دکتر روحانی در جلسه شورای اداری استان قزوین :

مردم از مسوولان تلاش بیشتر برای پیشرفت و تعالی کشور را می خواهند/ ایستادگی در برابر یکدیگر تحت عنوان حزب و گروه، خدمت به مردم نیست/ اگر به مردم و کشور خدمت کردیم، برنده هستیم/ تضعیف و تخریب دولت شرعا حرام و قانونا خلاف منافع ملی است/ اگر تولیدات داخل قابل رقابت باشند، ریشه های قاچاق خشکانده می شود/ مسیر اقتصادی کشور درست انتخاب شده است

رییس جمهوری با قدردانی از استقبال باشکوه و میهمان نوازی مردم استان قزوین و ابراز خرسندی از هماهنگی و همفکری میان مسوولان استان ، گفت: مردم ایران اسلامی از مسوولان تلاش بیشتر برای پیشرفت و تعالی کشور را می خواهند و همه کوشش ها باید در این راستا متمرکز شود.

شناسه خبر: 95567 -

پنجشنبه 8 مهر 1395 - 10:00

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان قزوین ، با تاکید بر اینکه برای پیشرفت و تعالی کشور راهی جز اعتدال وجود ندارد، اظهارداشت: افراط و تفریط، دنیا و آخرت ما را تخریب می کند.اسلام نیز دین اعتدال و طریقه وسطی است و امت ما نیز امت وسط است و مسیر حرکت ما باید مسیر تعادل باشد.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه این اعتدال باید در سیاست داخلی و خارجی ما نمود داشته باشد، گفت: همانطور که نباید در ارتباط با دیگران احساس کنیم که همه آنها دوستدار ما هستند در عین حال نباید این دید را نیز نسبت به جهان داشته باشیم که همه دشمن و خائن هستند .
دکتر روحانی همچنین هدف اصلی همه مسوولان را پیشرفت و اعتلای ایران و اسلام برشمرد و گفت: ایستادگی در برابر یکدیگر تحت عنوان حزب و گروه ، خدمت به مردم نیست . اگر به این مردم و کشور خدمت کردیم ، برنده هستیم و گرنه زیان است.
رییس جمهوری گفت: اعتدال به عنوان مسیر درست اسلامی و بدون افراط و تفریط و با خردورزی و مشورت و اندیشه می تواند ما را به مقصد برساند و امور و مسایل مهم جامعه را حل و فصل کند.
دکتر روحانی با تاکید بر ضرورت تقویت پایه های امید در جامعه ، تصریح کرد: ایجاد یاس و تزریق ناامیدی در قلوب مردم جامعه ، کفران مسیر حق و نعمت خداوند است. باید به آینده کشور امیدوار باشیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم چرا که ثمره ناامیدی چیزی جز تسلیم در برابر مشکلات نیست.
رییس جمهوری با طرح این پرسش که "چطور می شود یک مسلمان ایرانی و علاقه مند به نظام مرتب به جامعه یاس و ناامیدی تزریق کرده و فکر کند تضعیف دولت او را بالا می برد"، گفت: تضعیف و تخریب دولت شرعا حرام و قانونا و از لحاظ منافع ملی، خلاف است و تخریبگری برای تخریبگر هم خاصیت نخواهد داشت چرا که مردم ایران اسلامی فکور و آگاه هستند و خوب می فهمند و محاسبه می کنند.
دکتر روحانی به ذکر نمونه ای از ارتقاء جایگاه و عزت ایران اسلامی در عرصه جهانی اشاره کرد و گفت: وقتی به سخنرانی مقام های کشورها در سازمان ملل طی سال های قبل نگاهی می اندازیم صدای منحوس و واحد صهیونیست ها ، استکبار و برخی از مزدوران منطقه ای آنها تکرار می شد اما امسال شاهد این بودیم که ایران هراسی تنها از سوی یکی دو رژیم منطقه ای تکرار می شد.
رییس جمهوری با طرح این پرسش که چرا هیچکس امسال از تحریم ایران حرف نمی زند ، گفت : همه آنهایی که با ما ملاقات می کردند، به آمریکا ایراد می گرفتند که چرا از روند اجرای تعهداتش در قبال ایران عقب است و بحث ها این بود که چگونه در ایران سرمایه گذاری کنند؟
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت جذب سرمایه و فناوری های نوین تاکید کرد و اظهارداشت: تولیدات ایرانی باید بتوانند با محصولات مشابه خارجی رقابت کند. چرا بخشی از کارخانه های ما از فعالیت بازمانده اند؟ مگر تجهیزات کهنه غیرقابل رقابت کارخانه ، با صرفا تزریق پول به چرخه تولید باز می گردند و ثمر هم خواهند داد؟ ما باید با جذب فناوری های نوین ، قدرت رقابت تولیدات خود را برای حضور در بازارهای منطقه ای و جهانی ارتقاء بخشیم.
رییس جمهوری به تلاش دولت برای مبارزه بی امان با قاچاق کالا به کشور اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت تداوم این مبارزه گفت: اگر تولیدات داخل قابل رقابت باشند ، ریشه های قاچاق نیز خشکانده شده و جلوی قاچاق سد می شود.
دکتر روحانی افزود: برای جذب فناوری های نوین باید در چارچوب منافع ملی و با در نظر گرفتن اصول و دغدغه هایمان، ارتباط خود را با کشورهای جهان تقویت کنیم.
رییس جمهوری با بیان اینکه امسال که سال اقتصاد مقاومتی است حرکت ما رو به رشداست، افزود: تردیدی نیست که مسیر اقتصادی کشور درست انتخاب شده است و این موضوع را شاخص های رو به رشد اقتصادی تایید می کند.

دکتر روحانی به افزایش تولید انرژی در کشور اشاره کرد و گفت: رساندن میزان تولید نفت ظرف چند ماه به قبل از دوران تحریم ها ،کار ساده ای نبود و دولت برای فعال کردن مجدد چاه های نفت بیش از 800 میلیون دلار هزینه کرد و در بخش گاز نیز سال به سال فازهای جدیدی به مدار تولید اضافه شده اند . در بخش گازوئیل به خودکفایی رسیده و حتی صادر می کنیم و در ارتباط با بنزین نیز سال آینده قادر به صادرات نیز خواهیم بود.
رییس جمهوری با اشاره به حرکت خوب کشور در همه بخش ها و از جمله راه آهن و ایجاد اشتغال گفت:تا پایان سال رشد اقتصادی بالای 5 درصد خواهیم داشت و حفظ نرخ تک رقمی تورم هم ادامه می یابد.
دکتر روحانی تقویت منابع مالی را ضروری برشمرد و گفت: منابع درآمدی با مخارج ما توازن ندارد و برای پیشبرد طرح ها و بویژه طرح های نیمه کاره که تکمیل آنها به 400 هزار میلیارد تومان نیاز دارد ، در مرحله نخست به سرمایه داخلی بخش های غیردولتی نیازمندیم.
رییس جمهوری افزود: دولت پیوسته تلاش کرده تا موانع تولید را برداشته و مقررات زاید را با هدف ایجاد فضای بهتر کسب و کار حذف کند.
دکتر روحانی همچنین با قدردانی از همه مسوولان اجرایی و علمای استان و نیروهای مسلح استان و هماهنگی آنان گفت: این هماهنگی و همفکری، در استان قزوین سرمایه بزرگی برای تسریع در پیشبرد طرح های توسعه ای استان است .
رییس جمهوری تصریح کرد: همه باید دست در دست هم برای رساندن کشور به جایگاهی که در شان این ملت بزرگ است ، تلاش کنیم.
در ابتدای این جلسه ، استاندار قزوین ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان ، یکی از نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری ، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، رییس سازمان برنامه و بودجه و معاون اجرایی رییس جمهوری گزارش های جداگانه ای ارائه کردند.

شناسه خبر: 95567

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده