مولاوردی در آیین گشایش سال تحصیلی جدید:

افزایش 82 درصدی اعتبار آموزشی سال 95 نسبت به 92 گواه اهتمام دولت به حوزه آموزش است

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری تصریح کرد: اعتبار تخصیص یافته به حوزه آموزش و پرورش در سال 95 به نسبت سال 92 که دولت تدبیر و امید فعالیت خود را آغاز کرد، 82 درصد افزایش یافته که این نشان توجه و اهتمام دولت یازدهم به ارتقای کیفی و گسترش فرصتهای آموزشی در کشور است.

شنبه 3 مهر 1395 - 12:02

شهیندخت مولاوردی روز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در جمع دانش آموزان دبیرستان حضرت فاطمه‌الزهرا (س) منطقه 17 تهران، گفت: به رغم تلاشهای گسترده ای که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای تحقق اهداف متعالی نظام در ارتقای سطح آموزش و پرورش انجام شده است، هنوز راه طولانی تا وضع مطلوب در این عرصه داریم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به نتایج یک پژوهش انجام شده از سوی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس متاسفانه بخشی از کودکان  از تحصیل در کشور بازمانده اند. همچنین برابر آمار سازمان ملل در دنیا 750 میلیون نفر بازمانده از تحصیل داریم که دو سوم این جمعیت مربوط به زنان و دختران است و امیدوارم روزی فرا برسد که ضمن رفع این تبعیض در بهره مندی از فرصتهای سوادآموزی بین دختران و پسران، به طور کلی هیچ کودکی از تحصیل بازنماند.

مولاوردی عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزشی را از اهداف مهم نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: علاوه بر این در تلاش هستیم در چارچوب برنامه آموزش برای همه سازمان ملل متحد که عدالت در ایجاد فرصتهای آموزشی برابر و ارتقای کیفیت آموزش را تا سال 2030 محقق کنیم.
وی خاطرنشان کرد: معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری نظر به ماموریت خود در رصد و شناسایی معضلات و هماهنگی و مدیریت ظرفیتها برای حل این مشکلات تفاهم نامه هایی با سازمان نهضت سوادآموزی و وزارت آموزش و پرورش برای بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی دختران در مناطق محروم، افزایش پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل، اقدام به تغییر باورهای غلط در زمینه دختران و آسیب‌شناسی روانی – اجتماعی دانش‌آموزان دختر در دوره دوم متوسطه منعقد کرده است.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: امیدواریم نظام آموزش و پرورش دانش‌آموزان را به گونه‌ای تربیت کند که فارغ‌التحصیلان آن قدرت تعامل سازنده را داشته و در فرآیند اجتماعی، عنصر سازنده‌ای باشند.

مولاوردی تصریح کرد: دروس جدیدی مانند اقتصاد مقاومتی، محیط زیست و کارآفرینی به دروس قبلی نظام آموزشی کشور اضافه شده که این دروس می‌توانند در ارتقای توانمندی های دانش آموزان راهگشا باشند و امیدواریم با پیگیری برنامه‌های دولت به اقتصادی دست یابیم که زن و مرد نمی‌شناسد و خلاق و دانش‌بنیان است.

شناسه خبر: 95461