رییس جمهوری در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

آموزه های فرهنگ عاشورا از مرز شیعه و اسلام گذشته است/از فرصت ماه محرم باید برای زدودن تحریفها و غنی سازی فرهنگ حسینی استفاده کرد/تاکید بر اهتمام به حفظ و انتقال شیوه های سنتی عزاداری

رییس جمهوری، عاشورا را مهمترین حادثه تاریخ در تعیین سرنوشت امت اسلامی دانست و تاکید کرد که خوشبختانه امروز آموزه های عظیم فرهنگ عاشورا از مرز شیعه و اسلام گذشته و همه انسانهای آزاده را در بر گرفته است.

شناسه خبر: 95877 -

سه شنبه 27 مهر 1395 - 17:44

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: انسانهای فرهیخته و بسیاری از نخبگان اندیشه ورز جهان، علیرغم نگرشهای مختلف فکری، امام حسین (ع) را الگوی آزادگی، عدالتخواهی و ایستادگی در برابر ظلم و استبداد می دانند.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی، آغاز و ادامه نهضت اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس را ملهم از فرهنگ عاشورا دانست و اظهارداشت: ماه محرم فرصتی بزرگ برای اصلاح و زدودن تحریفها و تبیین و غنی سازی فرهنگی حسینی است.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به روایات منسوب به ائمه علیهم السلام و نیز تاکیدات امام راحل، اهتمام به حفظ و انتقال شیوه های سنتی عزاداری را ضروری خواند.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این جلسه، بر ضرورت برخورد لازم با جریان پایان نامه فروشی و نوشتن مقالات ISI   در کشور که با پشتیبانی سازمان یافته عناصر خارجی و مساله دار و یا جاهل انجام می شود ، تاکید کردند.

در همین چارچوب مقرر شد وزارت کشور با همکاری قوه قضاییه، برخورد حقوقی و قضایی متناسب با این موضوع که طبق تاکیدات رییس قوه قضاییه در این جلسه ، جعل و جرم عنوان شد، انجام دهد.

 همچنین در این جلسه به آشفتگی معماری، ساخت و ساز و بناهای شهری و غیر شهری، علیرغم تمدن تاریخی معماری کشور قبل و بعد از اسلام اشاره و گزارش کارگروهی که در زمینه وضعیت معماری و شهرسازی فعال شده است، قرائت شد.

مقرر شد در جلسه آتی شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حضور وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولین مربوطه برگزار خواهد شد، سیاست ها، چارچوب ها و ضوابط اساسی ارزیابی گردد.

شناسه خبر: 95877

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده