در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی مصوب شد؛

تسویه بخشی از بدهی‌های دولت از طریق انتشار اوراق مشارکت خزانه اسلامی و صکوک اجاره/ صدور مجوز برای افزایش سرمایه ایران در گروه بانک جهانی/الحاق ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا / ادامه بررسی لایحه بانک مرکزی

در جلسه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکترحسن روحانی رییس جمهوری، تصویب شد که دولت بخشی از بدهی‌های خود را از طریق انتشار اوراق مشارکت خزانه اسلامی و صکوک اجاره تسویه کند.

شناسه خبر: 96744 -

يکشنبه 21 آذر 1395 - 20:50

هیات وزیران در این جلسه که عصر یکشنبه برگزار شد،  به وزارت نیرو اجازه داد نسبت به انتشار حداکثر مبلغ 22 هزار میلیارد ریال اوراق اسناد خزانه یا سایر اوراق اسلامی اقدام نماید.

دولت همچنین به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد برای طرح‌های زیرساخت مسکن مهر و تخفیف عوارض، پروانه، حمایت‌های مالی و تراکم و ایجاد تأسیسات عمومی تا حداکثر 10 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی منتشر کند.

همچنین بابت پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌ها (با اولویت شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت) تا سقف 25 هزار میلیارد ریال اوراق صکوک اجاره منتشر می‌شود.

 

صدور مجوز برای افزایش سرمایه ایران در گروه بانک جهانی

هیات وزیران در ادامه جلسه، مصوب کرد به منظور حفظ قدرت رأی و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در گروه بانک جهانی، نسبت به پذیره نویسی و افزایش سرمایه در هجدهمین دور افزایش سرمایه مؤسسه بین‌المللی توسعه (IDA18) به ارزش 30 میلیون دلار آمریکا در سه قسط مساوی طی سال‌های 1396 لغایت 1398 هجری شمسی اقدام شود.

 

لایحه الحاق ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا تصویب شد

لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا از دیگر مواردی بود که به تصویب هیات وزیران رسید.

 

تعیین دستگاه اجرایی طرف عضویت با بانک سرمایهگذاری زیرساخت آسیا

هیات وزیران، وزارت امور اقتصادی و دارایی را به عنوان دستگاه اجرایی طرف عضویت با بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا تعیین کرد.

 

ادامه بررسی لایحه بانک مرکزی

هیات وزیران در این جلسه همچنین به ادامه بررسی پیشنهادهای کارگروه منتخب درخصوص «لایحه

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» پرداخت و تعداد دیگری از مواد این لایحه را مورد بررسی و تصویب قرار داد.

شناسه خبر: 96744

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده