تقدیر دفتر رییس جمهوری از استقبال کم ‏نظیر مردم مومن و پر نشاط استان البرز از کاروان دولت تدبیر و امید

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی با تقدیر از استقبال صمیمی و کم ‏نظیر مردم مومن و پر نشاط استان البرز از کاروان دولت تدبیر و امید، ابراز امیدواری کرده است با اجرایی شدن طرح های مهمی که در این سفر به تصویب رسید، گام های بلندتری در زمینه حل مشکلات مردم استان برداشته شود.

پنجشنبه 27 آبان 1395 - 13:26

متن پیام دفتر رییس جمهوری به این شرح است

بسم الله الرحمن الرحیم

استان البرز در دامنه رشته‌کوه رفیع، پربرکت و طبیعت چشم ‏نواز البرز، گرچه در تقسیمات کشوری پیشینه ‏ای کوتاه دارد اما سرزمین مردمانی اصیل و متدین است که در گذر تحولات اجتماعی کشور به ویژه طی یکصدسال اخیر، چهره های ماندگاری از حکمت و آزادگی و رشادت؛ نظیر مرحوم آیت الله طالقانی تا شهیدانی چون سرلشکر فلاحی و حسین فهمیده را در سرنوشت ایران اسلامی نقش آفرین ساخته است.

این استان جوان که سرزمین فرصتها و ظرفیت ها است و به حق عنوان "ایران کوچک" را بر خود گرفته؛ میزبان رئوف ساکنان و اقوامی گوناگون از سراسر کشور است که با وحدت و همدلی در کنار هم زندگی می‏ کنند و الگویی باشکوه از حیات اجتماعی ما را متجلی کرده است.

همراه با شمیم اربعین شهادت سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت؛ استقبال صمیمی و کم ‏نظیر مردم مومن و پر نشاط استان البرز از کاروان دولت تدبیر و امید، بار دیگر صحنه هایی به یاد ماندنی از همدلی و همزبانی آفرید و خادمان ملت را، همچنان دلگرم به حمایت عمومی، در ایفای خدمت و مسئولیت های خطیر ملی مصمم تر ساخت.

دیر زمانی است که نابسامانی‌های ناشی از مهاجرت‏های مداوم و مشکلات زیست‏ محیطی، همنشینی با پایتخت و تراکم حجم ترافیکی در گذرگاهها و ... آسیب‏های نگران‏ کننده ‏ای در بافت های طبیعی و مسکونی این منطقه وارد آورده است. علیرغم این، مردم فهیم و بردبار آن، به رغم برخی تنگناها و مشکلات، همواره بر قابلیت‏ها و ظرفیت‏های موجود تکیه داشته و نقشی موثر و سازنده در عرصه تولید و استقلال ایران عزیز داشته ‏اند.

دولت تدبیر و امید با درک صحیح از این شرایط، برای پاسخگویی به مطالبات و حل مشکلات مردم استان و برطرف ساختن موانع واحدهای تولیدی و صنعتی، اشتغال آفرینی و رونق اقتصادی بیشتر؛ و همچنین نیازهای زیرساختی، حمل و نقل و سلامت، توجه ویژه داشته است و امیدواریم با اجرایی شدن طرح‌های مهمی که در همین راستا و در این سفر به تصویب رسید، ‏گام های بلندتری در این زمینه برداشته شود.

برخود فرض می‌دانیم به پاس استقبال پر شکوه و میزبانی و همراهی دلگرم ‏کننده با کاروان دولت تدبیر و امید؛ از اقشار مختلف مردم، نمایندۀ محترم ولی فقیه، ائمة محترم جمعه و جماعات، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران، فرهنگیان، دانشگاهیان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، اصناف، کارگران، اصحاب رسانه، جوانان پرشور و بانشاط، نیروهای نظامی و انتظامی مقتدر و سایر اقشار و گروه‌های سیاسی و اجتماعی استان البرز صمیمانه تقدیر و تشکر کنیم.

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران

شناسه خبر: 96424