دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اجرایی:

دولت بودجه لازم را برای بازسازی مناطق توفان زده مازندران تامین می کند/ ستاد مدیریت بحران تا رفع تمام مشکلات مردم باید برای خدمات رسانی در منطقه حضور داشته باشد/ قدردانی از خدمات نیروهای نظامی و انتظامی در برقراری امنیت در مناطق حادثه

«حسین فریدون» دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اجرایی در نشست مدیریت بحران مازندران در شهرستان قائمشهر اعلام کرد که دولت بودجه لازم را برای کمک به بازسازی و نوسازی مناطق توفان زده استان مازندران تامین می کند.

شناسه خبر: 95033 -

شنبه 13 شهريور 1395 - 16:40

نماینده ویژه رئیس جمهوری اعزامی به مناطق توفان زده مازندران روز شنبه در این نشست که با حضور مقامهای استان تشکیل شد، گفت: هماهنگی لازم با سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تامین اعتبار مورد نیاز انجام شده است تا بتوانیم در کمترین زمان خدمات رسانی خوبی را به مردم داشته باشیم.

فریدون ادامه داد: بر اساس قانون، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف به برآورد خسارت های ناشی از توفان و سیل به مازندران است و این نهاد باید گزارش خود را در سریع ترین زمان در اختیار استانداری قرار دهد و استانداری نیز باید با جمع بندی برآوردهای خسارت ناشی از این حادثه و ارسال آن به وزارت کشور، زمینه را برای طرح این گزارش در هیات دولت و تامین بودجه فراهم کند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با تمام توان از محل مصوبات دولت و تسهیلات بانکی ، خسارت های ناشی از این حوادث را در مازندران جبران می کند، گفت: دولت به درستی در جریان این حادثه قرار دارد و رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری نیز به طور مرتب از طریق مسئولان استانی در جریان حوادث و کمک های نیروهای امدادی و مدیریت بحران قرار دارند.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اجرایی،  با ابراز رضایت از خدمات رسانی به مناطق حادثه دیده از سوی مسئولان مازندران و قدردانی از همت دستگاههای خدمات رسانی در تامین آب و برق مناطق حادثه دیده ، اظهارداشت: مسئولان استانی با هشدارهای بموقع از تلفاتی که می توانست این حادثه به دنبال داشته باشد، جلوگیری کردند و این کار مهمی بود که یک حادثه بزرگ مانند توفان اخیر تلفات در پی نداشته باشد.

فریدون افزود : ستاد مدیریت بحران تا رفع تمام مشکلات مردم باید برای خدمات رسانی در منطقه حضور داشته باشد و لازم است نشست این ستاد نیز به صورت روزانه برگزار شود. برگزاری نشست روزانه ستاد مدیریت بحران و رفع مشکلات مردم زمینه ساز آرامش خسارت دیدگان می شود و دولت نیز وظایف خود را نسبت به حادثه دیدگان انجام می دهد.

وی همچنین از خدمات نیروهای نظامی و انتظامی اعم از سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در برقراری امنیت در مناطق حادثه دیده قدردانی کرد.

توفانی با سرعت ۹۰ تا ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت بامداد جمعه مناطق مختلف مازندران در نوردید و بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر۱۳ شهرستان از ۲۲ شهرستان استان و بیش از ۲۰۰ روستا را متاثر کرد.

شناسه خبر: 95033

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده