با حضور معاون اجرایی رییس جمهور

مرکز ارتباطات مردمی استان البرز افتتاح شد

با حضور دکتر محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری، سامانه 111 مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در استان البرز افتتاح شد.

شناسه خبر: 96367 -

سه شنبه 25 آبان 1395 - 16:33

شریعتمداری قبل از افتتاح سامانه 111 با حضور در مقابل یادمان شهدای استان البرز با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای استان ادای احترام کرد.

در مراسم افتتاح سامانه سامد استان البرز جمعی از مسئولان کشوری و استانی همچون سیدحمید طهائی استاندار البرز، اسماعیل سماوی رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، فرمانداران شهرستان‌های استان البرز، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان البرز، برخی از اعضا شورای شهر البرز و جمعی از خانواده شهدا حضور داشتند.

دکتر شریعتمداری در مراسم افتتاح مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری که پیش از ظهر امروز برگزار شد گفت: رییس‌جمهور بیش از 30 سفر داشته‌اند که در کل سفرها تا کنون مرکز ارتباطات مردمی با فعالیت بیش از هزار نفر در حوزه ستادی و 27 هزار نفر کارشناس از دستگاه های اجرایی مختلف، دولت را همراهی کرده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در مجموع سفرهای استانی یک میلیون و 643 هزار و 474 پیام تلفنی دریافت شده است، گفت: به اغلب این پیامها متناسب با بضاعت دولت رسیدگی شده است.

دکتر شریعتمداری همچنین با بیان اینکه در سفرهای استانی یک میلیون و 63 هزار و 750 نامه دریافت شده است، افزود: 22 هزار و 526 مورد خاص و نادر در استانها که به مراکز ارائه شده بود، مورد توجه ویژه دولت قرار گرفته است.

شریعتمداری در ادامه با بیان اینکه امروز یکی از خدمات نوآورانه دولت خدمتگزار یازدهم در استان البرز افتتاح شد گفت: این مرکز بر پایه اندیشه و تدبیر شکل گرفته است و افراد زیادی در ایجاد این فکر و انگیزه نقش داشتند.

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: این آخرین سفر رییس جمهوری در دور اول است و آخرین سامانه مرکز ارتباطات مردمی در دور اول سفرهای استانی افتتاح می شود که در این رابطه از سوی مسئولان مربوطه اقدامات مجدانه و شایسته ای صورت گرفته است.

وی با اشاره به حدیث قدسی که بر سر در این ستاد نصب شده است گفت در این حدیث آمده «مردم خانواده من هستند، پس محبوبترین آنان نزد من کسانی هستند که با مردم مهربان تر و در راه برآوردن نیازهای آنان کوشاتر باشند» که بر مبنای این حدیث دریافت عزتمندانه نظرات، پیشنهادات و مشکلات مردمی از طریق این مرکز از افتخارات دولت یازدهم به شمار می رود.

دکتر شریعتمداری با بیان اینکه در این جمع کانونی از نور و نشاط حاضر است گفت: جمع بزرگی از کارشناسان از افراد کاردان و متخصص استان هستند که در 4 شیفت 220نفره اقدام به دریافت نظرات، مطالبات و پیشنهادات مردم می کنند.

معاون اجرایی رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نرخ بیکاری استان البرز 12.9 درصد است که از میزان متوسط کشوری بالاتر است، عنوان کرد: در 2 مرحله نظرسنجی صورت گرفته از مردم استان البرز مهمترین مشکل مردم بیکاری و ایجاد اشتغال عنوان شده است و موضوع اشتغال یک موضوع ملی است که حل آن در گرو سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان اینکه دومین مسئله در نظرسنجی از مردم البرز مسئله ترافیک است، افزود : استان البرز 17 استان را به هم وصل می‌کند.

شریعتمداری در ادامه استان البرز را دارای ظرفیت های بسیار ویژه ای دانست و گفت:‌ این استان در کنار تهران است و بخشی از بار پایتخت را به دوش می کشد و در حوزه صنعتی نیز 3500 واحد وجود دارد که در طی دوره یازدهم اهتمام ویژه ای برای راه اندازی واحد های آسیب دیده وجود داشته است.

شریعتمداری گفت: 8 مرکز مهم تحقیقاتی از مجموع 10 مرکز کشور و 3 معاونت در حوزه وزارت جهاد کشاورزی در البرز مستقر هستند همچنین سازمان ملی استاندارد نیز در این استان است.

وی با اشاره به اینکه البرز در حوزه صنعت و کشاورزی توانایی های ویژه ای دارد افزود: فرودگاه پیام در صورتی که استفاده جامع از آن صورت گیرد ظرفیت بزرگی محسوب می شود همچنین این استان دارای بزرگترین مراکز علمی با 130 هزار دانشجو و 2500 عضو هیات علمی و بیش از 430 دانش اموز است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم دکتر شریعتمداری از پدر شهید حسین فهمیده، پدر شهیدان شریفی، جلال مقامی استاد گویندگی و جمعی از دانش آموزان قهرمان المپیاد ریاضی تقدیر به عمل آورد.

پس از پایان مراسم افتتاح مرکز ارتباطات مردمی در استان البرز دکتر شریعتمداری به همراه استاندار این استان، به طور جداگانه به دو تماس تلفنی پاسخ دادند.

شناسه خبر: 96367

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای استانی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده