برگزاری نشست کمیته صیانت از حقوق شهروندی با حضور دکتر امین زاده

نشست کمیته صیانت از حقوق شهروندی با حضور دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی و نمایندگان دستگاههای ذیربط اجرایی، نظارتی و رسانه ای در وزارت کشور تشکیل شد.

شناسه خبر: 95040 -

يکشنبه 14 شهريور 1395 - 12:21

دکتر الهام امین زاده در این نشست که روز یکشنبه برگزار شد، بر لزوم ایجاد گفتمان و احترام به حقوق شهروندی و نیز تامین راهکارها و لوازم آن در دستگاههای اجرایی تاکید کرد و قرار شد با دریافت نظرات از بخشهای مختلف ستادی و صف در کشور، هماهنگی های لازم برای نظارت، توسعه و تبیین در بخش حقوق شهروندی نهاد ریاست جمهوری ایجاد شده و تداخلات مربوطه به حداقل برسد.

همچنین مقرر شد هر یک از دستگاهها بر اساس ضرورت و حوزه تخصصی خود پیشنهادهایشان را به دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی ارائه دهند تا با هماهنگی های لازم و پرهیز از چند صدایی به امر مهم احترام به حقوق شهروندی پرداخته شود.

 

دیدار با رییس دیوان عدالت اداری

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی همچنین روز یکشنبه با رییس دیوان عدالت اداری دیدار و گفتگو کرد.

دکتر الهام امین زاده و حجت الاسلام بهرامی در این دیدار با توجه به دیدارهای قبلی و تمایل دو طرف برای ایجاد نهادهای مستقر در دستگاههای اجرایی از سوی دو قوه برای تسهیل حل و فصل مشکلات شهروندان در دستگاههای اجرایی، توافق کردند بر اساس مطالعات و بررسی های انجام شده، راهکارهای قانونی طراحی شده بر اساس اصل 170 قانون اساسی برای رسیدگی سریع تر به دادخواهی شهروندان ایجاد شود.

 

دیدار با رییس سازمان زندانها

دکتر الهام امین زاده دستیار رییس جمهوری  در امور حقوق شهروندی همچنین با رییس سازمان زندانهای کشور دیدار و گفتگو کرد.

وی در دیدار اصغر جهانگیر رییس سازمان زندانها درباره رفع مشکلات موجود برای ملاقات زندانیان با خانواده هایشان گفتگو کرد و توافق شد که بسترها و زیرساختهای لازم برای تسهیل ملاقاتهای حضوری و غیرحضوری زندانیان با همکاری سایر دستگاههای ذیربط فراهم شود.

در این دیدار همچنین با توجه به رویکرد قوه قضاییه به مجازاتهای جایگزین حبس، مذاکراتی در خصوص لزوم مطالعه و بررسی راهکارهای رفع موانع گسترش استفاده از این نوع مجازاتها، بهره مند شدن زندانیان از خدمات وکلا در شرایط مناسبت تر و تلاش برای رفع مشکلات سلامتی و بهداشت زندانها و استفاده از پزشک و خدمات پاسیاران در زندانهای مناطق محروم با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عمل آمد.

شناسه خبر: 95040

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده