دکتر نهاوندیان با حضور در تمرینات ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک ریو:

ورزش جبهه غیرت ملی است/ دولت از هیچ تلاشی برای حمایت از ورزش جانبازان و معلولان دریغ نخواهد کرد/ در پارالمپیک نمایندگان شایسته ملت ایران باشید

رییس دفتر رییس جمهوری با حضور در فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، ضمن بازدید از تمرینات تیم والیبال نشسته بانوان کشورمان و تیم بسکتبال با ویلچر مردان، از روند تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی تیم‌ها و نفرات اعزامی کشورمان به رقابت‌های پارالمپیک ریو مطلع شد.

شناسه خبر: 94987 -

دوشنبه 8 شهريور 1395 - 20:52

دکتر محمد نهاوندیان عصر دوشنبه در جریان این بازدید با بیان اینکه "دولت تدبیر و امید با رفع دو مانع اصلی که همه فعالیت‌ها در کشور را تحت تأثیر خود قرار داده بود، فضایی آرام برای تلاش و فعالیت در عرصه‌های مختلف از اقتصاد تا ورزش فراهم کرد"، گفت: تحریم‌های بین المللی و تلاطم اقتصادی دو مانع برای انجام فعالیت‌های مختلف در کشور بودند و امروز کشور واقعاً از آرامش مطلوبی برخوردار است و شرایط حضور ورزشکاران ما در عرصه‌های بین‌المللی نیز با عزت و سربلندی بیشتر فراهم است.

رییس دفتر رییس‌جمهوری افزود: به دنبال این دستاوردهای دولت هم وضع اقتصادی کشور بهتر می‌شود که نشانه‌های آن آشکار شده است و هم مسئولان کشور فرصت پیدا می‌کنند، تا علاوه بر ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور به حوزه‌های دیگر نیز توجه بیشتری کنند.

دکتر نهاوندیان با تأکید بر اینکه اقتصاد برای ما هدف نیست، تصریح کرد: اقتصاد برای ما ابزار ساماندهی دیگر عرصه‌های اجتماع است و اکنون که کشور از ثبات و روند پیشرفت مطلوب‌تری برخوردار است، مسئولان فرصت خواهند داشت تا دیگر عرصه‌های کشور بویژه عرصه اجتماعی را نیز مورد توجه مناسب تر قرار دهند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات اجتماعی کشور، رسیدگی بیشتر به وضعیت جوانان و رفع مشکلات و ناهنجاری‌های مربوط به جوانان است که از هر زاویه‌ای به این مشکل نگاه کنیم، ورزش یکی از راه‌حل‌های اساسی آن است.

دکتر نهاوندیان با بیان اینکه کاهش دغدغه‌های اقتصادی مسئولان می‌تواند ورزش را در میان اولویت‌های موجود در کشور در جایگاه مناسب قرار دهد، خاطر نشان کرد: در جنبه‌های مختلف ورزش، ورزش معلولان و جانبازان و در میان ورزش جانبازان و معلولین ورزش برای زنان معلول، هر یک از اولویت بیشتری نسبت به رده قبلی خود برخوردارند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: حضور یک تیم ورزشی از بانوان کشورمان در رقابتهای پارالمپیک می‌تواند نشان‌دهنده جایگاه و فرهنگ والای ایران اسلامی باشد و این فرصتی است که ارزش و قیمت آن قابل اندازه‌گیری نیست و تأثیرات آن از هر حضور، تبلیغ و اقدام دیگری عمیق‌تر و گسترده‌تر است.

دکتر نهاوندیان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه باید بین ورزش و امورات فرهنگی اجتماعی کشور، ارتباط نزدیک تری برقرار کنیم، اظهار داشت: اساساً فلسفه تشکیل وزارت ورزش و امور جوانان برقراری همین ارتباط بود که باید در این راستا بر کوشش ها افزود.

رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت‌های یک ورزشکار، حتی پس از کناره‌گیری او از ورزش قهرمانی تا سال‌ها در امور فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم، ادامه داد: از کسانی که در ورزش فعالند، انتظار دارم که پیشنهادات و تجربیاتشان را برای ارتقای کارکردهای اجتماعی و فرهنگی ورزش ارائه دهند.

 دکتر نهاوندیان همچنین در بدو ورود به محل فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در بنای یادبود شهدای گمنام این مجموعه حضور یافت و به مقام والای شهیدان کشورمان ادای احترام کرد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری در ادامه و در جریان این بازدید، با حضور در تمرینات تیم والیبال نشسته زنان کشورمان ضمن بازدید از بخش‌هایی از تمرینات این تیم خطاب به بازیکنان و کادر فنی تیم والیبال نشسته زنان گفت: نفس حضور شما در رقابت‌های پارالمپیک برای اولین بار بسیار ارزشمند است، اما شما باید علاوه بر تمرکز بر موفقیت در رقابت‌ ورزشی توجه داشته باشید که نماینده 80 میلیون ایرانی هستید و لازم است با قوت و قدرت، شخصیت و ارزش‌های والای الهی و انسانی ایران را به جهان معرفی کنید و نمایندگان شایسته ملت ایران باشید.

دکتر نهاوندیان افزود: بانوان ما می‌توانند حتی با ظاهرشان فرهنگ والای ایرانی – اسلامی ما را معرفی کرده و نمایندگانی پرافتخار برای ایران اسلامی باشند.

رییس دفتر رییس جمهوری خطاب به اعضای تیم والیبال نشسته زنان کشورمان اظهار داشت: قدر موقعیتی را که نصیب شما شده است، بدانید و یقین داشته باشید دولت هر چه در توان داشته باشد برای حمایت از شما دریغ نخواهد کرد.

دکتر نهاوندیان همچنین در تمرینات تیم بسکتبال با ویلچر کشورمان نیز حضور یافت و با بیان اینکه دعای همه مردم ایران بدرقه راه شماست، گفت: در رقابتهای المپیک برخی ناداوری ها علیه ورزشکاران کشورمان اعمال شد، اما شما تمام توجه و تمرکزتان را صرف موفقیت کنید و هدف اصلی و نیت تان شاد کردن مردم باشد.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به موقعیت کشورمان در عرصه بین المللی و تمرکز توجهات و نگاهها به جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ورزش برای ما و شما جبهه غیرت ملی است، به خصوص که دشمنان و بدخواهان این سرزمین تمام تلاش شان ممانعت از هر گونه جلوه گری و حضور ایران در عرصه جهانی است.

دکتر نهاوندیان تصریح کرد: برجام صرفا یک پیروزی در عرصه هسته ای یا سیاسی نبود که تهمتهای ناروای بدخواهان را علیه کشورمان باطل کند، بلکه شکست دادن همه توطئه ها و بدخواهی ها برای ممانعت از حضور و بروز جهانی جمهوری اسلامی ایران بود.

رییس دفتر رییس جمهوری خطاب به اعضای تیم بسکتبال با ویلچر کشورمان تاکید کرد: حضور شما در عرصه رقابتهای پارالمپیک علاوه بر جنبه ورزشی، معنای قوی ملی، سیاسی و فرهنگی هم دارد که اگر شما به این نکته توجه کنید قطعا همت و اراده تان برای موفقیت مضاعف خواهد شد.

در این دیدار محمود خسروی وفا رییس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین نیز در سخنانی از تخصیص 100 درصدی بودجه این فدراسیون در سالهای 93 و 94 و توجه مطلوب دولت به ورزش جانبازان و معلولین تشکر کرد.

شناسه خبر: 94987

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده