همزمان با عاشورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)

دکتر روحانی در مراسم عزاداری عاشورای حسینی در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) شرکت کرد/ عزت دنیا و سعادت آخرت در گرو پیروی از راه امام حسین (ع) است

رییس جمهوری همزمان با عاشورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام و یاران باوفای آن امام،  با حضور در جوار آستان مقّدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)، در مراسم عزاداری عاشورای حسینی شرکت کرد.

چهارشنبه 21 مهر 1395 - 10:46

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی هنگام ورود به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) ، از سوی آیت‌الله محمد محمدی ری شهری تولیت این آستان مقدس، مورد استقبال قرار گرفت.

رییس‌جمهوری سپس بلافاصله به زیارت آستان مقّدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) و بارگاه حضرت امامزاده حمزه بن موسی کاظم (ع) و امامزاده طاهر بن زین‌العابدین (ع) مشرف شد.

دکتر روحانی همچنین در جمع هزاران عزادار سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام حضور یافت و در فضایی توام با معنویت با آنان به عزاداری پرداخت.

در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، میزبان هیات های عزاداری است که از سراسر کشور برای عزاداری به بارگاه ملکوتی حضرت سیدالکریم(ع) مشرف می شوند.

رییس جمهوری سپس درگفت وگویی کوتاه با خبرنگاران با بیان اینکه "بسیار مفتخرم که در جمع عزاداران حسینی و در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) حضور دارم"، گفت: عاشورا روز بسیار مهمی برای تاریخ و فرهنگ اسلام و سرنوشت مسلمانان است. مردم ایران همواره مردمی عاشق خاندان رسالت و اهل بیت(ع) بوده اند و پیوسته در ایام محرم و بویژه روز عاشورا، ارادت خاص خود را به خاندان رسالت و بویژه امام حسین(ع) نشان داده اند.
دکتر روحانی اظهارداشت: مردم ایران امسال نیز پرشور تر ازهمه سالهای گذشته ، برای عزاداری و بیعت مجدد با راه امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا در صحنه حضور یافته اند.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه باید پیوسته تلاش کنیم تا در راه امام حسین (ع) گام برداشته و فرهنگ عاشورا را دنبال و تقویت کنیم ، گفت: قطعا عزت دنیا و سعادت آخرت در گرو دنباله روی از راه و فرهنگ امام حسین (ع) است.
رییس جمهوری در ادامه به وضعیت غمبار مردم یمن، سوریه و عراق اشاره کرد و اظهارداشت: امیدوارم در این ایام عزیز، مردم یمن که زیر بمباران های وحشیانه متجاوزان هستند و مردم سوریه و عراق که با حملات وحشیانه تروریست ها مواجه اند، با یاری خداوند بتوانند از شر متجاوزان و تروریست ها رهایی یابند.
رییس جمهوری را در این مراسم معنوی، دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و استاندار تهران همراهی می کردند.

شناسه خبر: 95834