معاون حقوقی رییس جمهوری درمراسم سوگواری رحلت پیامبراسلام(ص):

سعادت و اقتدار کشور در گرو پیمودن خط روشن امام راحل است/ در جامعه اسلامی نباید حرمت کسی شکسته شود / رقابت سیاسی «بله»، اما له کردن منافع ملی، از بین بردن امید در جامعه و دروغگویی و تهمت «نه»

معاون حقوقی رییس جمهوری در مراسم سوگواری رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و علی ابن موسی الرضا(ع) تصریح کرد: سعادت مادی و معنوی، اقتدار و پیشرفت کشور در گرو پیمودن صادقانه خط روشن امام راحل است.

شناسه خبر: 96566 -

يکشنبه 7 آذر 1395 - 10:32

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری شنبه شب در .این مراسم که به همت شورای هماهنگی تشکل ها و فعالان گروههای خط امام شهرری برگزار شد، با بیان اینکه در 37 سال گذشته هر جا با جدیت راه امام پیموده شد، پیروزی ها و عزتها روزافزون شد و هر جا از این راه اندکی فاصله گرفتیم دچار خسران شدیم، اظهارداشت: در هر عرصه ای از حیات اجتماعی، ملاک و شاخص برای ما و برای انقلاب اسلامی خط امام است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، این انقلاب در هیچ کجای جهان بدون نام امام خمینی شناخته شده نیست.

وی در ادامه تبیین شخصیت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) را نیاز مبرم امروز جامعه بشری دانست و تصریح کرد: مرز بین حقیقت و خرافه خیلی باریک است و اگر خوب شناخته نشود، مبانی مترقی و احکام نورانی اسلامی به ضد خود تبدیل می شوند.

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهار داشت: برخی سعی می کردند شخصیت پیامبر غیربشری و فرا زمینی معرفی شود تا قابل اقتباس و پیروی نباشد، برای همین است که قرآن تاکید دارد که برای هدایت مردم رسولی را از جنس خودشان برانگیختیم.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری با بیان اینکه امروز جهان اسلام و امت پیامبر خاتم یکی از دشوارترین و غم بارترین مراحل تاریخی خود را طی می کند، خاطرنشان کرد: در دنیای امروز که دنیای ارتباطات، دانش، علم، فهم و تعقل است، جاذبه های اسلام می توانست و می تواند نسل بالنده این عصر را تغذیه فکری کند چرا که اسلام دینی است که معجزه اش از جنس کلام ، دانش و وحی است.

وی گفت: در دین اسلام این اندیشه، علم و تفکر است که مایه افتخار است. اسلام با آموزه های خود می تواند بشر گرفتار در بن بست های فکری، سیاسی و اخلاقی را نجات داده و جنگها را به صلح، دشمنی ها را به دوستی، ویرانه ها را به آبادی، بی عدالتی را به عدالت و ظلمها را به آرامش و مروت تبدیل کند.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به اینکه البته دشمنان اسلام هم بیکار ننشستند، اضافه کرد: بعد از جنگ سرد بزرگان صهیونیست در نشستی تحلیل کرده بودند که در آینده قدرت در اختیار کیست؟ آنها به این نتیجه رسیده بودند که پرچمدار ایدئولوژی برتر در جهان آینده مسلمانان و در میان مسلمانان در اختیار ایرانیان و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری ادامه داد: لذا دشمنان به نام اسلام و با ابزار تکفیر، سلفی گری، جمود، تحجر و خرافات جریان فکری راه انداختند و به جنگ اسلام و انقلاب اسلامی آمدند که امروز ثمرات این بذر شیطانی را در جهان اسلام در قالب جریانهای خشونت طلب و تروریستی می بینیم که هر روز به نام تشکیلاتی جدید سر بر می آورند و امروز داعش را به جان اسلام و جوامع اسلامی انداخته اند.

وی اظهارداشت: چهره ای از اسلام و دین که می رفت تا جهان را جذب کرده و در آمریکا و اروپا به سرعت در حال پیشرفت بود، با اقدامات تروریستی این گروهک های تروریستی که تحت نام اسلام انجام می دهند ، آسیب جدی دیده است.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: متاسفانه هزینه اقدامات جنایتکارانه این گروهک های تروریستی و نابودی زیرساختهای کشورهای اسلامی، با منابع مالی برخی کشورهای اسلامی و خیانت سران این کشورها  رخ می دهد و در این وضعیت جمهوری اسلامی ایران تکلیفی بزرگ بر عهده دارد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری با تاکید بر اینکه رسالت ما فراتر از حوزه شهرستان و استان و کشورمان است، خاطرنشان کرد: امروز آحاد ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در یک پیچ خطرناک از تاریخ اسلام، نقش بی بدیلی بر عهده دارد که کمترین کوتاهی در انجام وظیفه در این مسیر در پیشگاه خداوند ، تاریخ و مردم پذیرفته نیست.

وی گفت: در وهله اول وظیفه ما زدودن غبار تردید و توطئه از چهره ناب پیامبر(ص)، قران و احکام نورانی و فقه اسلامی است. باید چهره پیامبر را آنچنان که در قرآن تبیین شده، معرفی کنیم. این مصیبت بزرگی است که امروز با نام پیامبر وحشیانه ترین جنایات را در مقابل دوربین ها مرتکب می شوند.

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهار داشت: اسلام با شمشیر یا پول پیش نرفت بلکه با اخلاق و مهربانی و صلح دوستی پیامبراسلام(ص) پیش رفت.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی باید اخلاق پیامبری داشته باشد، اظهار داشت: در جامعه اسلامی نباید حرمت کسی شکسته شود، حق کسی تضییع و یا حقوق جامعه زنان پایمال شود. اگر دولت و نظام برای استیفای حقوق زنان و ایجاد آزادی بیان به میدان بیایند، نباید گفته شود که اینها روشنفکر بازی است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت نظام جمهوری اسلامی در تطهیر چهره غبار گرفته پیامبر در میانه جهل و تبلیغات سوء این روزها، بسیار سنگین است. با این وجود اگر امروز کشور به نام اسلام به خوبی اداره شود، رونق اقتصادی و اشتغال پایدار ایجاد شود و آزادیهای مشروع مردم در همه عرصه ها، در انتخابات و آزادی بیان و دیگر عرصه ها در حد اعلا تامین شود و کشور نمونه باشد، این بهترین تبلیغ برای چهره واقعی پیامبر و بهترین پاسخ به دشمنان اسلام است.

انصاری در ادامه سخنانش گفت: تعجب می کنم که بعضی از روی جهالت یا حسادت، کارشکنی هایی کرده و فکر می کنند اگر اینگونه القا کنند که دولت موفق نبوده، آنها قوت می یابند. در وضعیتی که همه دشمنان تلاش دارند ملت را مایوس کنند، عده ای نیز در داخل عملا همان مسیر را پی می گیرند و هر کار مثبتی در این دولت انجام می شود، یک طوری سعی می کنند آن را تخریب کنند.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به ارائه گزارشی از اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در جلسه دو هفته قبل مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی معاون اول رییس جمهوری، آن را بسیار افتخارآمیز و قانع کننده توصیف کرد و پرسید که چه اشکالی دارد که این گزارش از صدا و سیما و رسانه ها به شکل کامل پخش شود؟

حجت الاسلام و المسلمین انصاری با بیان اینکه هرگز ادعا نمی کنیم در کشور مشکلی نیست، ولی در این مدت این کشور ، به ثبات و امنیت پایدار رسیده است، اظهار داشت: مرتب در رابطه با امنیت کشور تبلیغ می کنند که درست هم هست و امروز کشورمان امنیتی بی مثال و حتی بالاتر از کشورهای اروپایی دارد، اما آیا این امنیت همین طوری به دست آمده است؟ هزینه های مالی آن از کجا تامین شده است؟ نیروهای بسیج، سپاه، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی که درود خدا بر همه آنها و دستشان را می بوسیم، بالاخره لجستیک و منابع مالی نمی خواهند؟

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: می گویند نگاه این دولت به خارج است! آیا نگاه این دولت به خارج است یا دولتی که در سال 91 شش و نیم میلیون تن گندم وارد می کرد و شعار استقلال اقتصادی هم سر می داد. این دولت در میانه این همه مشکلات و کمبودهای مالی، امسال به خودکفایی کامل در تولید گندم دست یافته است.

دکتر انصاری خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان در نیمه اول سال 92 که دکتر روحانی دولت را تحویل گرفت، فقط برای سه روز گندم داشت. کل ذخیره گندم کشور در آن مقطع 18 روز بود. امسال و در حال حاضر بیش از یکسال ذخیره گندم تولید داخلی داریم. این دستاورد بدون افزایش سطح زیرکشت و فقط با افزایش بهره وری به دست آمده است. آیا این اقتصاد مقاومتی نیست؟

معاون حقوقی رییس جمهوری پرسید تلاش برای رسیدن به سهم برابر در برداشت حوزه های مشترک نفتی و گازی با عراق و قطر، اقتصاد مقاومتی و نگاه به توانمندی های داخلی نیست؟

وی با اشاره به آمارهای دیگری از اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی از جمله تاسیس بیش از 2500 شرکت دانش بنیان و تقویت و حمایت مستمر آنها، گفت: در دولت گذشته بیش از 20 میلیارد دلار از محل فروش نفت ما در کشوری بلوکه ماند و آن کشور برای ما تعیین تکلیف می کرد که چه کالایی به جای پولمان وارد کنیم اما حالا این ما هستیم که تعیین می کنیم از کجا و چه کالایی بخریم که این به نفع کشور بوده و باعث انتقال تکنولوژی برتر نیز به کشور می شود. کشوری اروپایی آمده 4 میلیارد دلار در کشور سرمایه گذاری کرده و انتقال تکنولوژی هم انجام می شود، آن وقت باز می گویند چرا رفته اید سراغ اروپایی ها؟ معنای این حضور آن است که بازار ایران، بازار امنی برای سرمایه گذاری شده است و امنیت سرمایه گذاری ایجاد شده و روابط بین المللی اصلاح شده و سنگلاخ ناشی از تحریم ها برداشته شده است.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: البته عده ای ناراحتند که برجام دارد نتیجه می دهد. برخی خوشحال هم شده اند که حالا ترامپ درآمریکا سر کار آمده است و حرفهایی هم زده است. اما تکلیف ما را مقام معظم رهبری مشخص کرده که اگر آمریکایی ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می زنیم و این دقیق هم هست.

وی خاطرنشان کرد: اخلاق پیامبر اخلاق انصاف است، چرا این اخلاق در کشورمان رعایت نمی شود. بیایید رقابت سیاسی داشته باشیم، انتقاد سازنده کنیم، ولی منافع ملی را زیر پا له نکنیم، امید را از بین نبریم، اخلاق جامعه را فاسد نکرده دروغگویی و تهمت را منتشر نکنیم.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: طی دهها سال، دهها خبرگزاری و رسانه از پول این ملت انقلابی و از جیب ملت تاسیس شده اند و گویی رسالتشان فقط ناامید کردن، اهانت به رییس جمهوری، کوبیدن دولت و سیاه نمایی در عرصه تبلیغات است. خوب لااقل بروید از پول خودتان این کار را بکنید نه از پول ملت!  البته مردم این رسانه ها را می شناسند.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری تاکید کرد: ما نیاز به وحدت و انسجام داریم. من از تحلیلهای نادرست و شستشوی ذهن جوانان نگرانم. فضا سازی ، نفرت آفرینی و تخریب شخصیت های نظام ، جریانات سیاسی  و بزرگان و کسانی که با امام راحل بودند، صحیح نیست. این بذر کینه و نفرتی که می نشانند 10 سال دیگر چه محصولی تحویل می دهد؟

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: باید به انسجام ملی پایبند بوده و مدارا و اخلاق اسلامی را تمرین کرده تا به عادت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک هفته بسیج گفت: رییس جمهوری در جلسه چهارشنبه گذشته دولت سخنانی در توصیف بسیج داشتند که نظیر آن را در جامعیت نسبت به جایگاه و نقش بسیج در انقلاب ندیدم، اما دریغ از اینکه یک کلام از آن توسط برخی رسانه های مدعی پخش شود.

معاون حقوقی رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع)، درگذشت تعدادی از هموطنان مان در عملیات تروریستی در عراق و تصادف قطار در سمنان و همچنین درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی از مراجع عظام تقلید را تسلیت گفت.

شناسه خبر: 96566

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده