دکتر روحانی در نشستی با خبرنگاران در قزوین:

50 پروژه با اعتبار 903 میلیارد تومان برای عمران و آبادانی قزوین به تصویب رسید

رییس جمهوری در نشستی با خبرنگاران رسانه های استان قزوین، با اشاره به اهتمام دولت برای رفع نیازها و مشکلات استان قزوین در زمینه هایی نظیر آب، راه، راه آهن، کشاورزی، عمران شهری، صنعت، بهداشت و درمان و امورزیربنای از اختصاص 903 میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل 50 طرح و پروژه در این استان طی امسال و سال آینده خبر داد.

شناسه خبر: 95569 -

پنجشنبه 8 مهر 1395 - 11:08

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در پایان سفر به استان قزوین و در نشستی خبری در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه های استان، با اشاره اینکه تمام مسائل مربوط به استان قزوین پیش از سفر در تهران مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: در زمینه راه آهن، طرح هایی برای دو خطه کردن مسیر قزوین به تهران در نظر گرفته شده که تا اوایل سال آینده اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

رییس جمهوری به تصمیمات اتخاذ شده در حوزه آب استان قزوین اشاره کرد و گفت: در این زمینه دو سد در حال تکمیل است و برای انتقال آب سد طالقان به قزوین نیز اعتبارات لازم در نظر گرفته شده و تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

دکتر روحانی اضافه کرد: سیاست دولت این است که پروژه های مربوط به آب و فاضلاب را بخش خصوصی تکمیل کند و دولت نیز در بخشهایی که نیاز باشد، از جمله خرید آب، تعهدات لازم را ارائه نماید.

رییس جمهوری با تاکید بر لزوم صرفه جویی و مصرف بهینه آب، گفت: سطح سفره های آب زیرزمینی مرتبا در حال کاهش است و ضرورت دارد با صرفه جویی و اقداماتی از جمله کشت گلخانه ای و آبیاری مدرن با مشکل کم آبی مقابله کرد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: اقداماتی که دولت یازدهم قرار است امسال و سال آینده در حوزه آب استان قزوین انجام دهد، بیش از کل طرحهایی است که از آغاز تا کنون نسبت به آب استان انجام شده است.

رییس جمهوری همچنین از اقدامات دولت در زمینه برق، بهداشت و درمان و گردشگری استان و اختصاص اعتبارات لازم در این حوزه خبر داد و گفت: بنای دولت بر این است که تصمیماتی که برای توسعه و پیشرفت استان گرفته است، طی امسال و سال آینده اجرایی شود.

دکتر روحانی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اقدامات دولت در زمینه تقویت بخش تولید و صنعت استان، اظهار داشت: قزوین از استانهای کاملا صنعتی کشور است و تصمیم دولت برای رفع مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی ارائه تسهیلات لازم از طریق بانکها می باشد و امسال تلاش زیادی شده که واحدهای تولیدی که با مشکل مواجه شده اند فعال شده و تا پایان سال حدود 7 هزار و 500 بنگاه نیمه فعال صنعتی، فعال شوند.

رییس جمهوری اضافه کرد: در استان قزوین قرار است تا پایان امسال حدود 1000 واحد تولیدی فعال شوند که می تواند اقدام خوبی برای اشتغال و رونق تولید استان باشد.

دکتر روحانی در پاسخ به سوال دیگری درباره اعتبارات استان قزوین گفت: اعتبارات عمرانی که امسال برای استان قزوین اختصاص یافته است، 36 درصد بیش از سال قبل است و مجموعا در این سفر نیز بیش از سه برابر اعتبار عمرانی استان برای امسال و سال آینده در نظر گرفته شده است.

رییس جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درباره اقدامات دولت در زمینه توسعه زیرساختهای استان به منظور تقویت صنعت گردشگری گفت: قزوین استعداد و جاذبه های زیادی در حوزه گردشگری دارد و باید این جاذبه های طبیعی و فرهنگی استان را هر چه بیشتر تقویت کرد.

دکتر روحانی تصریح کرد: جاذبه های طبیعی به تنهایی نمی تواند موجب جذب گردشگر شود و ضرورت دارد در کنار آن وسایل و امکانات رفاهی ایجاد  شود و دولت در این راستا در حد امکان اقدامات لازم را انجام خواهد داد و دو خطه کردن راه آهن و احداث هتل و در آینده توسعه فرودگاه قزوین از جمله اقداماتی است که می تواند در تقویت حوزه گردشگری استان تاثیرگذار باشد.

شناسه خبر: 95569

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

- مصاحبه ها

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده