دکتر روحانی وارد تهران شد

رییس جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش و در پایان سفر دوره ای به قاره آمریکا به منظور شرکت در اجلاس غیرمتعهدها در ونزوئلا، دیدار دوجانبه از کوبا و همچنین سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، وارد تهران شد.

شناسه خبر: 95438 -

جمعه 2 مهر 1395 - 13:50

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال معاون اول رییس جمهوری  و مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل قرار گرفت.

دکتر روحانی در اولین مرحله از سفر خود برای شرکت در سخنرانی در هفدهمین اجلاس کشورهای غیرمتعهد به جزیره مارگاریتای ونزوئلا سفر کرد و در این نشست در سخنانی ضمن تدوین مواضع کشورمان در خصوص مسایل منطقه ای و بین المللی ریاست آن را به ونزوئلا تحویل داد.

رییس جمهوری در قالب سفر رسمی دو جانبه عازم هاوانا پایتخت کوبا شد و در دیدار و گفتگو با فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا و رائول کاسترو رییس جمهور این کشور راه های توسعه روابط دو جانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

دکتر روحانی در آخرین مرحله از سفر خود به نیویورک سفر کرد تا در هفتاد و یکمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی را در زمینه مهم ترین مسایل منطقه ای و بین المللی تدوین و تشریح کند.

رییس جمهوری در حاشیه این اجلاس با شماری از روسای جمهور و سران کشورهای شرکت کننده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 95438

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای خارجی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده