مولاوردی در دیدار قائم مقام وزیر امور خارجه سوئد:

ایران و سوئد ظرفیت‌های فراوانی برای ارتقاء سطح روابط با یکدیگر دارند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به سوابق طولانی و مثبت روابط و همکاری‌های ایران و سوئد، گفت: دو کشور ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش مناسبات و ارتقاء سطح همکاری‌ها دارند.

سه شنبه 18 آبان 1395 - 18:51

شهیندخت مولاوردی روز سه‌شنبه در دیدار «آنیکا سودر» قائم مقام وزیر امور خارجه سوئد، اظهار داشت: دو کشور فرصت مناسبی برای گسترش همکاری ها دارند که باید از این فرصت، برای تامین منافع دو ملت بهره بگیرند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به تبادل هیأت‌های عالی‌رتبه بین تهران و استکهلم در دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: قطعاً این رفت و آمدها دستیابی به درک مشترک از مسایل دوجانبه و منطقه‌ای را برای دو طرف تسهیل می‌کند و سفر آتی نخست‌وزیر سوئد به تهران روابط و همکاری‌های دوجانبه را بیش از پیش گسترش داده و تعمیق می بخشد.

مولاوردی تصریح کرد: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی و بویژه پیشنهاد دکتر روحانی رییس‌ جمهوری اسلامی ایران به مجمع عمومی سازمان ملل، در رابطه با مقابله با خشونت و افراطی‌گرایی در کنار رویکرد صلح‌دوستانه و اعتدالی سوئد در عرصه بین‌المللی، زمینه مساعدی برای ارتقاء سطح روابط دو جانبه و بین‌المللی تهران و استکهلم است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: وضعیت حال حاضر منطقه که از خشونت و افراطی‌گری رنج می‌برد، اهمیت همکاری‌های صلح‌دوستانه ایران و سوئد را بیش از پیش آشکار می‌کند.

مولاوردی گفت: خشونت و ناامنی‌های منطقه، زنان و کودکان را بیشتر از مردان تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و سوئد و ایران می‌توانند به کاهش درگیری‌ها و استقرار صلح و امنیت پایدار در خاورمیانه کمک کنند.

«آنیکا سودر» قائم مقام وزیر امور خارجه سوئد نیز در این دیدار گفت: سوئد همانگونه که مشتاق توسعه روابط اقتصادی و تجاری با تهران است، علاقمند به گسترش تعاملات اجتماعی با ایران بویژه در حوزه زنان و خانواده است و همانطور که تمهید ساختارهای لازم برای سرمایه‌گذاری‌ها و همکاری‌های مشترک اقتصادی دو کشور را دنبال می‌کنیم، به دنبال تمهید ساختارهای اجتماعی برای گسترش تعاملات دو جانبه در این حوزه نیز هستیم.

قائم مقام وزیر امور خارجه سوئد اظهار داشت: زنان ایرانی، توانمندی‌های خوبی در عرصه‌های اقتصادی و مدیریتی دارند و باید زمینه‌ها و مقدمات لازم برای گسترش همکاری‌های دو جانبه و تعاملات بخش‌های خصوصی تهران و استکهلم را آماده کنیم.

شناسه خبر: 96277