معاون کل نهاد ریاست جمهوری در دیدارخانواده شهید صفرخانی:

همواره محتاج درس آموزی از صبر، همت بلند، بزرگواری و ایثار خانواده شهدا هستیم

معاون کل نهاد ریاست جمهوری با حضور در منزل شهید علی اصغر صفرخانی با پدر و مادر این شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 96781 -

سه شنبه 23 آذر 1395 - 20:13

مرتضی بانک عصر سه شنبه در دیدار حاج علی اکبر صفرخانی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و پدر یک شهید و دو جانباز گفت: خون شهدا زیربنای همه تلاشها برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری در این دیدار که به همت مرکز بسیج نهاد ریاست جمهوری و با حضور حجت الاسلام ولی زاده  مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری و منصفی مسوول  مرکز بسیج این نهاد برگزار شد، اظهار داشت: ما همواره محتاج درس آموزی از صبر، همت بلند، بزرگواری و ایثار شما خانواده شهدا هستیم و امیدوارم هیچ گاه راه و اهداف بلند این شهیدان فراموش نشده و ما همواره رهرو این راه باشیم.

بانک تصریح کرد: همه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی محتاج دعای خیر شما خانواده شهدا هستند و وجود شما برای این نظام خیر، نعمت و برکت است.

همچنین در این دیدار، حاج علی اکبر صفرخانی که خود از بازنشستگان نهاد ریاست جمهوری است، گفت: فرزند شهیدم از ابتدای تشکیل بسیج در این مجموعه حضور داشت و تا پیش از آغاز جنگ تحمیلی برای حفاظت از بیت امام به جماران می رفت، اما با آغاز جنگ پیش من آمد و گفت که اینجا شهادت نصیب من نمی شود و اصرار کرد که به جبهه برود.

وی افزود: بالاخره علی اصغر در حالی که کمتر از 14 سال سن داشت، به جبهه رفت و در سال 65 و در 21 سالگی و در حالی که فرمانده گردان بود، در عملیات کربلای یک به شهادت رسید.

این پدر شهید با اشاره به اینکه علاوه بر علی اصغر دو پسر دیگرش به نامهای حسن و حسین نیز هم زمان با برادر دیگر خود در جبهه حضور داشتند، اظهار داشت: حسین نیز در ارتفاعات ماووت عراق دچار سرمازدگی شدید شده بود و هر دوپای او از کار افتاده بود.

حاج علی اکبر صفرخانی اضافه کرد: وقتی حسین را برای درمان به بیمارستان منتقل کردیم، پزشک حاضر در آنجا از پذیرش او خودداری می کرد و پس از اصرارهای فراوان من گفت که اصلا چرا گذاشتی فرزندت به جبهه برود که حالا اینگونه شود! معاون کل نهاد ریاست جمهوری نیز در واکنش به این سخنان بار دیگر از این خانواده شهید بابت عمری همراهی با نظام و انقلاب اسلامی تشکر کرد و گفت: واقعا بار سنگینی بر عهده همه مسئولان است چرا که این نظام با چنین مشقات و سختی هایی حفظ شده است.

بانک در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر از ایثار و صبر پدر و مادر شهید صفرخانی تجلیل کرد.

شناسه خبر: 96781

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده