرانیان و بخش بزرگی از افکار عمومی جهان هستند

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی، در پی حادثه ناگوار آتش سوزی و فروریزش ساختمان پلاسکو، روز چهارشنبه به نمایندگی از دولت با خانواده یکی از این آتش نشانان فداکار، دیدار و گفت وگو کرد.

شناسه خبر: 97372 -

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 17:07

دکتر الهام امین زاده با حضور در منزل پدری امیرحسین داداشی، خطاب به پدر و مادر وی، اظهارداشت: فرزند شما و دیگر آتش نشانان، امروز قهرمانان بزرگ همه ایرانیان فارغ از هر مرام و مسلکی هستند و شجاعت و شهامت آنان زبانزد ایرانیان و افکارعمومی جهان است.

وی با اشاره به اینکه پدر خانواده نیز خود از بازنشستگان سازمان آتش نشانی است، گفت: این برای مردم، کشور و دولت مایه افتخار است که چنین خانواده های بزرگوار، از خودگذشته و ایثارگر در جامعه داریم.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی اظهارداشت: همانطور که دکتر روحانی رییس جمهوری هم گفتند، همگان از این حادثه درس بزرگی گرفتند. تحقیقات و بررسی های لازم در این زمینه آغاز شده تا همه بخشهای مرتبط نقائص موجود را برطرف کنند تا پس از این آتش نشانان با مخاطراتی غیر از آنچه به طور طبیعی از ناحیه کارشان به آنها وارد می شود، مواجه نشوند.

دکتر امین زاده با اشاره به گزارش هایی که نشان می دهد افرادی که در محل آتش سوزی حضور داشته اند، ابتدا خود اقدام به مهار آتش کرده و وقتی در این کار ناموفق بوده اند، به آتش نشانی اطلاع داده اند، تصریح کرد: امیدوارم رسانه ها و به ویژه صدا و سیما در این زمینه اطلاع رسانی و آموزش های لازم را ارائه کند تا مردم بدانند اقدامات اولیه لازم در مواجهه با هر نوع آتش سوزی کدام هستند و نکته مهم تر اینکه باید بلافاصله به آتش نشانی اطلاع دهند.

وی خاطرنشان کرد: تهران شهری بزرگ و با مشکلات شهری فراوان است و دولت آماده کمک به تامین تجهیزات به روز آتش نشانی است. از سوی دیگر در پی این حادثه ما به دنبال اصلاح برخی مواد قانونی هستیم که نحوه اجرای آنها مبهم است.

پدر و مادر امیرحسین داداشی آتش نشان مفقود حادثه پلاسکو نیز در این ملاقات در سخنانی، خدمت به مردم و امدادرسانی به شهروندان در مواقع خطر و حادثه را برای آتش نشانان عشقی بزرگ و عمیق توصیف کردند و گفتند که ما با وجود درگیری روزانه با مخاطرات شغلی آتش نشانی به امیرحسین اجازه انتخاب این شغل را دادیم چرا که او عاشق کمک به مردم بود.

شناسه خبر: 97372

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده