دکتر روحانی در دیدار سفیر جدید آکردیته آلبانی در تهران:

توسعه همکاری با کشورهای حوزه بالکان و از جمله آلبانی همواره برای ایران حائز اهمیت است

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید آکردیته آلبانی در تهران، با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور اظهارداشت: توسعه همکاری با کشورهای حوزه بالکان و از جمله آلبانی همواره برای ما حائز اهمیت بوده و روابط دوستانه و مثبت ایران با کشورهای این حوزه ، به نفع ملت های دو منطقه است.

شناسه خبر: 96133 -

دوشنبه 10 آبان 1395 - 12:54

 حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار «گنتی گاژلی» با اشاره به اینکه ایران و آلبانی از لحاظ فرهنگی و اعتقادی، قرابت‌های فراوانی با هم دارند، گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقمند به توسعه مناسبات و ایجاد تحول مثبت در روابط اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی خود با آلبانی است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های تجاری و اقتصادی دو کشور وجود دارد که می‌توان از آنها در راستای گسترش همکاری‌ها استفاده کرد، بر ضرورت معرفی این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دولتی و خصوصی دو طرف تأکید کرد.

رییس‌ جمهوری همچنین همفکری، همکاری و رایزنی ایران و آلبانی در زمینه مسایل مربوط به صلح و ثبات منطقه و جهان را حائز اهمیت دانست.

«گنتی گاژلی» سفیر جدید آکردیته آلبانی نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری کشورمان، توسعه روابط همه جانبه و ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور را مهم توصیف و بر تلاش و تعهد خود در این راستا تأکید کرد.

شناسه خبر: 96133

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده