برای شرکت در اجلاس سران جنبش عدم تعهد؛

رییس جمهوری وارد ونزوئلا شد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روز جمعه برای شرکت در هفدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، وارد ونزوئلا شد.

شناسه خبر: 95151 -

جمعه 26 شهريور 1395 - 23:13

در جریان این اجلاس که در جزیره مارگاریتای ونزوئلا برگزار می شود، ریاست  ایران بر جنبش عدم تعهد پایان می یابد و ونزوئلا به طور رسمی عهده دار این مسوولیت می شود. بیش از 120 کشور جهان عضو این جنبش هستند.

رییس جمهوری در فرودگاه جزیره مارگاریتا مورد استقبال معاون رییس جمهور و وزیر خارجه ونزوئلا قرار گرفت.

دکتر روحانی همچنین قرار است عصر امروز به وقت محلی در محل اقامت خود با نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا دیدار کند.

اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد با شعار صلح ،حاکمیت و همبستگی برای توسعه ، روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می شود.

دکتر روحانی در نشست سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، ضمن سخنرانی در اجلاس، با شماری از روسای کشورهای شرکت کننده دیدار و گفت و گو می کند.

رییس جمهوری همچنین پس از اجلاس ونزوئلا، به دعوت رسمی رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا ، از این کشور دیدار و با مقامهای ارشد کوبایی درباره راههای توسعه و تعمیق بیش از پیش همکاریهای تهران – هاوانا گفت وگو می کند.

دیدار و گفت و گو با فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا و رییسجمهور این کشور، شرکت در نشست هیات های عالیرتبه دو کشور و امضای اسناد متعدد همکاری، از جمله برنامه هایی است که در جریان سفر رسمی دکتر روحانی به هاوانا پیش بینی شدهاند.

رییس جمهوری در آخرین مرحله از سفر خود، برای سخنرانی درهفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد،عازم نیویورک می شود.

دیدار با شماری از سران کشورهای جهان، ملاقات با رهبران ادیان الهی، نشست با نخبگان سیاسی و مصاحبه و کنفرانس خبری، در برنامه فشرده سفر رییس جمهور به نیویورک گنجانده شده است.

دکتر روحانی را در این سفر دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر و شماری از معاونان رییس جمهوری و وزیران کابینه همراهی می کنند.

شناسه خبر: 95151

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده