دکتر انصاری در اجتماع عزاداران حسینی روستای کریم آباد پاکدشت:

هیچ دفاعی از مکتب امام حسین(ع) و نظام ولایی موثرتر از ارائه چهره ای موفق از مدیریت دینی نیست / وظیفه همه شیعیان و مجالس سیدالشهدا دفاع از چهره مظلوم و غبارگرفته اسلام است

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهارداشت: هیچ دفاعی از امام حسین(ع) و نظام ولایی ما موثرتر از ارائه یک چهره موفق از مدیریت دینی و اسلامی، آبادانی کشور و تقویت پایه های اخوت و برادری در جامعه نیست.

شناسه خبر: 95609 -

دوشنبه 12 مهر 1395 - 09:21

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید انصاری در اولین شب ایام عاشورای حسینی در مسجد صاحب الزمان روستای کریم آباد پاکدشت گفت: نهضت امام حسین(ع) و حادثه عاشورا صرفا یک حادثه تاریخی مربوط به گذشته نیست. اگر این حادثه زنده است و دامنه آن نه تنها شیعیان، بلکه همه مسلمانان و نه تنها جهان اسلام، بلکه همه انسانهای آزادیخواه را فرا می گیرد به این جهت است که نهضت کربلا درس انسانیت و ماجرای تقابل نور و ظلمت و ظلم و عدالت در همیشه تاریخ است.

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: در نهضت کربلا کودک و بزرگسال، زن و مرد، رهبر و غلام، افراد نخبه و عادی در این اردوگاه به ظاهر کوچک، همه در محور یک هدف اقدام کردند. اگر نهضت عاشورا به درستی شناسانده شود، جامعه ما جامعه حسینی خواهد بود؛ جامعه ای که نه تنها در میان افراد خود، بلکه آیین رفتارش با دشمن هم بر مبنای جوانمردی و احسان است.

دکتر انصاری رفتار حضرت مسلم ابن عقیل در ماجرای طرح ترور ابن زیاد را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: رفتار حضرت در طرح ترور ابن زیاد اگر هر جا مطرح شود باعث افتخار مکتب تشیع است.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: امروز منطق تروریسم می گوید برای رسیدن به هدف مهم نیست چه کسی را می کشید یا کجا را بمباران می کنید. برای رسیدن به هدف مهم نیست هواپیمای شما بمب را بر سر چه کسی می ریزد؛ در یمن و بر سر زن و بچه های بی گناه و مظلوم یا بر سر دشمن.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی و حسینی قابل پذیرش نیست که در رقابتهای سیاسی، اقتصادی و جناحی دست به تخریب یکدیگر و شکستن حریم احکام الهی زده شود. غیبت، تهمت و مسخره کردن افراد گناه کبیره هستند. اینکه فردی یا گروهی بگوید ما باید رقیب و مخالف مان را از میدان خارج کنیم و لذا مهم نیست علیه او چه بنویسیم و در تریبون خود چه بگوییم، این با اخلاق عاشورایی سازگار نیست.

معاون حقوقی رییس جمهوری تاکید کرد: در اخلاق عاشورایی حتی نسبت به دشمن نمی شود توهین کرد و تهمت زد. رمز ماندگاری کربلا و نهضت امام حسین(ع) همین است.

دکتر انصاری گفت: جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی این افتخار را دارد که امروز در دنیا تنها نظامی است که به نام اهل بیت(ع) و بر پایه ارزشهای عاشورایی و علوی تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: با کمال تاسف امروز چهره ای که از اسلام توسط تروریستها ترسیم شده، چهره ای خشن، وحشی و درنده خو است. امروز وظیفه همه شیعیان و همه مجالس سیدالشهدا و همه گویندگان، مداحان و سخنوران این است که از چهره مظلوم و غبارگرفته اسلام دفاع کنند.

دکتر انصاری اظهار داشت: غبارزدایی از چهره اسلام حقیقی کاری است که امروز رهبر فرزانه انقلاب ما با سخنان روشنگرانه خودشان انجام می دهند و جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی انجام می دهد. اگر بتوانیم با همبستگی ملی و با کمک همه قوا و با حضور همه مردم در صحنه، کشور، اقتصاد، فرهنگ و سیاست داخلی و خارجی را خوب بسازیم و از ایران یک چهره آباد، پیشرفته، علمی، مهربان، با نشاط و پاک به دنیا ارائه کنیم، احتیاجی نیست برای ایران تبلیغ کنیم و به اعتبار همین ویژگی ها همه جذب مکتب اسلام و ولایت فقیه خواهند شد.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: رییس جمهوری که خود یک روحانی و شاگرد مکتب سیدالشهداست امشب در میانه جلسه هیات دولت و هنگام اقامه نماز مغرب و عشا از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی خواست که به مناسبت شب اول محرم ذکر مصیبتی کند. ایشان سعی می کند در عرصه جهانی چهره صلح دوست ملت ایران را به نمایش بگذارد که این در واقع دفاع از مکتب امام حسین(ع) و نهضت حسینی است.

دکتر انصاری اظهار داشت: اگر تلاش می شود با وجود همه مشکلات اقتصادی، بیکاری، مشکلات معیشتی و مشکلات ناشی از دشمنی دشمنان یا مشکلات به جا مانده از گذشته موانع برطرف شود و روابط ما با دنیا بهبود پیدا کند، برای این است که بتوانیم سرمایه هایی را جذب کنیم و برای جوانان کشور که سربازان فردای مکتب امام حسین(ع) هستند شغل آبرومند ایجاد کنیم.

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: دشمنان دوست ندارند که نظام جمهوری اسلامی موفق شده و روی آبادانی ببیند و سرمایه ها به کشور جذب شده و جوانان به کار مولد مشغول شوند و بخصوص تحصیلکردگان دانشگاهی ما مشغول کار شوند، تا به این ترتیب ، تبلیغات مایوس کننده و ویران کننده آنها موثر واقع شود و بگویند مکتب اسلام توانمندی اداره جامعه را ندارد.

وی تصریح کرد: لذا امروز هر اقدامی در راستای حل مشکلات مردم و ایجاد اشتغال از سوی هر نهادی که انجام شود در حقیقت دفاع از مکتب و کشور است. تلاش دولت بر این است که با همکاری مجلس و قوه قضائیه، تحت راهنمایی های رهبر معظم انقلاب و همکاری و انسجام و همدلی مردم ،در جهت رفع مشکلات موجود کشور گام بردارد.

دکتر انصاری گفت: خوشبختانه در حوزه امنیت، مجموعه نیروهای نظامی ، انتظامی ، امنیتی ، قضایی و دولت توانسته اند در منطقه آشوب زده خاورمیانه امنیتی پایدار در کشور مستقر کنند. هزینه تامین این امنیت بسیار بالاست اما دولت با همه کمبودها سعی کرده است این هزینه را تامین کند و امروز در شرایطی از امنیت هستیم که ایران امن ترین کشور نه تنها در خاورمیانه بلکه در جهان است.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به سوابق انقلابی و ولایی مردم منطقه پاکدشت و حضور عاشقانه آنان در دفاع مقدس، از مسئولان محلی خواست تا برای عمران و آبادانی این منطقه تلاش مضاعفی داشته باشند.

شناسه خبر: 95609

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده