معاون حقوقی رییس جمهوری در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک:

کسانی که دنبال به زانو درآوردن ایران بودند امروز دست نیاز به سمت ایران دراز کردند/امروز حقیقتا کشور جهادی اداره می‌شود

معاون امور حقوقی رییس جمهوری در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک ضمن تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید اظهار داشت: امروز کشور حقیقتا جهادی اداره می‌شود و جمهوری اسلامی ایران با وجود انبوه تهدیدها و توطئه‌ها سرافرازتر از همیشه به مسیر خود ادامه می‌دهد.

شناسه خبر: 95562 -

چهارشنبه 7 مهر 1395 - 20:42

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مجید انصاری روز چهارشنبه در ادامه سفر کاروان تدبیر و امید به استان قزوین با حضور در شهرستان آبیک و در جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن تشکر از میهمان‌نوازی شایسته و استقبال پرشور مردم قزوین از رییس‌ جمهوری، گفت: این استقبال نمایش شکوه پیوند مردم و نظام جمهوری اسلامی و باعث ناامیدی دشمنانی است که می خواهند بین مردم و حاکمیت در ایران شکاف و دو دستگی باشد.

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: اگر بخواهیم تاریخ جمهوری اسلامی را از آغازین روز نهضت اسلامی تا امروز در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم هر روز این انقلاب و نظام نمایشی از تحقق این وعده الهی است که اگر شما خدا را یاری کنید خداوند نیز شما را یاری خواهد کرد، چرا که هر یک از توطئه‌ها و بدخواهی‌های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی کافی بود تا قدرت‌های بسیار بزرگتر از ایران را نیز از پا در آورد، اما امروز به لطف خدا و با حمایت مردم و رهبری‌های امام راحل و مقام معظم رهبری، این نظام سرافرازتر از همیشه به راه خود ادامه می‌دهد.

حجت‌الاسلام انصاری اظهار داشت: کسانی که روزی به دنبال به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی بودند، امروز علی‌رغم میل باطنی شان ناگزیر به کمک‌ گرفتن از جمهوری اسلامی برای مقابله با تروریسم هستند. اگر امروز فرانسه، آلمان، انگلیس و حتی آمریکا در داخل خاک خود از تروریسم هراس دارند و طوفان تروریسم کشورهای منطقه را در می‌نوردد، اما ایران کانون امنیت برای ایرانیان و پیام‌آور امنیت برای منطقه و جهان است.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: نماینده ملت سرافراز ایران، امروز با افتخار در مجمع عمومی سازمن ملل، پیام صلح این نظام را ترویج می‌کند و ملتی که خود از بزرگترین قربانیان ترور در دنیا بود امروز ابراهیم‌وار و سرافراز از میان شعله‌های ترور و توطئه سر برآورده و جهان را دعوت به صلح می‌کند.

دکتر انصاری با بیان اینکه متأسفانه گاهی در رقابت‌های سیاسی عظمت ملت ایران که ناشی از اداره موفق کشور در عبور از اقیانوس توطئه و بحران بوده است، نادیده گرفته می‌شود، گفت: برخی گمان می‌کنند، اگر موفقیت‌ها تبیین شود، صرفاً تبلیغی برای دولت خواهد بود. این نگاهی کودکانه است چرا که اگر امروز، دنیا در برابر عظمت ملت ایران سر تعظیم فرود آورده ناشی از پیوند مردم و ولایت است.

معاون حقوقی رییس جمهوری اضافه کرد: به عنوان عضوی از دولت، شهادت می‌دهم که این روزها به لحاظ اقتصادی یکی از دشوارترین دوران‌های جمهوری اسلامی بوده است و در حالی که کشورهایی مثل عربستان با چنان ثروت‌ها و درآمدهایی در برابر مشکلات مالی به زانو درآمده‌اند و تورم در کشورهایی مثل ونزوئلا به حدود 500 درصد رسیده است، اما در ایران در میانه همین سختی‌ها و مضایق مالی رشد منفی حدود 6.8 دهم درصدی تبدیل به رشد مثبت 5 درصد شده که این شبیه به یک معجزه است.

حجت‌الاسلام انصاری اظهار داشت: امروز کشور حقیقتاً جهادی اداره می‌شود و با وجود همه مشکلات توانسته‌ایم وضعیت تولیدات کشاورزی را متحول کنیم، به شکلی که نیاز کشور به واردات حدود 4 میلیون تن در سال تبدیل به وضعیتی شده که امسال اندکی مازاد بر نیاز کشور نیز تولید داشته‌ایم و رکود تولید شکر در کشور با تولید 1.5 میلیون تن شکر شکسته شده است.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به فعالیت بیش از 2 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور با حمایت دولت، تصریح کرد: امسال برای اولین بار پس از انقلاب تراز بازرگانی کشور، بدون در نظر گرفتن نفت مثبت شده و از سوی دیگر ترکیب واردات کشور نیز کاملاً تغییر کرده و بخش عمده واردات کشور به کالاهای واسطه‌ای و نه مصرفی اختصاص یافته است.

دکتر  انصاری با اشاره به عزم جدی دولت برای مبارزه با قاچاق و فساد، خاطر نشان کرد: در 3 سال گذشته حجم قاچاق کالا از 25 میلیارد دلار به حدود 15 میلیارد دلار رسیده و در آینده‌ای نزدیک با تمهیدات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری که دولت اندیشیده و سامانه واحد گمرکی که در آستانه آغاز بکار است به صورت ریشه‌ای به مبارزه با قاچاق کالا خواهیم پرداخت.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: برخی مخالفت‌ها و مقاومت‌ها در برابر سیاست‌های دولت از سوی کسانی است که از آشفتگی اقتصاد کشور و با بهانه تحریم سوء استفاده‌های میلیاردی می‌کردند و امروز جلوی این تخلفات گرفته شده است.

حجت الاسلام انصاری با بیان‌ اینکه سیاستهای اقتصاد مقاومتی بلافاصله پس از ابلاغ از سوی مقام معظم رهبری با اهتمام جدی دولت در مسیر  اجرا قرار گرفت، ادامه داد: دولت در راستای این سیاستها هفت هزار و پانصد واحد تولیدی را که با مشکل مواجه بودند مورد شناسایی و حمایت قرار خواهد داد. همچنین در راستای ایجاد رونق بیشتر بدهی خود به بانکها و بدهی بانکها به بانک مرکزی را با وجود تنگناهای مالی شدید سبک کرده تا بانکها با توان بیشتری از صنعت و تولید حمایت کنند.

معاون رییس جمهوری در امور حقوقی با افتخارآمیز توصیف کردن عملکرد دولت در عرصه عمرانی و زیربنایی اظهار داشت: امروز کشور در یک بستر هموار برای توسعه متوازن و شتابان قرار گرفته است و اگر رییس محترم جمهوری برای سیاست خا جی و حل موانع بین‌المللی پیش روی پیشرفت کشور را در اولویت قرار دادند، برای این بود که اقتصاد کشور بدون برون‌نگری مورد تاکید در سیاستهای اقتصاد مقاومتی و بدون فتح بازارهای بین‌المللی و منطقه‌ای نمی‌تواند آنچنان که باید قوی شود.

معاون امور حقوقی رییس جمهوری اقدامات دولت در زمینه‌های سلامت و عدالت اجتماعی و روانسازی نظام مدیریت کشور را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: دولت مجموعه‌ای از اختیارات را برای واگذاری به استانداری‌ها شناسایی و مشخص کرده است و هر وزیر به عنوان معین و پشتیبان یک یا دو استان انتخاب خواهد شد تا بتوانیم حرکت نظام فرسوده دیوان‌سالار کشور را اصلاح کرده و بهبود بخشیم.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: به زودی منشور حقوق شهروندی منتشر خواهد شد و بلافاصله دستگاه‌های اجرایی کشور، اجرای آن را آغاز خواهند کرد.

دکتر  انصاری در ادامه سخنان خود بحران آب را بحرانی واقعی و مهم توصیف کرد و اظهار داشت: دولت دو برنامه مهم برای حل مشکل کم‌آبی در دست اقدام دارد که یکی مهار آب‌های مرزی و ارتقاء بهره‌وری آب با استفاده از سیستم‌های پیشرفته است که بازیافت آب در این زمینه مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت و برنامه دیگر هدایت استقرار جمعیت و صنایع به سمت سواحل جنوب کشور و بویژه سواحل مکران است تا انتقال آب از دریا برای این مناطق آسان‌تر باشد.

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهار داشت: تلاش دولت برای استقرار آرامش و توسعه و گسترش امید در جامعه برای این است که سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در محیط آرام و امن ممکن نیست، لذا برای پیشرفت و ایجاد اشتغال چاره‌ای جز توسعه روابط بین‌المللی و حفظ آرامش در داخل کشور نیست.

حجت‌الاسلام انصاری با اشاره به اختصاص بیش از 900 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های استان قزوین و آبادانی این استان، تصریح کرد: این رقم غیر از ارقام بزرگی است که با حمایت و پشتیبانی و مدیریت دولت از سوی نهادهای غیردولتی به توسعه و پیشرفت قزوین اختصاص خواهد یافت.

شناسه خبر: 95562

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای استانی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده