هیات دولت برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه 18 استان اعتبار اختصاص داد

هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ، با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران، بازسازی زیربنایی و اقدامات پیشگیرانه در 18 استان موافقت کرد.

چهارشنبه 12 آبان 1395 - 13:36

در این جلسه، هیأت وزیران با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل، حوادث غیرمترقبه و اقدامات پیشگیرانه در استان‌های قم، خراسان جنوبی، فارس، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، البرز، لرستان، یزد، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، قزوین، خراسان رضوی، زنجان، اردبیل و کردستان موافقت کرد.

همچنین 10 میلیارد ریال برای تأمین تجهیزات نمونه‌برداری و انجام آزمایش‌های تشخیص نوبت DNA، 50 میلیارد برای خرید تجهیزات جهت اتهام تفحص پیکرهای مطهر شهدای جنگ تحمیلی باقیمانده در خاک عراق در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح و کمیته جستجوی مفقودین قرار خواهد گرفت.

هیأت دولت در ادامه با اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار برای بیمه اماکن مسکونی و لوازم خانگی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در مقابله با حوادث احتمالی به کمیته امداد موافقت کرد و همچنین 40 میلیارد ریال اعتبار برای پیشگیری، کنترل و مقابله با حریق جنگل‌ها و مراتع و مراتع در اختیار سازمان مدیریت بحران کشور قرار داد.

هیأت وزیران همچنین به منظور توسعه صادرات کشمش، با تعیین حقوق ورودی کشمش و اختصاص یارانه صادراتی به آن موافقت کرد.

به موجب این مصوبه، به ازای صادرات یک کیلوگرم کشمش، حقوق ورودی یک کیلوگرم موز معادل 5 درصد ارزش گمرکی تعیین می‌شود.

همچنین هیأت وزیران با اختصاص مبلغ دو هزار ریال یارانه صادراتی به ازای صادرات هر کیلو کشمش موافقت کرد.

شناسه خبر: 96205