در ادامه سفر به منطقه جنوب شرق آسیا؛

دکتر روحانی وارد کوالالامپور شد

رییس جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به منطقه آسیای جنوب شرقی، روز جمعه و پس از ‏پایان سفر رسمی به ویتنام، وارد کوالالامپور پایتخت مالزی شد.

جمعه 16 مهر 1395 - 08:57

رییس جمهوری در ‏مدت اقامت خود در کوالالامپور با مقامهای ارشد مالزی در خصوص روابط دو جانبه، از جمله در ‏عرصه های مختلف اقتصادی و همکاری های صنعتی وتکنولوژیکی گفتگو خواهد کرد‎.‎

دیدار با نخست وزیر مالزی، مذاکره هیاتهای عالیرتبه دوکشور ‏و نشست با نخبگان مالزی، از جمله برنامه های پیش بینی شده دکتر روحانی در کوالالامپور است.

  • تاکید رییس جمهور بر توسعه روابط با مالزی

رییس جمهور در فرودگاه بین المللی کوالالامپور در گفت و گوی کوتاه با خبرنگاران با تاکید بر اهمیت تقویت روابط با کشورهای جنوب  شرق آسیا گفت: در نخستین مرحله از سفر به این منطقه و در ویتنام ملاقات های سازنده و خوبی با مقامات ارشد این کشور داشتیم و راههای توسعه و تحکیم  روابط در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار دادیم.

دکتر روحانی با تاکید بر اهیمت  توسعه سطح روابط  تهران - کوالالامپور اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر تقویت  سطح روابط با مردم و دولت این کشور بزرگ تاکید داشته و در این سفر بدنبال ارتقاء و تعمیق بیش از پیش روابط  دو کشور هستیم.

رییس جمهور تصریح کرد: فضای پسا برجام فرصت خوبی را برای توسعه روابط ایران - مالزی ایجاد کرده است و محور ملاقات و مذاکرات در جریان این سفر بر توسعه روابط تمرکز خواهد داشت.

دکتر روحانی افزود: در این سفر ملاقات هایی نیز با نخبگان و ایرانیان مقیم مالزی خواهیم داشت.

 

شناسه خبر: 95693