دکتر امین زاده در دیدار تولیت حرم حضرت معصومه (س):

دولت یازدهم برای گسترش حقوق شهروندی در جامعه، مجموعه مستقلی ایجاد کرد

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: دولت و شخص رییس جمهوری به دلیل اهمیتی که برای حقوق شهروندی قائلند، مجموعه مستقلی را با اهداف کوتاه و بلندمدت در این خصوص ایجاد کرده اند.

شناسه خبر: 95157 -

شنبه 27 شهريور 1395 - 01:23

دکتر الهام امین زاده، در دیدار حجت الاسلام سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) اظهار داشت: دولت یازدهم تلاش دارد در رعایت حق الناس پیشگام باشد و مجموعه نهادها و دستگاه های اجرایی زیر مجموعه دولت نیز احترام به حقوق مردم را در اولویت فعالیت های خود قرار داده اند.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در موضوع احترام افراد جامعه به حقوق شهروندی، تصریح کرد: با تاکید دولت کتاب های درسی توسط وزارت آموزش و پرورش با موضوع حقوق شهروندی برای تدریس در مقاطع مختلف تحصیلی آماده شده است.

دکتر امین زاده گفت: جلسه های مذهبی به خصوص در ماه محرم و صفر، فرصت مناسبی را برای طرح مباحث حقوق شهروندی فراهم می کند که لازم است مورد توجه سخنرانان و کارشناسان قرار گیرد.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی با اشاره به اقدامات حقوقی دولت یازدهم، افزود: در مجموعه دولت ارتقای خدمت رسانی به مردم همواره مورد توجه مسئولان بوده و به همین دلیل دولت با تشکیل کارگروه های تخصصی به دنبال حذف قوانین مزاحم و جلب رضایت مردم است.

دکتر امین زاده به بررسی ابعاد حقوقی فاجعه منا در دولت اشاره کرد و اظهار داشت: دولت تلاش می کند علاوه بر پیگیری خسارت های وارد شده به جانباختگان و حادثه دیدگان فاجعه منا، از دولت عربستان برای عدم تکرار این حوادث ناگوار تعهد بگیرد.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی تصریح کرد: پیگیری حقوقی اقدام غیرقانونی دولت آمریکا در برداشت 2 میلیارد دلار از حساب ایران موضوع دیگری است که دولت با تمام توان به دنبال گرفتن حق مردم از دست مدعیان دروغین حقوق بشر است.

در پایان این دیدار، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) 'نشان فاطمی' را به دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی اهدا کرد.

شناسه خبر: 95157

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده