دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی:

حرفه آموزی به کودکان و نوجوانان بی سرپرست تضمین کننده آینده آنان است

دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی گفت: حرفه آموزی به کودکان و نوجوانان بی سرپرست، موجب افزایش توانمندی این قشر شده و تضمین کننده آینده آنان است.

شناسه خبر: 95792 -

يکشنبه 18 مهر 1395 - 16:15

خانم الهام امین زاده در جریان بازدید از خوابگاه دختران بی سرپرست زیر پوشش بهزیستی استان خراسان رضوی درمشهد افزود: با توجه به وضعیت مشهدو خراسان رضوی و شمار بالای افراد مجهول الهویه و رهاشده به طور جد ریشه یابی و کنترل این وضعیت به صورت کارشناسی امری لازم و ضروری است.

وی با تقدیر از تلاش ها و خدمات بهزییستی استان خراسان رضوی و نیز موسسه های خیریه و خیرین در نگهداری از کودکان بد و بی سرپرست گفت: دولت یازدهم از فعالیت موسسه ها و نهادهای مردم نهاد در زمینه های مختلف حمایت می کند.

مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی نیز در جریان این بازدید گفت: هم اکنون 90 مرکز شبه خانواده در استان خراسان رضوی فعالیت دارد و در مجموع یک هزار و 800 کودک بی سرپرست و بدسرپرست زیر پوشش این سازمان نگهداری می شوند.

حمید رضا پوریوسف با بیان اینکه 70 درصد کودکان زیر پوشش بهزیستی بدسرپرست هستند، افزود: آسیب های اجتماعی مهمترین عامل بدسرپرستی والدین نسبت به فرندانشان است که طلاق و اعتیاد در راس همه آسیب ها قرار دارد.

وی افزود: تلاش می شود تا در مدت زمان نگهداری از کودکان و نوجوانان بی و بد سرپرست علاوه بر ادامه تحصیل آنان به هر یک ازآنان حداقل یک حرفه به صورت تخصصی آموزش داده شود تا بعد از سن 18 سالگی، توانمندی لازم برای مدیریت زندگی را داشته باشند.

شناسه خبر: 95792

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده