معاون کل نهاد ریاست جمهوری:

دستاوردهای سه ساله دولت تدبیر از منظر هنر به نمایش گذاشته می شود

معاون کل نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در آغاز فعالیت تمام توجه و تلاش خود را بر عملیاتی کردن برنامه ها و اهداف خود متمرکز کرد و قرار است در نمایشگاه هنر تدبیر از منظر هنر و تصویر راه طی شده دولت در سه سال گذشته به نمایش گذاشته شود.

پنجشنبه 8 مهر 1395 - 16:12

مرتضی بانک روز پنجشنبه در کنفرانس خبری نمایشگاه عکس دستاوردهای سه ساله دولت «هنر تدبیر» گفت: از مدتها قبل برگزاری نمایشگاه عکسی از دستاوردهای سه سال گذشته دولت در برنامه ما بود که تاکیدات رهبر معظم انقلاب در فرصتهای مختلف و به ویژه در دیدار هیات دولت با ایشان در هفته دولت امسال، بر ضرورت انعکاس فعالیتها و دستاوردهای دولت، انگیزه ما را برای برگزاری این نمایشگاه دوچندان کرد.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری افزود: سیاست دولت در سه سال گذشته این بوده که فارغ از حواشی، به صورت متمرکز برنامه‌ها و اقدامات خود را در صحنه عمل پیاده کند، لذا کمتر به تبلیغ و معرفی دستاوردها و عملکردها توجه شد.

بانک اظهار داشت: در این مدت فضایی ایجاد شد تا عده ای و جریاناتی عملکرد دولت را یا کلا منعکس نکنند یا به شکل ناقص آن را نمایش دهند و تلاش کردند نقاط ضعف و نقص را برجسته کنند که البته دولت باز ترجیح داد روی پیشبرد برنامه ها و اهداف خود متمرکز شود چرا که اگر می خواست به همه این تبلیغات منفی پاسخ دهد، از کار اصلی باز می ماند.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری نمایشگاه عکس هنر تدبیر را فرصتی برای ارائه بخشی از دستاوردهای دولت در سه سال گذشته دولت دانست و تصریح کرد: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری بر ارائه هنرمندانه دستاوردهای دولت، برای برگزاری این نمایشگاه یک شورا از هنرمندان برجسته کشور تشکیل شد تا از میان 15 هزار عکس جمع آوری شده در مرحله اول، عکسهای نهایی انتخاب و برای نمایشگاه آماده شود.

بانک ادامه داد: تلاش شده است تا این نمایشگاه یک هویت هنری مستقل داشته باشد و لذا قرار شد در یک فضای متفاوت برگزار شود. این نمایشگاه در فضای باز تالار وحدت برگزار می شود که علاوه بر نمایش عکسها در بخشهای مختلف به فراخور موضوع عکسها، پخش صوت مرتبط نیز خواهیم داشت. همچنین یک سازه مفهومی برای نمایشگاه طراحی شده که گویای وضعیتی باشد که دولت یازدهم کار را تحویل گرفت.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری در ادامه با تشریح بخشی از دستاوردهای دولت در عرصه های تولیدات کشاورزی، تولید نفت، مهار تورم و ارتقای نرخ رشد خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه برای اولین بار از شیوه هایی جدید در عرصه صوتی و تصویری برای ارائه دستاوردهای دولت استفاده می شود که پیش از این در کشور سابقه نداشته است.

بانک گفت: این نمایشگاه در واقع نمایش ثمره پایداری، استقامت و ایستادگی مردم در برابر مشکلات و توفیقاتی است که آنها به دست آورده اند. نمایشگاه هنر تدبیر شنبه افتتاح شده و به مدت 7 روز فعالیت خواهد داشت.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری در ادامه به سوالات خبرنگاران حاضر در این نشست پاسخ داد.

شناسه خبر: 95581