مرتضی بانک در دیدار خانواده های معظم دو تن از شهدای نهاد ریاست جمهوری:

خون شهدا کشور را در برابر صدامیان بیمه کرد / پایبندی به اصول انقلاب اسلامی در همه امور لازم و ضروری است

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه شهیدان در دوران دفاع مقدس هیچگاه به دنبال پست و مقام و جایگاه نبودند، گفت: انگیزه شهدا، استقرار اسلام ناب محمدی(ص) و حفظ نظام و مملکت اسلامی بود و خون شهدا کشور را در برابر صدامیان بیمه کرد و ما نیز با ادامه راه آنان، می توانیم این راه را به سرانجام برسانیم.

شناسه خبر: 95479 -

يکشنبه 4 مهر 1395 - 19:01

مرتضی بانک عصر یکشنبه همزمان با ایام هفته دفاع مقدس با خانواده شهیدان  احمد عبدالحمیدی  و جمال  محمدخواه از شهدای دوران دفاع مقدس در فضایی صمیمی، دیدار و گفت و گو کرد و یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت و از جانفشانی‌ و رشادت های شهدا و همچنین صبر و فداکاری خانواده آنان قدردانی کرد.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، پایبندی به اصول انقلاب اسلامی را در همه امور لازم و ضروری دانست و گفت: اگر امروز جایگاه والا در آخرت را می‌خواهیم، باید از ارزش‌ها حراست کنیم.

وی تصریح کرد: همه مردم و مسئولین و حتی معاندین نظام در برابر شهدا و ایثارگران سر خم می کنند و همواره به فکر و نیت آنان احترام می گذارند.

بانک در این دیدار اظهارداشت: شهدا سرمایه‌های بی‌بدیل و جاودان کشور هستند و باید از این سرمایه‌ها به نحو مطلوب در پیشبرد اهداف نظام اسلامی استفاده کنیم.

در این دیدارها که با هدف تجدید میثاق با شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شد، معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اهداء لوح تقدیر از خانواده این شهدا تجلیل کرد.

خانواده شهیدان احمد عبدالحمیدی و  جمال محمدخواه نیز خاطراتی از سجایای اخلاقی، صبر، فداکاری و ایثارگری شهیدان خود بیان کردند.

شهید  احمد عبدالحمیدی در سن 17 سالگی در عملیات  کربلای 5 در شلمچه و همچنین شهید محمدخواه در سن 20 سالگی در عملیات فتح المبین در شوش به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

شناسه خبر: 95479

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده