آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار دکتر امین زاده:

نقش آموزش در رعایت حقوق شهروندی موثر و کلیدی است

آیت الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع عظام تقلید، تصریح کردند: نقش آموزش عمومی در رعایت حقوق شهروندی بسیار موثر و کلیدی است.

شناسه خبر: 95156 -

شنبه 27 شهريور 1395 - 01:17

آیت الله سیدعبدالکریم موسوی در دیدار دکتر الهام امین زاده با تاکید بر اینکه مردم باید حقوق یکدیگر و حقوق شهروندی را رعایت کنند، گفتند: مقوله آموزش در این زمینه بسیار کلیدی و موثر است. آموزش سطحی در این جا کارگر نیست بلکه باید کار بنیادی و پایه دار باشد تا بتوان مردم را به این بحث سوق داد.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه آموزش به زنان خانه دار در این زمینه بسیار مهم است، اظهار داشتند: رعایت حقوق همسایه و حقوق شهروند باید آموزش داده شود و آموزش درست باعث می شود که مردم بتوانند رفتار بهتری داشته باشند.

ایشان افزودند: اگر بخواهیم حقوق شهروندی در جامعه مورد توجه باشد در ابتدا لازم است مردم، حقوق یکدیگر را رعایت کنند و این فرآیند از درون فضای خانواده آغاز می شود.

حضرت آیت الله موسوی اردبیلی تصریح کردند: بر اساس آموزه های دین مبین اسلام رعایت حقوق مردم از جمله واجبات الهی و بی توجهی نسبت به آن گناه است، بنابراین تمام اقشار اجتماع باید حقوق یکدیگر را محترم شمرده و برای رعایت آن تلاش کنند.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ارتقا حقوق شهروندی در دستگاههای اجرایی در دستور کار دولت است، گفت: حفظ حقوق مردم و حراست از آن یکی از اولویت های مهم دولت است و تعیین جایگاه ویژه در زمینه حقوق شهروندی توسط رییس جمهوری گویای همین مسئله است.

دکتر امین زاده با بیان اینکه در تلاش هستیم تا صیانت از حقوق شهروندان توسط دستگاههای اجرایی را ارتقا دهیم، افزود: امیدواریم تا با استفاده از رهنمودهای مراجع و نظرات ارزشمندشان به راهکارهای مناسبی در انجام خدمت رسانی بهتر به ملت شریف ایران اسلامی برسیم.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی بحث آموزش در زمینه حقوق شهروندی را از دیگر برنامه‌های دولت در زمینه صیانت از حقوق شهروندی برشمرد و تصریح کرد: در این زمینه با همکاری آموزش و پرورش با گنجاندن مواد آموزشی برای دانش آموزان در کتب درسی زمینه آموزش مفاهیم اصلی حقوق شهروندی از سنین پایه فراهم خواهد شد و آموزشهایی نیز از طریق صدا و سیما ارائه خواهد شد.

دکتر امین زاده خاطرنشان کرد: ارایه مشاوره رایگان در دانشگاه ها در مورد حقوق شهروندی نیز مدنظر ماست و رییس جمهوری تاکید ویژه ای بر آموزش حقوق شهروندی در مدارس و دانشگاهها دارند.

شناسه خبر: 95156

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده